دسترسی‌پذیری به تلویزیون

عملکرد «راهنمای صوتی» در صفحه میانبر دسترسی‌پذیری برجسته شده است. عملکرد «راهنمای صوتی» در صفحه میانبر دسترسی‌پذیری برجسته شده است.

چشم‌انداز

راهنمای صوتی

«راهنمای صوتی» این امکان را برای تلویزیون فراهم می‌کند که متن روی صفحه را برای شما بخواند و درباره میزان صدای انتخاب‌شده، کانال کنونی و اطلاعات برنامه بازخورد شفاهی ارائه کند. این قابلیت تمام متن نمایش‌داده‌شده در «راهنمای برنامه الکترونیکی» (EPG) را نیز با صدای بلند می‌خواند. «راهنمای صوتی» برای کلیه منوهای تلویزیون کار می‌کند، می‌توانید زیر و بمی و لحن «راهنمای صوتی» را نیز متناسب با دلخواه خود تنظیم کنید.

کادر گفتار شماره کانال فعلی نمایش‌داده‌شده در صفحه نمایش شبیه‌سازی‌شده تلویزیون را توضیح می‌دهد. کادر گفتار شماره کانال فعلی نمایش‌داده‌شده در صفحه نمایش شبیه‌سازی‌شده تلویزیون را توضیح می‌دهد.

توصیف صوتی

«توصیف صوتی» (AD) سرویسی است که توسط بسیاری از برنامه‌های تلویزیونی بریتانیا ارائه می‌شود، به موجب این سرویس تراک صوتی اضافه‌ای پخش می‌شود که توصیف شفاهی از صحنه را به‌منظور کمک به درک آن ارائه می‌کند.

کادر گفتار همان منظره‌ای را که در صفحه نمایش شبیه‌سازی‌شده ظاهر می‌شود، توصیف می‌کند. کادر گفتار همان منظره‌ای را که در صفحه نمایش شبیه‌سازی‌شده ظاهر می‌شود، توصیف می‌کند.

کنتراست بالا

حالت «کنتراست بالا» تلویزیون را پیکربندی می‌کند تا همه منوها را با پس‌زمینه سیاه مات و قلم سفید یا زرد نمایش دهد. این قابلیت کنتراست و خوانایی بیشینه متن را به شما ارائه می‌کند و اگر شما هرگونه ضعف در بینایی داشته باشید، این قابلیت برای شما فوق‌العاده مفید خواهد بود.

صفحه منویی با قابلیت فعال «کنتراست بالا» نشان داده می‌شود. صفحه منویی با قابلیت فعال «کنتراست بالا» نشان داده می‌شود.

بزرگ کردن

قابلیت «بزرگ کردن» به شما امکان می‌دهد موارد مهم روی صفحه را در حالت بزرگتر یا زوم‌شده مشاهده کنید.

صفحه منویی با قابلیت فعال «بزرگ کردن» نشان داده می‌شود. صفحه منویی با قابلیت فعال «بزرگ کردن» نشان داده می‌شود.

یادگیری کنترل
از راه دور

«یادگیری کنترل از راه دور» قابلیت جدیدی است که به وسیله آن تلویزیون وارد حالت آموزش می‌شود تا به شما کمک کند بیشترین بهره را از تجربه مشاهده‌تان ببرید. در این حالت، با هر بار فشار دادن دکمه‌ای از کنترل از راه دور، تلویزیون به شما می‌گوید کارکرد آن دکمه چیست. کاربران دارای ضعف بینایی یا نابینایان می‌توانند از طریق این قابلیت به‌سرعت موقعیت و کارکرد دکمه‌ها در کنترل از راه دور را یاد بگیرند، بدون اینکه روی کارکرد عادی تلویزیون تأثیری گذاشته شود.

