ترفندها

مناسبت‌های خاص را با غذاهای خاص جشن بگیرید

«میگو ببری گریل شده» با سالاد خیار و سس ماست پسته‌ای.

*تمام تصویرها بازتولید شخص ثالث هستند از دستور غذایی Samsung club de Chef متعلق به Michel Roux Jr.

در تصویر یک رومیزی سفید زیبا، یک بشقاب پنیر، وسایل متنوع غذاخوری و لیوان‌های آب دیده می‌شوند. در مرکز تصویر بشقابی سفید وجود دارد حاوی غذایی الهام گرفته از  آشپزی به نام Michle Roux  که ستاره میشلین دارد. این غذا شامل سه میگوی ببری و یک ظرف سس است. در تصویر یک رومیزی سفید زیبا، یک بشقاب پنیر، وسایل متنوع غذاخوری و لیوان‌های آب دیده می‌شوند. در مرکز تصویر بشقابی سفید وجود دارد حاوی غذایی الهام گرفته از  آشپزی به نام Michle Roux  که ستاره میشلین دارد. این غذا شامل سه میگوی ببری و یک ظرف سس است.

آیا به دنبال راهی بی‌نقص و ثابت شده برای پختن یک غذای شگفت‌انگیز برای عزیزانتان هستید؟ آنها را به شام دعوت کنید و این دستور غذای آشپزان Samsung Club را که توسط سرآشپز Michel Roux Jr طراحی شده است امتحان کنید.

Michel Roux آشپز مشهور بین‌المللی که از شرکت میشلین ستاره‌ دریافت کرده است، صاحب رستورانی معروف به نام Le Gavroche ‌ایستاده و پیشبند آشپزهای کلوپ را به تن دارد و لبخند می‌زند. Michel Roux آشپز مشهور بین‌المللی که از شرکت میشلین ستاره‌ دریافت کرده است، صاحب رستورانی معروف به نام Le Gavroche ‌ایستاده و پیشبند آشپزهای کلوپ را به تن دارد و لبخند می‌زند.
ملاقات با آشپز
Michel Roux آشپز بریتانیایی با شهرت جهانی که از شرکت میشلین ستاره‌ دریافت کرده است، صاحب رستورانی عالی به نام Le Gavroche در لندن است. او همچنین به عنوان داور در برنامه تلویزیونی یک شبکه مشهور به نام مسترشف حضور دارد و برای بسیاری از افراد در کشورش انگلستان شناخته شده است.
این ویدیو همه مواد لازم را روی یک میز چوبی بزرگ نشان می‌دهد که شامل مواد زیر هستند: خیار، میگوببری، آب‌لیمو، فلفل، روغن زیتون، نمک، پسته با پوست، ماست یونانی، برگ گشنیز تازه و گل همیشه بهار. این ویدیو همه مواد لازم را روی یک میز چوبی بزرگ نشان می‌دهد که شامل مواد زیر هستند: خیار، میگوببری، آب‌لیمو، فلفل، روغن زیتون، نمک، پسته با پوست، ماست یونانی، برگ گشنیز تازه و گل همیشه بهار.

مواد لازم

- ۱ خیار بزرگ
- ۱۲ میگوببری متوسط
- ۱ قاشق غذاخوری آب‌لیمو
- اندکی فلفل برای مزه
- ۱ قاشق چای‌خوری نمک
- ۲ قاشق چای‌خوری روغن زیتون
- ۱۲۰ گرم پسته با پوست
- ۱۵۰ گرم ماست پرچرب ساده یونانی
- ۲۰ گرم برگ گشنیز تازه (برای تزیین)
- ۲۰ گرم برگ گل همیشه بهار یا سبزی‌های کوچک دیگر (برای تزیین)

تصویر ۶ مرحله آماده کردن خیارها و میگوها را نشان می‌دهد. خیارها پوست گرفته می‌شوند، خرد می‌شوند و روی آنها نمک ریخته می‌شود. سپس سر و پوست هر میگو گرفته شده و دم برای زیبایی باقی می‌ماند. در انتها رگ میگوها گرفته می‌شود.  تصویر ۶ مرحله آماده کردن خیارها و میگوها را نشان می‌دهد. خیارها پوست گرفته می‌شوند، خرد می‌شوند و روی آنها نمک ریخته می‌شود. سپس سر و پوست هر میگو گرفته شده و دم برای زیبایی باقی می‌ماند. در انتها رگ میگوها گرفته می‌شود.

مرحله اول: آماده کردن خیار و میگو

- هر دو سر خیار را ببرید، آن را پوست بگیرید و به دو قسمت تقسیم کنید، سپس رنده کنید.
- رشته‌های آماده‌شده را در یک کاسه بزرگ بریزید، روی آن کمی نمک بپاشید. به خوبی هم بزنید و برای یک ساعت آن را کنار بگذارید.
- سر هر میگو را بزنید و پوسته آن را کنده و دم آن را برای زیبایی نگه دارید.
- به وسیله چاقو در قسمت پشتی هر میگو به صورت طولی برش بزنید تا نصف شوند.

