دلایل برفک زدن یا نشتی یخچال چیست؟

آخرین تاریخ به روز رسانی : اوت ۱۷. ۲۰۲۰

در صورت ایجاد حالت تقطیر در یخچال یا نشت آب، پیش از تماس با مرکز خدمات مشتریان، لطفاً راهکارهای زیر را امتحان کنید. برای حل مشکل می­ توانید این نکات ساده و راحت را در خانه انجام دهید.

از بسته بودن کامل درب یخچال مطمئن شوید

 

اگر درب یخچال به طور کامل بسته نشود، دمای آن بالا می‌ رود و به‌ تدریج آب تشکیل می­ شود. مطمئن شوید که درب یخچال کاملاً بسته است و هیچ چیزی مانع از بسته شدن درب نباشد. باید مطمئن شوید که چارچوب درب یخچال کاملاً سالم است. محافظ لاستیکی درب باید به ‌طور منظم و حداقل شش­ ماه یک ­بار تمیز شود.

در حال بارگیری
برای وارسی محافظ درب، این کارها را انجام دهید
  • سیم را به مدت 2 دقیقه از پریز برق جدا کنید و درب یخچال را باز کنید.
  • سیم را دوباره به پریز وصل کنید و درب­ ها را ببندید.
  • انگشتانتان را در امتداد محافظ لاستیکی قرار دهید. اگر هوا خارج شود یعنی محافظ لاستیکی درب دیگر به طور کامل بسته نمی­ شود.
  • در این حالت، بهتر است محافظ درب را تعویض کنید.
  • تعویض محافظ را باید مهندس تعمیرکار انجام دهد. برای تعویض محافظ، با مرکز خدمات مشتریان تماس بگیرید.

بررسی حالت ذخیره انرژی روی صفحه نمایش

 

در صورت تقطیر یا مشاهده ‌ی قطرات آب روی درب­ ها، حالت ذخیره ‌ی انرژی را غیرفعال کنید. در صورت فعال بودن حالت ذخیره انرژی، گرم ­کننده درب کار نمی ­کند. علاوه بر این، وقتی یخچال به برق وصل می ­شود حالت ذخیره انرژی به‌ صورت خودکار فعال می ­شود. بنابراین، پس از راه ­اندازی مجدد دستگاه، صفحه نمایش را بررسی و حالت ذخیره انرژی را غیرفعال کنید.

در حال بارگیری

 نکته:

  • بسته به مدل دستگاه، طرح پنل کنترل ممکن است متفاوت باشد.
  • تصویر فوق به زبان انگلیسی است. این تصویر ممکن است به زبان کشور شما نیز ارائه شود.

تفکیک مواد غذایی برای بهبود تهویه

 

با تغییر چیدمان مواد غذایی، می ‌توانید بین آن ­ها فضای کافی و مناسب ایجاد کنید. مواد غذایی را در مقابل دیواره عقبی یخچال قرار ندهید. این کار بر جریان هوای پایین یخچال تأثیر می ­گذارد و ممکن است موجب شکل­ گیری برفک در پایین یخچال شود. بنابراین، مطمئن شوید که بسته ­های مواد غذایی به دیواره نچسبیده­ اند. به منظور بهبود فرایند تهویه، لطفاً تا حد ممکن، مواد غذایی داخل یخچال را تفکیک کنید. مطمئن شوید که منافذ هوای یخچال و فریزر مسدود نشده باشد.

در حال بارگیری

بررسی برفک زدا

 

باقیمانده غذاها یا خرده ­ریز سایر مواد به راحتی داخل برفک ­زدا گیر می­ کنند. جمع­ شدن این خرده­ ریزها باعث گرفتگی برفک ­زدا و نشتی آب می­ شود.

اگر احساس کردید برفک ­زدا گرفته است، یخچال را خاموش کنید و صبر کنید تا برفک ­ها آب شود. خرده­ ریزهای اطراف برفک­ زدا را جمع‌ آوری کنید. هرگز آب داغ را مستقیماً داخل برفک­ زدا یا داخل یخچال نریزید. (این کار مشکلات داخلی برای یخچال ایجاد می ­کند). پس بهتر است برای تشخیص مشکل با مرکز خدمات مشتریان تماس بگیرید.

خنک کردن غذای داغ پیش از قرار دادن آن در یخچال یا فریزر

 

لطفاً از قرار دادن مستقیم غذای داغ یا غذاهای پخته ­شده در داخل یخچال خودداری کنید. این کار رطوبت فریزر را افزایش می ­دهد و ممکن است باعث ایجاد برفک شود. ابتدا بگذارید مواد غذایی سرد شود، سپس آن‌ ها را داخل یخچال بگذارید.

در حال بارگیری

از نظرات شما متشکریم