موارد احتیاطی هنگام استفاده از گوشی‌های تاشوی گلکسی

آخرین تاریخ به روز رسانی : دسامبر ۲۸. ۲۰۲۱

 

گوشی‌های تاشوی گلکسی مجهز به صفحه‌نمایش Infinity Flex هستند که از شیشة بسیار نازک (Ultra-Thin Glass) ساخته شده است. چون این دستگاه‌ها با استفاده از شیشه‌های انعطاف‌پذیر (تاشو) ساخته می‌شوند، برای آنکه بهترین عملکرد را داشته باشند، به مراقبت بیشتر و نگهداری بهتری نیاز دارند. با رعایت نکات مهم مطرح‌شده در زیر، عملکرد و ظاهر دستگاه تاشوی شما حفظ خواهد شد.

 

قبل از امتحان کردن توصیه‌های زیر، از بروز‌ بودن سیستم عامل دستگاه‌ و اپلیکیشن‌های مرتبط به آخرین نسخه‌ موجود مطمئن شوید. برای بروز‌رسانی سیستم عامل گوشی موبایلتان مراحل زیر را دنبال کنید:

 

گام ۱. به تنظیمات(Settings) > بروز‌رسانی سیستم عامل (Software Update) بروید.

 

گام ۲. روی دانلود و نصب (Download and Install) ضربه بزنید.

 

گام ۳. دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

احتیاط ۱. با اشیاء ‌تیز به صفحه‌نمایش فشار وارد نکنید

 

 صفحه‌نمایش یا لنزهای دوربین جلو را با اشیاء تیزی مانند خودکار یا ناخن فشار ندهید. فشار بیش‌از‌حد به آنها وارد نکنید. لطفاً توجه داشته باشید که اعمال نیروی بیش‌ازحد یا لمس صفحه‌نمایش با ابزار می‌تواند باعث خش افتادن صفحه یا آسیب دیدن آن شود.

در حال بارگیری

احتیاط ۲. تمامی اشیاء خارجی را از روی صفحه اصلی پاک کنید

 

هنگام تا کردن دستگاه (بستن)، هیچ‌گونه شئ مثل کارت، سکه یا کلید را بین صفحات آن قرار ندهید، چرا که این کار می‌تواند باعث آسیب دیدن صفحه اصلی شود. دستگاه را، قبل از بسته‌بندی کردن یا قرار دادن در جعبه (یا پلاستیک)، تا کنید (ببنید). هرگز دستگاه را به صورت تانشده (باز) بسته‌بندی نکنید، چرا که ممکن است شئ دیگری باعث آسیب‌ دیدن یا سوراخ شدن صفحه شود. توصیه می‌شود که دستگاه را با قرار دادن انگشت در بین دو طرف صفحه باز نکنید.

در حال بارگیری

احتیاط ۳. مراقب باشید که مایع و گردوخاک وارد دستگاه نشود.

گلکسی Z Fold3 5G  و Z Flip3 5G  از استاندارد IPX8  مقاوم آب بودن پشتیبانی می‌کنند. برای حفظ قابلیت ضد آب بودن دستگاه و جلوگیری از آسیب‌دیدگی آن، باید نکات مراقبتی را رعایت کنید.

  • دستگاه را به‌مدت بیش از ۳۰ دقیقه در عمق بیش از ۱.۵ متری آب شیرین قرار ندهید. اگر دستگاه را وارد هرگونه مایع دیگری غیر از آب شیرین مانند آب شوریا آب یونیزه کنید، مایع سریع‌تر وارد دستگاه خواهد شد و دستگاه ممکن است آسیب ببیند.

  •  در صورت تماس دستگاه با آب شیرین، آن را با استفاده از پارچه‌ای نرم و تمیز کاملاً خشک کنید. در صورت تماس دستگاه با مایعات دیگری از قبیل آب شور، آب استخر شنا، آب کف‌دار، روغن، عطر، ضدآفتاب، تمیز‌کنندة دست، یا محصولات شیمیایی مانند مواد آرایشی، دستگاه را با آب شیرین بشویید و آن را با استفاده از پارچه‌ای نرم و تمیز خشک کنید. اگر این دستورالعمل‌ها را دنبال نکنید، دستگاه ممکن است آسیب ببیند و عملکرد و ظاهر آن آسیب ببیند، و این مشکل نیز ممکن است تحت پوشش گارانتی قرار نگیرد.

  •  دستگاه را در معرض جریان آبی که با قدرت حرکت می‌کند قرار ندهید.

همچنین، این دستگاه‌ها فاقد مقاومت در برابر گردوخاک هستند. قرار گرفتن دستگاه در معرض ذرات ریزی مانند گردوخاک ممکن است باعث آسیب دیدن دستگاه، مثلاً خش افتادن صفحه یا ایجاد شکاف‌های ریز بر روی آن، شود.

