آیا NFC در دستگاه مجهز به پوشش LED کار خواهد کرد؟

آخرین تاریخ به روز رسانی : فوریهٔ ۲۳. ۲۰۲۱

 

در‌صورت فعال شدن چراغ «LED» کاور «LED» قابلیت ارتباطات میدان نزدیک (NFC) در‌دسترس نخواهد بود. کاورهای «LED» اصلی سامسونگ عمدتاً به دو دسته «LED view cover » (محافظ پشتی و کاور صفحه نمایش، عملکرد «LED» روی کاور صفحه نمایش است) و «LED Back Cover» (عملکرد «LED» روی قاب پشتی قرار دارد) تقسیم شده است، و در کاور «LED view» استفاده از «ارتباطات میدان نزدیک (NFC)» ممکن است بطور موقت محدود شود.

 

پیش از این که توصیه‌های زیر را برای حل مشکلتان به‌کار بگیرید، مطمئن شوید که آخرین نسخه نرم‌افزار بر روی دستگاهتان نصب شده است. لطفاً، برای اطلاع از نحوه به‌روزرسانی نرم‌افزار گوشی همراه خود، مراحل زیر را دنبال کنید.

 

مرحله 1. به صفحه «Settings» >  گزینه «Software Update» بروید.

مرحله 2. روی گزینه «Download and Install» کلیک کنید.

مرحله 3. دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

ویژگی‌های کاور«LED»

 

هنگام استفاده از کنترل نور، قادر به نوشتن یا خواندن تگ‌های NFC یا به‌اشتراک‌گذاری داده‌ها میان دستگاه‌های NFC نخواهید بود. مطابق پیامی که با روشن کردن «LED» قاب به‌نمایش در‌می‌آید، «هنگام استفاده از کنترل نوری، عملکرد NFC در‌دسترس نخواهد بود». به‌عبارت دیگر، در صورت استفاده از عملکرد «LED» کاور گوشی، عملکرد NFC تلفن گلکسی شما به طور خودکار خاموش خواهد شد. بنا‌بر‌این، برای استفاده از قابلیت NFC باید کنترل نوری کاور «LED» را خاموش کنید. این محدویت شامل کاور «LED back» نمی‌شود، و تنها هنگام استفاده از عملکرد کنترل نور، عملکردهای P2P و تگ‌گذاری ارتباطات NFC غیر‌قابل استفاده خواهند بود و پیام «pop-up» به‌نمایش در‌خواهد آمد.

 

  • حالت نورپردازی: زمانی که صفحه نمایش دستگاه گلکسی رو به پایین قرار گیرد، «LED»‌ها نمایشی از نور ارائه خواهند داد.
  • آیکون‌های اعلان «LED»: با دریافت هر‌گونه اعلان، آیکون‌های اعلان روی قاب پشتی به‌نمایش در‌خواهد آمد.
  • تایمر دوربین: در‌صورتی که تایمر دوربین پشتی روشن شده باشد، شمارش معکوس هم بر‌روی صفحه نمایش و هم روی کاور به‌نمایش در‌خواهد آمد.
  • «شکلک‌های» دوربین‌های پشتی: با باز کردن اپلیکیشن دوربین، در‌صورتی که دوربین‌های پشتی فعال باشند، آیکون «LED» انتخابی شما روی قاب پشتی به‌نمایش در‌خواهد آمد.

توجه: عملکردهای قابل پشتیبانی بر‌حسب نوع کاور «LED» اصلی متفاوت خواهد بود.

“NFC” چیست؟

 

واژه ی NFC مخفف عبارت «ارتباطات میدان نزدیک» است و همان طور که از نام آن بر‌می‌آید، از طریق آن ارتباطات کوتاه‌برد میان دستگاه‌های همخوان امکان‌پذیر خواهد بود. فناوری NFC انجام تراکنش‌های ایمن، مبادله محتوای دیجیتال، و برقراری اتصال میان دستگاه‌های الکترونیکی از طریق تماس مستقیم دستگاه‌ها را برای کاربران ممکن می‌سازد. مخابره داده‌های NFC کوتاه‌برد (از تماس واقعی تا فاصله چند سانتی‌متری) و مستلزم حضور دستگاه‌ها در مجاورت یکدیگر است.

 

ارتباط NFC فناوری حاضر در کارت‌های غیر‌لمسی است و رایج‌ترین کاربرد فناوری NFC در تلفن هوشمند شما انجام پرداخت‌های آسان از طریق اَپلیکیشن «Samsung Pay» است. در‌عین حال، فناوری NFC برای برقراری اتصال سریع به تجهیزات وایرلس و انتقال داده‌ها نیز قابل استفاده است.  

در حال بارگیری

1     جریان الکتریکی

2    میدان مغناطیسی B حاصل از جریان حلقه

چطور “NFC” را سریع روشن و خاموش کنم؟

مرحله 1. برای دسترسی به «تنظیمات سریع»، دوبار از بالای صفحه نمایش به‌طرف پایین «Swipe» کنید.

مرحله 2. برای مشاهده گزینه‌های بیشتر به چپ «Swipe» کنید.

مرحله 3. روی NFC ضربه بزنید تا روشن یا خاموش شود.

 

توجه: تنظیمات و صفحه‌نمایش‌های قابل‌دسترسی ممکن است بر‌حسب شبکه خدمات‌دهنده، نسخه نرم‌افزار، و مدل دستگاه مربوطه متفاوت باشد.

 

در‌صورت مشاهده عملکرد غیر‌عادی در تلفن‌های همراه، تبلت‌ها، یا دستگاه های پوشیدنی سامسونگ، می‌توانید پرسش خود را در «اپلیکیشن سامسونگ ممبرز» با ما درمیان بگذارید.

از این طریق، قادر خواهیم بود موضوع را دقیق‌تر بررسی کنیم. کاربرِ داده‌های ارسالی ناشناس تلقی خواهد شد و از داده‌ها تنها در‌طول مدت بررسی موضوع نگهداری می‌شود. با مراجعه به لینک زیر با نحوه ارسال گزارش خطا بیشتر آشنا شوید. نحوه استفاده از برنامه Samsung Members

لطفاً روی گزینه ارسال که در زیر مشاهده میکنید کلیک کنید تا نظرات خود را با ما به اشتراک بگزارید. از شما برای مشارکت تان سپاسگزاریم.

از نظرات شما متشکریم