چطور عکس‌ها و ویدئو‌ها را از طریق همگام‌سازی با OneDrive مدیریت کنم؟

آخرین تاریخ به روز رسانی : ژوئیهٔ ۰۶. ۲۰۲۱

 

با استفاده از OneDrive بر روی گوشی گلکسیتان، می‌توانید همه‌ی تصاویر و ویدئوهای خود را روی یکی از سرویس‌های ابری ذخیر کنید. با فعال کردن قابلیت همگام‌سازی خودکار OneDrive و گالری، می‌توانید هر زمان که بخواهید، با استفاده از کامپیوتر شخصی یا گوشی موبایل دیگری که دارای OneDrive است، به آنها دسترسی داشته باشید و بعدها دوباره مشاهده‌شان کنید.

 

قبل از امتحان کردن توصیه‌های زیر، از بروز‌ بودن سیستم عامل دستگاه‌ و اپلیکیشن‌های مرتبط به آخرین نسخه‌ی موجود مطمئن شوید. برای بروز‌رسانی  سیستم عامل گوشی موبایلتان، مراحل زیر را دنبال کنید:

 

مرحله‌ی ۱. به تنظیمات  (Settings) > بروز‌رسانی سیستم عامل  (Software update) بروید.

 

مرحله‌ی ۲. روی دانلود و نصب  (Download and install) بزنید.

 

مرحله‌ی ۳. دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

نحوه‌ی اتصال حساب‌های کاربری سامسونگ و مایکروسافت از طریق Cloud Sync

 

به منظور همگام‌سازی اپلیکیشن گالریتان با OneDrive ، ابتدا باید وارد OneDrive شوید. حتی اگر حساب کاربری مایکروسافت ندارید، می‌توانید با حساب کاربری سامسونگ‌ و از طریق قابلیت همگام‌سازی ابری (Cloud Sync) در گوشیتان وارد OneDrive شوید. مراحل زیر را دنبال کنید.

 

مرحله‌ی ۱. اپلیکیشن گالری (Gallery) را باز کنید و سپس روی منو (سه خط افقی) در پایین بزنید.

 

مرحله‌ی ۲. روی آیکون تنظیمات (Settings) بزنید.

در حال بارگیری

 

مرحله‌ی ۳. در منوی تنظیمات گالری (Gallery settings) روی Cloud Sync بزنید.

 

مرحله‌ی ۴. پیام نمایش‌داده‌شده را بهطور کامل بخوانید، با مجوزهای دسترسی‌ موافقت (Agree) کنید و سپس وصل شدن (Connect) را بزنید.

در حال بارگیری

 

مرحله‌ی ۵. گزینه‌ی وصل شدن (Connect) را بزنید.

 

مرحله‌ی ۶. روی ایجاد حساب! (!Create one) بزنید و سپس با حساب کاربری فعلی سامسونگتان یک حساب کاربری مایکروسافت بسازید. دستورالعمل‌های داخل اپلیکیشن را تا پایان فرایند دنبال کنید.

در حال بارگیری

نکته:

  • منوی همگام‌سازی ابری (Cloud Sync) تنها زمانی نشان داده می‌شود که هنور وارد OneDrive نشده باشید. اگر از قبل وارد این سرویس شده باشید، منوی همگام‌سازی با OneDrive (Sync with OneDrive) نمایش داده خواهد شد.
  • از اتصال دستگاهتان به اینترنت مطمئن شوید.
نحوه‌ی همگام‌سازی آلبوم‌های معین موجود در اپلیکیشن گالری

 

می‌توانید آلبوم‌های مهم و خاصی مانند عکس‌های تعطیلات خانوادگی و سلفی‌هایی را که با بهترین دوستانتان گرفته‌اید با OneDrive همگام‌سازی و روی آن ذخیره کنید. برای این کار، به منوی تنظیمات اپلیکیشن گالری بروید و مراحل زیر را دنبال کنید.

 

مرحله‌ی ۱. گزینه‌ی همگام‌سازی با OneDrive (Sync with OneDrive) را بزنید.

 

مرحله‌ی ۲. روی همگامسازی آلبوم‌ها (Albums to sync) بزنید.