چهار تصویر نشان می‌دهد که سالاد را چطور آماده کنید. ابتدا پسته‌های درشت خردشده با ماست و آب‌لیمو مخلوط می‌شوند. سپس خیارها پس از گرفتن آب اضافیشان به سس اضافه می‌شوند. همه مواد به خوبی با هم مخلوط می‌شوند. چهار تصویر نشان می‌دهد که سالاد را چطور آماده کنید. ابتدا پسته‌های درشت خردشده با ماست و آب‌لیمو مخلوط می‌شوند. سپس خیارها پس از گرفتن آب اضافیشان به سس اضافه می‌شوند. همه مواد به خوبی با هم مخلوط می‌شوند.

مرحله دوم: آماده کردن سالاد

- پسته‌ها را درشت درشت خرد کنید و یک قاشق غذاخوری برای تزیین کنار بگذارید.
- بقیه پسته‌ها را با ماست و آب‌لیمو مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا سس درست شود.
- خیار را فشار دهید تا باقی آب آن خارج شود.
- سس را به آرامی هم بزنید تا با خیار مخلوط شود.
- با فلفل آن را طعم‌دار کنید.

 Induction Hob سامسونگ برای تفت دادن میگوها استفاده می‌شود. تکنولوژی Virtual Flame سامسونگ درجه حرارت را نشان می‌دهد تا دما به سادگی تنظیم شود. میگوها تفت داده می‌شوند تا کمی طلایی شوند.  Induction Hob سامسونگ برای تفت دادن میگوها استفاده می‌شود. تکنولوژی Virtual Flame سامسونگ درجه حرارت را نشان می‌دهد تا دما به سادگی تنظیم شود. میگوها تفت داده می‌شوند تا کمی طلایی شوند.
Induction Samsung
تکنولوژی Virtual Flame به شما امکان می‌دهد از کنترل بصری و حسی شعله‌ها لذت ببرید.

مرحله سوم: تفت دادن میگوها

- Induction Hob را در درجه بالا تنظیم و قابلمه را روی آن گرم کنید.
- تکنولوژی Virtual Flame که در Induction Hob مجموعه سرآشپز سامسونگ نیز موجود است، وقتی گرما را در دمایی که لازم دارید تنظیم می‌کنید شما را به صورت بصری و حسی راهنمایی می‌کند.
- قابلمه را با روغن زیتون بپوشانید و میگوها را تا جایی که به طور یکنواخت پخته و کمی طلایی شوند تفت دهید. به آنها نمک و فلفل اضافه کنید.

چهار تصویر مراحل کشیدن غذا را نشان می‌دهند. میگوها در اطراف سالاد خیار قرار گرفته‌اند. سپس خرده‌های پسته روی آن پاشیده می‌شوند و با گشنیز و گل همیشه بهار و سبزی‌های کوچک دیگر تزیین می‌شوند. در انتها چند قطره روغن زیتون اضافه می‌شود. چهار تصویر مراحل کشیدن غذا را نشان می‌دهند. میگوها در اطراف سالاد خیار قرار گرفته‌اند. سپس خرده‌های پسته روی آن پاشیده می‌شوند و با گشنیز و گل همیشه بهار و سبزی‌های کوچک دیگر تزیین می‌شوند. در انتها چند قطره روغن زیتون اضافه می‌شود.

مرحله چهارم: کشیدن غذا و تغییرات پایانی

- برای هر نفر سالاد خیار را دور یک چنگال بپیچید تا یک شکل حلزونی ایجاد کنید و آن را در وسط بشقاب قرار دهید.
- سه میگوی تفت داده شده را اطراف سالاد خیار قرار دهید.
- خرده‌های اضافی پسته را روی غذا بپاشید و با گشنیز، گل همیشه بهار و سایر سبزی‌های کوچک تزیین کنید.
- در انتها مقداری روغن زیتون را برای زیبایی اضافه کنید.

نشان دادن تصویری دقیق آشپزی

داستان‌های بعدی را بخوانید

جدا بمانید،
با هم بمانید

جدا بمانید،
با هم بمانید

در اینجا داستان‌هایی هست که انتخاب کرده‌ایم تا روحیه شما را در این دوران سخت و چالش‌برانگیز بالا ببریم.

زنی با ژاکتی به رنگ بژ که روی کاناپه نشسته است و تلفن Galaxy در دست دارد. بدن او به طرف دیوار چرخیده است و از پنجره به بیرون نگاه می‌کند و دست چپش را زیر سرش قرار داده است. زنی با ژاکتی به رنگ بژ که روی کاناپه نشسته است و تلفن Galaxy در دست دارد. بدن او به طرف دیوار چرخیده است و از پنجره به بیرون نگاه می‌کند و دست چپش را زیر سرش قرار داده است.