Bëj më shumë gjëra me Bixby.

Bixby të lejon të fokusohesh në gjërat më të rëndësishme. Mëson gjërat që të pëlqejnë të bësh, si dhe bashkëpunon me aplikacionet dhe shërbimet e tua të preferuara për të të ndihmuar të bësh më shumë gjëra.

Përkthimi nga spanjishtja në anglisht e tabelës së çmimeve në ngjyrë të verdhë tangjerine me vizionin e "Bixby".

* Kliko 'Këtu' për të parë listën e gjuhëve të mbështetura të përkthimit.
* Imazhet e pajisjes dhe ekranit janë simuluar për qëllime ilustruese.
* GPS duhet të aktivizohet për shërbime që kërkojnë informacion të vendndodhjes.

Zbulo një perspektivë të re me Vizioni i "Bixby".

I integruar në telefonin tënd inteligjent, Vizioni i "Bixby" e bën më të lehtë të mësosh më shumë për botën rreth teje. Trokit mbi ikonën "Vizioni" në aplikacionin e kamerës ose galerisë për të kërkuar, blerë dhe përkthyer vetëm me një prekje. Vizioni i "Bixby" mbështet gjithashtu mundësinë e hyrjes për të ndihmuar personat që kanë probleme me shikimin.

Foto ekrani e skanimit të lules së kuqe me funksionin e lentes Bixby Vision.

Kërkimi në mënyrë më inteligjente.

Mos u lodh duke menduar për fjalë kyçe. Thjesht drejto kamerën te gjërat që të interesojnë. Vizioni i "Bixby" do të të japë informacionin që të nevojitet, që nga emri i një pike të famshme me interes që po viziton deri te rezultatet e kërkimit për imazhe dhe të tjera.

Bixby Vision njeh Kullën Eiffel dhe një listë e imazheve të zbuluara tregohet në telefon.
Njeh makinën në rrugë me vizionin e "Bixby" dhe në telefonin inteligjent shfaqet një listë me imazhe të diktuara.

Një përvojë praktike blerjesh.

Shikon diçka që dëshiron të blesh? Shkrep një foto dhe Vizioni i "Bixby" do të të tregojë vlerësimet, komentet dhe çmimet për të të ndihmuar të bësh një blerje të informuar.

Njeh biçikletat në rrugë me vizionin e "Bixby" dhe në telefonin inteligjent shfaqet një listë me dyqane të diktuara.

Përkthe me lehtësi.

Nxirr, përkthe, shpërndaj, kërko dhe lexo tekstin. Me Vizioni i "Bixby" mund të përkthesh tekst me gjatësi e madhësi të ndryshme, që nga etiketat e vogla, deri te tabelat e mëdha.

* Kliko këtu për të parë gjuhët e mbështetura.

Dora e majtë që mban një broshurë të Venecias për marrëdhënien me publikun, të shkruar në italisht. Kjo figurë është mbivendosur me Bixby Vision duke treguar përkthimin në anglisht të broshurës.

Vizioni i "Bixby" për të gjithë.

Vizioni i "Bixby" ofron opsione për mundësinë e hyrjes për të ndihmuar personat që kanë vështirësi me shikimin. Me një konfigurim të lehtë dhe ndërfaqe të thjeshtë, Vizioni i "Bixby" përshkruan me zë atë që sheh, duke i ndihmuar përdoruesit të kuptojnë botën përreth.

* Aktualisht, modaliteti "Përshkruesi i skedës" mbështet anglisht (SHBA), frëngjisht, gjermanisht, italisht, koreanisht, kinezisht mandarin, portugalisht, rusisht, spanjisht (Spanjë).
* Text Reader lejon përdorimin e 54 gjuhëve, që janë identike me gjuhën e shkrimit të "veçorisë së përkthimit". Kliko këtu për të parë listën e gjuhëve që mund të përdoren.

Përshkruesi i skenës

Përshkruan imazhet e kapura nga Vizioni i "Bixby".

"A dog sitting on the grass."

Bixby Vision është duke përshkruar me zë një imazh të një qeni të ulur në bar.

Identifikuesi i objektit

Të tregon se çfarë ke përpara.
"Clock."

Një ekran telefoni tregon një orë të vogël tryeze të identifikuar nga Bixby Vision, me një buton pauze poshtë figurës.

Lexuesi i tekstit

Njeh dhe lexon tekstin në çast.
"Contactless curbside pickup."

Një ekran telefoni tregon një tabelë me skelet A me tekstin "contactless curbside pickup", të identifikuar nga Bixby Vision dhe një buton pauze poshtë figurës.

Dalluesi i ngjyrës

Njeh dhe lexon ngjyrat në çast.

"Red."

Bixby Vision pranon që ngjyra e kupës është e kuqe.

* Tashmë i disponueshëm me Galaxy S21/S20 FE/Note20/Note20 Ultra/Note10/Note10+/Note10 Lite/Note9/S9/S9+/Note8/Fold2/Fold/Z Flip/S20/S20+/S20 Ultra/S10/S10+/S10e/S10 Lite/S8/S8+/S8 Active/S8 Lite/Note FE/A71/A42/A41/A31/M51/M31S/M31/M21S/M21/F41/Tab S6 Lite/Tab Active 3/Tab A 2018/A90/A80/A71/A70s/A70/A60/A51/A50s/A50/A9 Star/A8s/A8 2018/A8+ 2018/A7 2018/A6/A6+/C8/J7+/J7 Top/Tab S7/Tab S7+/Tab S6/Tab Active Pro/Tab S5e/Tab S4/Tab A2/XCover Pro.
* Nevojitet Rrjet të dhënash ("Wi-Fi" ose lidhje interneti).
* Përdorimi i të dhënave celulare gjatë përdorimit të "Bixby Vision" mund të rezultojë në tarifa shtesë.
* Disponueshmëria e shërbimit dhe ofruesi i përmbajtjes mund të ndryshojnë sipas shtetit dhe pajisjes.
* Ndërfaqja e përdoruesit mund të ndryshojë dhe variojë sipas pajisjes.
* Të gjitha të dhënat dhe përmbajtjet në fjalë ofrohen nga palë të treta nën përgjegjësinë e tyre dhe mund të mos pasqyrojnë informacionet më të fundit.


Kontakto "NDIHMA nga Samsung"

A ke pyetje të tjera?