در حال بارگیری

 

مرحله‌ی ۳. با زدن روی سوئیچ کنار آلبوم‌، می‌توانید آلبوم‌هایی را که می‌خواهید با OneDrive همگام‌سازی کنید انتخاب کنید.

در حال بارگیری
نحوه‌ی دانلود فایل‌ها از OneDrive

 

OneDrive به شما امکان دانلود عکس‌ها و ویدئو‌هایی را می‌دهد که قبلاً از طریق OneDrive یک گوشی، تبلت یا کامپیوتر شخصی دیگر همگام‌سازی کرده‌اید.

 

مرحله‌ی ۱. اپلیکیشن وان‌درایو (OneDrive) را باز کنید و سپس روی زبانه‌ی عکسها (Photos) بزنید.

 

مرحله‌ی ۲. روی عکس‌ها یا ویدئو‌هایی که می‌خواهید روی گوشیتان دانلود کنید بزنید.

در حال بارگیری

 

مرحله‌ی ۳. گزینه‌ی دانلود (Download) را بزنید.

 

مرحله‌ی ۴. برای تأیید، دوباره ذخیره (Save) را بزنید. اگر می‌خواهید فایل‌ها را در مکان متفاوتی ذخیره کنید، آیکون فِلش بازگشت (Back arrow) را بزنید تا مکان دیگری مانند پوشه‌ی اسناد (Documents) یا تصاویر (Pictures) را برای ذخیره فایل‌های دانلودی انتخاب کنید.

در حال بارگیری
نحوه‌ی بازیابی فایل‌های پاک‌شده از OneDrive

 

اگر بهطور تصادفی عکس‌هایتان را از OneDrive پاک کردید، نگران نباشید. وقتی عکس‌ و ویدئویی را پاک می‌کنید، موارد پاک‌شده در همان لحظه برای همیشه از OneDrive حذف نمی‌شوند. فایل‌های پاک‌شده به مدت چند روز در سطل بازیافت حفظ می‌شوند تا امکان بازیابیشان وجود داشته باشد. می‌توانید با رفتن به مسیر اپلیکیشن وان‌درایو (Onedrive) > من (Me) > سطل بازیافت (Recycle bin)، فایل‌های پاک‌شده را پیدا کنید.

نحوه‌ی همگام‌سازی خودکار عکس‌ها و ویدئو‌های گالری با OneDrive

 

قابلیت همگام‌سازی خودکار گالری ممکن است بهطور پیش‌فرض غیرفعال باشد، اما می‌توانید به راحتی این قابلیت را فعال کنید تا همه‌ی عکس‌ها و ویدئو‌هایتان بهطور خودکار با OneDrive همگام‌سازی شوند. اگر حساب کاربری OneDrive را از قبل دارید، مراحل زیر را دنبال کنید.

 

مرحله‌ی ۱. اپلیکیشن گالری (Gallery) را باز کنید و سپس روی منو (سه خط افقی) در پایین بزنید.

 

مرحله‌ی ۲. روی آیکون تنظیمات (Settings) بزنید.

در حال بارگیری

 

مرحله‌ی ۳. روی سوئیچ بزنید تا همگام‌سازی با وان‌درایو (Sync with OneDrive) را فعال کنید. عکس‌ها و ویدئو‌های گالریتان بهطور خودکار با OneDrive همگام‌سازی خواهند شد.

در حال بارگیری

نکته: اسکرین‌شات‌ها و منوهای دستگاه  ممکن است، بسته به مدل دستگاه و نسخه‌ی نرم‌افزاری‌ نصب‌شده، متفاوت باشد.

 

اگر در استفاده از موبایل، تبلت، یا  وسایل جانبی سامسونگتان با مشکل مواجهه هستید، می‌توانید سؤالتان را از طریق نرم‌افزار Samsung Members برایمان ارسال کنید.

بدین ترتیب، قادر خواهیم بود مسئله را دقیق‌تر بررسی کنیم. داده‌های ارسالی شما ناشناس خواهد بود و تنها طی مدت بررسی نزد ما نگه داشته خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه‌ی ارسال خطا، به لینک نحوه‌ی استفاده از اپلیکیشن Samsung Members بروید.

از نظرات شما متشکریم