سه کنترل از راه دور در پنجره شبیه‌سازی‌شده «یادگیری کنترل از راه دور» نشان داده می‌شوند. در سمت راست، تصویر راهنما نحوه استفاده از دکمه‌ها را نشان می‌دهد. سه کنترل از راه دور در پنجره شبیه‌سازی‌شده «یادگیری کنترل از راه دور» نشان داده می‌شوند. در سمت راست، تصویر راهنما نحوه استفاده از دکمه‌ها را نشان می‌دهد.

صفحه منوی یادگیری

منوهای روی صفحه تلویزیون را یاد بگیرید. پس از فعال شدن این قابلیت، تلویزیون ساختار و قابلیت‌های منوهای انتخابی‌تان را به شما می‌گوید.

دکمه «راهنمای دسترسی‌پذیری» در صفحه دفترچه راهنمای الکترونیکی برجسته شده است. دکمه «راهنمای دسترسی‌پذیری» در صفحه دفترچه راهنمای الکترونیکی برجسته شده است.

درجه خاکستری

می‌توانید رنگ صفحه تلویزیون را به رنگ‌مایه سیاه و سفید تغییر دهید تا لبه‌های تار ناشی از رنگ‌ها واضح شود.

رنگ‌مایه سیاه و سفید روی پنجره باز تنظیمات «تصویر» و برنامه تلویزیونی در حال پخش روی صفحه نمایش شبیه‌سازی‌شده، اعمال می‌شود. رنگ‌مایه سیاه و سفید روی پنجره باز تنظیمات «تصویر» و برنامه تلویزیونی در حال پخش روی صفحه نمایش شبیه‌سازی‌شده، اعمال می‌شود.

وارونگی رنگ

می‌توانید رنگ متن و پس‌زمینه نمایش‌داده‌شده در صفحه تلویزیون را وارونه کنید تا خواندن آن آسان‌تر شود.

صفحه منویی با رنگ‌های وارونه‌شده نمایش داده می‌شود تا امکان خواندن آسان‌تر متن را فراهم کند. صفحه منویی با رنگ‌های وارونه‌شده نمایش داده می‌شود تا امکان خواندن آسان‌تر متن را فراهم کند.

مشاهده رنگ‌ها

برنامه SeeColors - این امکان را برای افراد دچار نقص بینایی فراهم می‌کند تا طیف کاملی از رنگ‌ها را در صفحه تلویزیون‌های QLED سامسونگ مشاهده کنند.

*تصویر محصول ممکن است در هر کشور متفاوت باشد.

صفحه شروع‌به‌کار برنامه SeeColors باز است. صفحه شروع‌به‌کار برنامه SeeColors باز است.

*تصویر محصول ممکن است در هر کشور متفاوت باشد.

شنوایی

صدا با خروجی چندگانه

«صدا با خروجی چندگانه» این انعطاف‌پذیری را به شما می‌دهد که خروجی صدای تلویزیون را هنگام متصل بودن هدفون‌های بلوتوث به آن، پیکربندی کنید. می‌توانید انتخاب کنید که صدا مستقیماً به چند دستگاه با کنترل صدای جداگانه هدایت شود. اگر یکی از اعضای خانواده شما مشکلات شنوایی دارد و نیاز به گوش کردن از طریق هدفون خودش را دارد، قابلیت «صدا با خروجی چندگانه» بدون غیرفعال کردن خودکار صدا از بلندگوهای تلویزیون، انجام این کار را ممکن می‌سازد.

عملکرد «صدا با خروجی چندگانه» در صفحه میانبر دسترسی‌پذیری برجسته می‌شود. عملکرد «صدا با خروجی چندگانه» در صفحه میانبر دسترسی‌پذیری برجسته می‌شود.

زیرنویس

زیرنویس‌ها تقریباً برای همه برنامه‌های تلویزیونی بریتانیا ارائه می‌شوند. گفتگو به‌صورت تصویری به‌عنوان متن در صفحه تلویزیون نمایش داده می‌شود.

