رفع عوامل خارجی که باعث افت کیفیت صدای دستگاه موبایل می شوند

آخرین تاریخ به روز رسانی : ژانویهٔ ۱۳. ۲۰۲۱

کیفیت صدای دستگاه موبایل ممکن است تحت تأثیر عوامل خارجی افت کند که نسبت به آن‌ها بی‌توجهیم یا در شرایط خاصی ایجاد می‌شوند. در ادامه، چند نکته درباره ی استفاده ی درست از لوازم جانبی محافظ، مایع سخت‌کننده (برای اتصال محافظ صفحه)، و چگونگی رفع خطر در صورت خیس شدن دستگاه،‌ برای بهتر شدن صدای دستگاه ارائه شده است.

پیش از انجام‌ توصیه‌های زیر، مطمئن شوید نرم‌افزار دستگاهتان به آخرین نسخه، به‌روزرسانی شده است. برای به‌روزرسانی، لطفا به ترتیب زیر عمل کنید.

مرحله ۱ به قسمت «تنظیمات» بروید > گزینه «به روزرسانی نرم‌افزار» را انتخاب کنید.

مرحله ۲ گزینه «دانلود و نصب» را بزنید.

مرحله ۳  طبق مراحلی که در صفحه ظاهر می‌شود عمل کنید.

نکاتی که هنگام استفاده از لوازم جانبی تأییدنشده توسط شرکت سامسونگ، باید مد نظر قرار گیرد

لطفا به خاطر داشته باشید، از لوازم جانبی محافظی (انواع کاور و یا پوشش غیر استاندارد) که مورد تأیید شرکت سامسونگ نیست و دوربین یا فلاش را می‌پوشاند استفاده نکنید. توصیه می‌کنیم از لوازم جانبی مورد تأیید شرکت سامسونگ استفاده کنید.

برخی از لوازم جانبی محافظی ارائه شده توسط تولید کنندگان لوازم جانبی غیر استاندارد،‌ مانند محافظ های صفحه، کاور، و محافظ‌ که از جنس «وینیل» که به پشت دستگاه متصل می‌شوند، ممکن است دوربین یا فلاش را بپوشانند، و در نتیجه جریان هوای ورودی به داخل دستگاه را مختل کنند. در اثر مسدود شدن مسیر هوا، کیفیت صدای خروجی افت می‌کند و یا به طور نامنظم قطع و وصل می‌شود؛ همچنین ممکن است صدا ضعیف شود.

اگر محافظ وینیلی به درستی از دستگاه جدا نشود و روزنه میکروفون را مسدود کند، ممکن است کیفیت صدای دریافتی توسط مخاطب افت کند،‌ نویز داشته باشد. در قسمت پایین دستگاه، میکروفون را بررسی کنید و پیش از استفاده، هر گونه ماده پلاستیکی محافظ یا اشیای دیگر را که ممکن است میکروفون را مسدود کرده باشد از دستگاه جدا کنید.

در حال بارگیری

توجه: برچسب وینیلی محافظ را، که هنگام تحویل دستگاه به خریدار، به آن متصل است، کاملا جدا کنید.

احتیاط هنگام استفاده از محافظ‌ های شیشه ‌ای صفحه نمایش

 

اخیرا، از بین انواع برچسب‌های محافظ صفحه نمایش موجود در بازار، هنگام استفاده از محافظ‌های شیشه‌ای «Dome»‌، مواردی دیده شده است که مشتری خساراتی متحمل می‌شود. از جمله این‌که، پس از نصب لایه ی محافظ، استفاده از برخی قابلیت‌های گوشی هوشمند با دشواری‌هایی همراه می‌شود. این مشکلات‌ به دلیل استفاده ی بیش از حد، از محلول روکش ایجاد می‌شود که برای چسباندن لایه به کار می‌رود. بنابراین، هنگام چسباندن لایه ی محافظ مراقب باشید.

 

راهنمایی

 

اگر استفاده از قابلیت‌های گوشی هوشمند با مشکلاتی همراه باشد، احتمالا به دلیل سرریز شدن یا استفاده ی نادرست یا بیش از حد از محلول چسبنده‌ای است که برای چسباندن لایه ی شیشه‌ایِ محافظ صفحه (از نوع گلس «Dome»)، به کار می‌رود.

