ترفندها

بالاخره حد تعادل بین کار و زندگی چیست؟

نکته‌‌هایی برای سروکله زدن با دردسرهای روزانه و داشتن زمانی شخصی

The importance of work-life balance and tips to help achieve it The importance of work-life balance and tips to help achieve it

همه می‌دانیم که گوشی‌های هوشمند به راحتی همه کارها را انجام می‌دهند. ولی تعادل بین کار و زندگی را چطور ایجاد کنیم؟ اینجا چند توصیه یا راهکار برای برقرار کردن تعادل بین زندگی و کار ارائه می‌کنیم تا با وجود خلاق و پرکار بودن، کم نیاورید.

Google Play apps can help streamline workflows and block distractions. Google Play apps can help streamline workflows and block distractions.
Thrive App for achieving work-life balance Thrive App for achieving work-life balance
اپلیکیشن Thrive
thrive به شما کمک می‌کند که از دنیا دور شوید تا بتوانید بر آن‌چه که مهم است تمرکز کنید.
1

بگذارید اپلیکیشن‌ها دروازه‌بانتان باشند.

چیزی نمی‌تواند جلوی رئیستان را بگیرد که هر دقیقه برایتان ایمیل یا پیام نفرستد، ولی شما می‌توانید انتخاب کنید که چطور می‌خواهید با آن‌ها برخورد کنید. اپلیکیشن‌هایی هستند که تخصصشان مسدود کردن زنگ بعضی تماس‌ها در زمان شخصی شماست. با اپلیکیشن‌هایی مانند Thrive و OFFTIME می‌توانید روزها و ساعت‌هایی را مشخص کنید که پیام‌های کاری دریافت نکنید ولی در عین‌ حال لیست کارهایی که باید اول هفته صبح انجام دهید را هم داشته باشید.

«روزهای ما با چیزهایی پر شده است که در بیشتر موارد مهم نیستند»

-Jason Fried, Founder of Basecamp

Increase your production at the office Increase your production at the office
2

زمان در دفتر کار را به زمان کار تبدیل کنید.

ممکن است به نظر مهم نباشد ولی بهتر است که بهره‌وریتان را در محل کار بازبینی کنید. جانسون فراید نویسنده کتاب پرفروش نیویورک تایمز "Rework" و بنیان‌گذار Basecamp می‌گوید «روزهای ما با چیزهایی پر شده است که در بیشتر موارد مهم نیستند» او ادامه می‌دهد: «ما فقط حرف می‌زنیم. بین مکالمات و جلسات بی‌وقفه و انجام کار تفاوت بزرگی وجود دارد». اگر در ساعت‌های معمول کاری خلاق و متمرکز باشید، احتمال اینکه زمانی برای خودت داشته باشید بیشتر است.

Set a routine or playlist to help get you in the right state of mind. Set a routine or playlist to help get you in the right state of mind.
نکته
تکنولوژی تنها جواب نمی‌دهد: روغن معطری مانند اوکالیپتوس را روی میزتان داشته باشید و برای روشن شدن ذهن و تمرکز آن را استشمام کنید.
3

برنامه‌های روتین حالتان را برای کار کردن خوب می‌کند.

هر فرد چپ‌مغزی فقط با این تیتر انرژی می‌گیرد، اما این هنوز هم در مورد افراد خلاق صدق می‌کند. به کلمه روتین، به عنوان چیزی که حال کار کردن را به وجود می‌آورد فکر کنید - روشی برای فریب دادن بدن و ذهن خود که الان رسما "ساعت کار" است تا ابتکار عمل آغاز شود. این برنامه روتین می‌تواند زود سر کار رفتن، گرفتن قهوه موردعلاقه خود، روشن کردن شمع در خانه یا گوش دادن به لیست پخش موردعلاقه شما باشد. پس در زمانی لازم است خودتان را برای داشتن ذهنی خلاق‌تر فریب دهید.

Use calendars and reminders to keep your schedule always up-to-date. Use calendars and reminders to keep your schedule always up-to-date.
4

برنامه‌ کاریتان بهترین دوست شماست.

قبول این نکته که تکنولوژی اعتیادآور است می‌تواند اولین قدم برای بهبود یافتن باشد. سپس یک برنامه مشخص با راهنمایی منطقی که چه زمانی باید در بیرون از شرکت هم در دسترس باشید تهیه کنید. همان‌طوری که هر مشاوری توصیه می‌کند، مرزبندی لازم است و در نهایت شما می‌خواهید عضوی از مجموعه‌ای باشید که به مرزهای شما احترام می‌گذارند، همان‌طور که شما به محدوده آنها احترام می‌گذارید..

Note جدید فراتر از قدرت

با Galaxy Note9 می‌توانید با یادداشت برداشتن چند کار را هم‌زمان انجام دهید. Multi Window و S Pen

سپس این داستان‌ها را مطالعه کنید.