Soms zijn de simpelste ingrediënten de allerlekkerste. Dat geldt ook voor deze luchtige cake die lekker is voor bij de koffie óf als een licht dessertje aan het einde van de maaltijd. Simpel en een ware klassieker. Heb jij hem al geprobeerd? Maak hem eenvoudig met de Dual Cook Steam oven en laat je verleiden.
Ingrediënten voor 6 personen:
175 g ongezouten boter, verzacht, plus wat extra voor de bakvormpjes
6 el citroengestremde melk (lemoncurd)
175 g basterdsuiker
3 grote eieren
175 g zelfrijzende bloem
1 grote citroen, geraspt, plus extra om te serveren
1 kleine citroen, uitgeperst
slagroom of yoghurt, om te serveren
4 el basterdsuiker
Stap 1. Beboter zes kleine bakvormpjes en schep 1 el lemon curd in elk. Klop in een kom 175 g boter en 175 g basterdsuiker tot een licht en luchtig mengsel. Klop er een voor een 3 grote eieren door. Voeg nu 175 g zelfrijzende bloem toe en roer voorzichtig door het beslag. Werk af met de zeste van 1 citroen.
Stap 2. Schep het beslag in de vormpjes, maar vul ze niet tot boven zodat het deeg voldoende kan rijzen.
Stap 3. Plaats de vormpjes in een diepe braadpan in een voorverwarmde stoomoven (180°C – middelmatige stoom) en bak de cakejes au bain-marie door de braadpan voor de helft met kokend water te vullen.
Stap 4. Bak 25 à 30 minuten tot het deeg goudbruin en gerezen is. Komt een spies er schoon uit als je in de spongecakes prikt? Dan zijn ze klaar!
Extra tip: Meng 4 el basterdsuiker met het sap van 1 kleine citroen tot een frisse glazuur. Werk je dessert af met wat extra zeste van citroen en slagroom.
Zie je wel, deze cake is super simpel te maken en komt als een echte verrassing uit je Dual Cook Steam oven. Wil je hem nog iets fruitiger? Snijd het cakeje dan horizontaal door de helft en leg er vers fruit als frambozen, bosbessen en aardbeien tussen. Strooi er wat poedersuiker overheen et voilà!
Maak elke dag heerlijk
Dual Cook Steam™