با G5 3Fold Z، نخستین S Pen برای دستگاه‌های تاشو را داشته باشید.

آخرین تاریخ به روز رسانی : دسامبر ۳۰. ۲۰۲۱

 

 

اکنون می‌توانید از قلم S Pen بر روی گلکسی Z Fold3 5Gخود استفاده کنید. در حین لذت بردن از محتوا، یادداشت ‌برداری کنید یا مطلب مد نظرتان را در اپلیکیشن Samsung Notes با دست‌خط خودتان بنویسید. در زیر، می‌توانید نحوة استفاده از قلم S Pen را، که جداگانه  به فروش می رسد، مشاهده کنید.

 

قبل از امتحان کردن توصیه‌های زیر، از بروز‌رسانی سیستم عامل دستگاه‌ و اپلیکیشن‌های مرتبط به آخرین نسخة موجود مطمئن شوید. برای بروز‌رسانی سیستم عامل گوشی موبایل‌تان، مراحل زیر را دنبال کنید:

 

مرحلة ۱. به تنظیمات (Settings) > بروز‌رسانی سیستم عامل (Software update) بروید.

 

مرحلة ۲. روی دانلود و نصب (Download and install) ضربه بزنید.

 

مرحلة ۳. دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

نخستین قلم S Pen در دستگاه‌های تاشو

می‌توانید از قلم S Pen Pro و همچنین نسخة مخصوص قلم S Pen برای دستگاه تاشو (S Pen Fold Edition) بر روی گلکسی  Z Fold3 5Gاستفاده کنید. این قلم S Pen، که به‌طور جداگانه فروخته می‌شود، اخیراً برای دستگاه گلکسی  Z Fold3 5Gطراحی شده است و نوک گِرد و پس‌روندة آن باعث می‌شود تا، در صورت وارد کردن فشار بیش از حد به صفحه‌نمایش با قلم، فشار زیادی به صفحه‌نمایش تاشو منتقل نشود و بدین ترتیب مانع آسیب دیدن صفحه می‌شود.

 

  • قلم S Pen Pro: این قلم با گلکسی Z Fold3 5G  و سایر دستگاه‌های گلکسی، که از قلم S Pen پشتیبانی می‌کنند، سازگار است و از طریق بلوتوث کم‌مصرف به دستگاه وصل می‌شود. این قلم باید شارژ شود.

  • قلم S Pen مخصوص دستگاه تاشو (S Pen Fold Edition): این قلم فقط با گلکسی Z Fold3 5Gسازگار است، از بلوتوث کم‌مصرف پشتیبانی نمی‌کند و نیازی به شارژ شدن ندارد.

نکته:

  • فقط از قلم S Pen Pro یا S Pen Fold Edition، که منحصراً برای گلکسی Z Fold3 5G  طراحی شده‌اند، استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوة استفاده از قلم S Pen، به راهنمای کاربر قلم مراجعه کنید.
  • تمامی انواع دیگر قلم‌های S Pen یا Stylus، که برای گلکسی Z Fold3 5G  طراحی نشده‌اند (از جمله قلم‌های تولید سایر تولیدکننده‌ها)، ممکن است به صفحه‌نمایش آسیب برسانند.
  • قلم‌های S Pen Pro و S Pen Fold Edition جداگانه فروخته می‌شوند.
  • با قلم S Pen به صفحه‌نمایش فشار بیش‌از‌حدی وارد نکنید. این کار می‌تواند به صفحه‌نمایش آسیب بزند.
  • وقتی نیروی بیش‌از‌حدی با قلم به صفحه‌نمایش وارد شود، نوک قلم به سمت داخل آن پس‌روی می‌کند و مانع از استفاده از قلم می‌شود.
  • قابلیت‌های قلم S Pen تنها بر روی صفحه‌نمایش اصلی در دسترس هستند.

نوت‌برداری راحت در حین لذت بردن از محتوا

 

جالب‌ترین ویژگی استفاده از قلم گلکسی S Pen بر روی گلکسی  Galaxy Z Fold3 5Gاین است که می‌توانید به‌شکلی سریع و آسان اپلیکیشن Samsung Notes را اجرا کنید و در حین لذت بردن از محتوا، نوت‌برداری کنید. برای ایجاد سریع نوت (یادداشت) جدید، دکمة قلم S Pen را فشار دهید و نگه دارید و سپس با قلم دوبار روی صفحه‌نمایش بزنید. برای فعال کردن اپلیکیشن Samsung Note، کافی است دوبار روی صفحه بزنید.

استفاده از قابلیت تبدیل نوشتار قلم S Pen به متن

 

گلکسی Z Fold3 5G کادری برای تبدیل دست‌خط به متن دارد و قابلیت تبدیل نوشتار قلم S Pen به متن (S Pen to text) به شما امکان تبدیل دست‌نوشته‌هایتان به متن را می‌دهد.

 

می‌توانید از قلم S Pen برای نوشتن در کادرهای جستجو، نوارهای آدرس و سایر بخش‌های متنی استفاده کنید. با وجود اینکه دست‌خط‌تان به متن تبدیل می‌شود، کماکان می‌توانید با استفاده از قلم S Pen متن حاصله را ویرایش کنید، چیزی به آن اضافه کنید یا روی بخش‌هایی از آن را خط بکشید.

 

برای فعال کردن قابلیت تبدیل نوشتار قلم S Pen به متن، مراحل زیر را دنبال کنید.

 

مرحلة ۱. به تنظیمات (Settings) بروید و گزینة قابلیت‌های پیشرفته (Advanced features) را انتخاب کنید. گزینة S Pen را انتخاب کنید.

 

مرحلة ۲.  روی سوئیچ بزنید تا قابلیت تبدیل نوشتار قلم S Pen به متن فعال شود.

نکته: اسکرین‌شات‌ها و منوهای دستگاه ممکن است، بسته به مدل دستگاه و نسخة  سیستم عامل نصب‌شده، متفاوت باشد.

نحوه استفاده از اپلیکیشن Samsung Members

اگر در استفاده از موبایل، تبلت، یا  وسایل جانبی سامسونگ‌تان با مشکل مواجه هستید، می‌توانید سؤال‌تان را از طریق نرم‌افزار Samsung Members برای‌ ما ارسال کنید. با کلیک بر روی این لینک اطلاعات بیشتری در خصوص نحوة ارسال گزارش خطا کسب کنید.  

از نظرات شما متشکریم