*برنامه پخش ممکن است با توجه به منطقه متفاوت باشد.
**موجود بودن سرویس‌های زیرنویس ممکن است با توجه به شرایط شرکت پخش متفاوت باشد.

زیرنویس‌های مربوط به برنامه تلویزیونی در صفحه نمایش شبیه‌سازی‌شده نشان داده می‌شوند. زیرنویس‌های مربوط به برنامه تلویزیونی در صفحه نمایش شبیه‌سازی‌شده نشان داده می‌شوند.

*برنامه پخش ممکن است با توجه به منطقه متفاوت باشد.
**موجود بودن سرویس‌های زیرنویس ممکن است با توجه به شرایط شرکت پخش متفاوت باشد.

زوم زبان اشاره

«زوم زبان اشاره» به‌طور خودکار ناحیه زبان اشاره برای افراد دارای نقص شنوایی را تشخیص می‌دهد و بزرگ می‌کند. می‌توانید ناحیه زبان اشاره را مشخص کنید و میزان بزرگ‌نمایی را تنظیم کنید. همچنین، بینندگان با نقص بینایی می‌توانند از این عملکرد برای بزرگ‌نمایی روی ناحیه‌ای مشخص استفاده کنند.

پخش خبری زنده در تلویزیون پخش می‌شود. پخش خبری توسط مترجم شفاهی زبان اشاره ترجمه می‌شود. پنجره مترجم شفاهی روی صفحه به‌طور خودکار بزرگ شده است تا مترجم شفاهی برای بینندگان با وضوح بیشتری قابل مشاهده باشد. پخش خبری زنده در تلویزیون پخش می‌شود. پخش خبری توسط مترجم شفاهی زبان اشاره ترجمه می‌شود. پنجره مترجم شفاهی روی صفحه به‌طور خودکار بزرگ شده است تا مترجم شفاهی برای بینندگان با وضوح بیشتری قابل مشاهده باشد.

ناتوانی‌های جسمی

تنظیمات تکرار دکمه کنترل از راه دور

یک دکمه کنترل از راه دور را فشار دهید و نگه دارید تا کارکرد پیوسته انجام شود و سرعت کاهش یابد. این قابلیت برای کاهش سرعت کارکرد پیوسته کانال/میزان صدا یا کاهش سرعت جابه‌جایی موارد در فهرست افقی یا عمودی مفید است.

در صفحه نمایش شبیه‌سازی‌شده تلویزیونی که در حال پخش نمایش تلویزیونی است، پنجره تنظیمات «تکرار دکمه کنترل از راه دور» باز است. کند بودن «تکرار دکمه» را می‌توان از طریق منو فعال یا غیرفعال کرد. بازه‌های تکرار را می‌توان در زیرمنو تنظیم کرد. در صفحه نمایش شبیه‌سازی‌شده تلویزیونی که در حال پخش نمایش تلویزیونی است، پنجره تنظیمات «تکرار دکمه کنترل از راه دور» باز است. کند بودن «تکرار دکمه» را می‌توان از طریق منو فعال یا غیرفعال کرد. بازه‌های تکرار را می‌توان در زیرمنو تنظیم کرد.

عمومی

میانبرهای دسترسی‌پذیری

میانبرهای دسترسی‌پذیری راهی آسان و تک‌لمسی برای دسترسی به منوی روی صفحه است که به شما امکان می‌دهد وضعیت قابلیت‌های دسترسی‌پذیری به تلویزیون را مشاهده یا تنظیم کنید. می‌توانید اکثر قابلیت‌های دسترسی‌پذیری به تلویزیون را در «کنترل از راه دور هوشمند» یا از «منوی دسترسی‌پذیری» در «تنظیمات سیستم» فعال‌سازی کنید.

منوی میانبرهای دسترسی‌پذیری قابلیت‌های دسترسی‌پذیری مختلف را فهرست می‌کند. منوی میانبرهای دسترسی‌پذیری قابلیت‌های دسترسی‌پذیری مختلف را فهرست می‌کند.