 

برخی از آسیب‌هایی که محلول روکش به گوشی هوشمند وارد می‌کند

 

نوع ۱ محلول روکش به داخل گیرنده ی گوشی (قسمت گیرنده) نفوذ، و روزنه ی بلندگو را مسدود می‌کند؛ به نحوی که صدای دریافتی حین مکالمه شنیده نمی‌شود.

 

نوع ۲ هنگام پخش فایل‌های چندرسانه‌ای، اثر استریو مختل می‌شود.

 

نوع ۳ محلول روکش درون کلیدهای جانبی چپ و راست دستگاه نفوذ می‌کند؛ به نحوی که کاربر، هنگام فشردن کلیدها،‌ به خوبی حس نمی‌کند که کلید عمل کرده است.

 

روش جلوگیری

 

هنگام استفاده از محلول روکش،‌ مراقب باشید داخل بلندگو یا کلیدهای دستگاه نفوذ نکند.

 

همانطور که توضیح داده شد، با مختل شدن دستگاه در اثر نفوذ محلول روکش ممکن است استفاده از قابلیت‌های آن به راحتی ممکن نباشد و برای تعمیر، هزینه‌هایی به کاربر تحمیل کند. در صورت خرید محافظ شیشه‌ای صفحه ی نمایش، به دقت ملاحظات مربوط به نحوه ی نصب آن را رعایت کنید،‌ و هنگام چسباندن محافظ، حتما در استفاده از مایع چسباننده دقت کنید، تا گوشی آسیب نبیند.

در حال بارگیری

  1. گیرنده
  2. (hardener) محلول پوشش دهنده
  3. کلید

دستگاه در آب فرو رفته یا بلندگو خیس است

اگر دستگاه در آب فرو رفته یا بلندگو خیس باشد، ممکن است حین مکالمه، صدا واضح شنیده نشود. زیرا ممکن است هنگامی که دستگاه زیر آب بوده است، آب در روزنه ی بلندگو وارد شده باشد.

ابتدا لطفا با پارچه ی نرم و خشک دستگاه را به آرامی تمیز کنید و پیش از استفاده ی مجدد، آن را مدتی کنار بگذارید تا کاملا خشک شود. همچنین،‌ برای زودتر خشک شدن آبِ داخل بلندگو، دستگاه را در وضعیتی نگه دارید که بلندگو رو به پایین باشد. در این حالت، دستگاه را چند مرتبه به آهستگی تکان دهید تا آب باقی‌مانده خارج شود. حتی با انجام این کار هم ممکن است، به دلیل رطوبت باقی‌مانده در شبکه ی بلندگوی جلویی، صدا واضح شنیده نشود. در این صورت، با توجه به این‌که رطوبت باقی‌مانده ممکن است در اثر ارتعاشات بلندگو نیز خارج شود، لطفا مدتی تماس تلفنی داشته باشید و میزان صدا را حین مکالمه بررسی و صدا را بلند کنید. اگر با انجام این مراحل باز هم صدا مشکل داشت، لطفا دستگاه را به یکی از مراکز خدمات سامسونگ ببرید.

توجه: این موارد فقط برای تلفن‌های مقاوم در برابر آب است، و گوشی‌های غیر مقاوم در برابر آب را نمی‌‌توان در معرض مایعات از جمله آب قرار داد.

توجه:  تصویر صفحات (اسکرین‌شات‌ها) و منوها ممکن است، بسته به مدل دستگاه و نسخه ی نرم‌افزار آن، متفاوت باشد.

اگر در گوشی‌ها، تبلت‌ها، یا لوازم پوشیدنی سامسونگ رفتار غیرعادی مشاهده کردید، می‌توانید سوال خود را در این مورد از طریق اپلیکیشن «سامسونگ ممبرز»  (Samsung Members ) برای ما ارسال کنید.

در این صورت، می‌توانیم مشکل را دقیق‌تر بررسی کنیم. اطلاعاتی که در این خصوص دریافت می‌شود، ناشناس خواهد بود و تنها طی زمان رسیدگی به مشکل نگه داشته می‌شود.  از قسمت «چگونه ازاپلیکیشن سامسونگ ممبرز (Samsung Members )  استفاده کنیم» می‌توانید در مورد چگونگی ارسال گزارش خطا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

لطفاً روی گزینه ارسال که در زیر مشاهده میکنید کلیک کنید تا نظرات خود را با ما به اشتراک بگزارید. از شما برای مشارکت تان سپاسگزاریم.

از نظرات شما متشکریم