نکته: استاندارد IPX8 بر اساس شرایط تست دستگاه، یعنی قرار گرفتن در آب شیرین با حداکثر عمق ۱.۵ متر به مدت حداکثر ۳۰ دقیقه، اعطا می‌شود. توصیه می‌شود که از دستگاه در آب‌های ساحلی یا استخر استفاده نکنید.

احتیاط ۴. نوار محافظ صفحه را جدا نکنید

 

توصیه می‌شود که نوار محافظ صفحه را جدا نکنید و از نصب سایر نوارها یا استیکرها بر روی صفحه اجتناب کنید، چراکه این کار ممکن است باعث آسیب دیدن دستگاه شود. محافظ‌های صفحه‌‌ای که مورد تأیید سامسونگ نیستند ممکن است منجر به عملکرد نادرست حسگرهای دستگاه شوند.

احتیاط ۵. فاصله ایمن بین دستگاه و اشیاء دارای میدان مغناطیسی را حفظ کنید

 

دستگاه شما دارای چندین آهن‌ربا است. لطفاً بین دستگاه و اشیائی که آهن‌ربا می‌تواند بر آنها تأثیر بگذارد، مثلاً کارت‌های اعتباری (بانکی) و قطعه های پزشکی ایمپلنت‌شده در بدن، فاصلة ایمن را حفظ کنید. اگر در بدن‌تان قطعه پزشکی ایمپلنت‌‌شده وجود دارد، لطفاً پیش از استفاده از دستگاه با پزشک‌تان مشورت کنید.

احتیاط ۶. در حین شارژ بی‌سیم، از تا شدن و قرارگیری صحیح دستگاه مطمئن شوید.

 

هنگام شارژ بی‌سیم، دستگاه را تا کنید و پشت آن را روی مرکز شارژر بی‌سیم قرار دهید. چون این محصول دارای یک آهن‌ربای داخلی است و مکان کویل شارژ بی‌سیم، بسته به دستگاه، فرق می‌کند، مکان قرارگیری آن بر روی شارژر را مطابق شکل زیر تنظیم کنید.

 

در غیر این‌صورت، دستگاه ممکن است درست شارژ نشود یا بیش‌ازحد داغ کند. اگر دستگاه را در مکان یا موقعیتی غیر از تصویر زیر قرار دهید، ممکن است، به خاطر کج شدن و نیروی مغناطیسی، لیز بخورد و بیفتد.

 

Galaxy Z Fold3 5G

 

Galaxy Z Flip3 5G

نکته:

  • اگر از کاور محافظ (گارد) یا استیکر فلزی استفاده می‌کنید، یا اگر کاور دستگاه دارای بخش فلزی است، لطفاً دستگاه را قبل از شارژ بی‌سیم از کاور خارج کنید. همچنین، وقتی مواد رسانایی مانند اشیاء فلزی و آهن‌ربا در بین دستگاه و شارژر بی‌سیم قرار دارند، دستگاه را روی شارژر بی‌سیم قرار ندهید.
  • مکان کویل شارژ بی‌سیم ممکن است بسته به مدل دستگاه فرق کند.

احتیاط ۷. هنگام استفاده از سرویس پرداخت سامسونگ (Samsung Pay)، از دستگاه گلکسی Z Fold و گلکسی 5G 3Flip Z در حالت تاشده (بسته) استفاده کنید.

 

برای گلکسی Z Fold، توصیه می‌کنیم دستگاه، هنگام استفاده از سرویس Samsung Pay، بسته باشد. در مورد موبایل‌های گلکسی Z Flip3 5G، دستگاه اطلاعات مربوط به این سرویس را با استفاده از بخش پایینی خود می‌خواند و، به همین دلیل، بخش پشتی دستگاه را روی کارت اعتباری یا دستگاه NFC Reader قرار دهید.

  • برای انجام پرداخت‌ها با استفاده از سرویس Samsung Pay، دستگاه، بسته به منطقه، به شبکة اینترنت بیسیم (Wi-Fi) یا شبکة دادة موبایل نیاز دارد.
  • این قابلیت ممکن است، بسته به ارائه‌دهندة خدمات یا کشور، در دسترس نباشد.

نکته: اسکرین‌شات‌ها و منوهای دستگاه ممکن است، بسته به مدل دستگاه و نسخة سیستم عامل نصب‌شده، متفاوت باشد.

نحوه استفاده از اپلیکیشن Samsung Members

اگر در استفاده از موبایل، تبلت، یا  وسایل جانبی سامسونگ‌تان با مشکل مواجه هستید، می‌توانید سؤال‌تان را از طریق نرم‌افزار Samsung Members برای‌مان ارسال کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر دربارة نحوة ارسال گزارش خطا به این لینک مراجعه نمایید.  

از نظرات شما متشکریم