Zgjidh vendndodhjen dhe gjuhën tënde.
Lajme globale

Ju prezantojmë Galaxy Z Fold2: Ndryshoni formën e së ardhmes

02/09/2020

Galaxy Z Fold2 është pajisja e palosshme e gjeneratës së tretë të Samsung, që bashkon një dizajn mahnitës dhe të guximshëm me inxhinieri të rafinuar për të shtyrë kufijtë e përvojave në celular

SEOUL, KORE – 1 shtator, 2020 – Samsung Electronics sot zbuloi gjeneratën tjetër të pajisjes së palosshme që përkufizon kategorinë, Samsung Galaxy Z Fold2. E mbushur me rafinime të përmirësuara dhe risi domethënëse, Galaxy Z Fold2 sjell përvoja të reja të palosshme për ata që duan të kenë avantazhin e teknologjisë. Me një Screen Cover më të madh dhe ekranin kryesor masiv, Galaxy Z Fold2 kombinon dizajn të guzimshëm dhe ekspertizë inxhinierike me veçori të reja intuitive për një përvojë unike në celular që ofron fleksibilitetin që kërkon jeta e përditshme.

"Udhëtimi ynë drejt gjeneratës tjetër të pajisjeve është plot origjinalitet dhe risi," tha Dr. TM Roh, President dhe Drejtor i Biznesit të Komunikimeve Mobile, në Samsung Electronics. "Me lançmin e Samsung Galaxy Z Fold2, ne dëgjuam nga afër reagimet e përdoruesve për t'u siguruar që po sjellim përmirësime domethënëse në pajisje, teksa gjithashtu zhvilluam risi të reja për të përmirësuar përvojën e përdoruesit. Forcuar më tej nga partneritetet tona lider të industrisë me Google dhe Microsoft, ne po riformulojmë dhe ripërcaktojmë mundësitë e përvojës së pajisjes celulare."

Dizajn i Ri i Rafinuar

Galaxy Z Fold2 sjell dizajn të guximshëm me inxhinieri të përparuar, në mënyrë që të ndiheni të sigurt duke e përdorur atë çdo ditë.

- Eksperienca të plota dhe gjithëpërfshirëse të përmbajtjes[1] - Një ekran Cover 6.2 inç Infinity-O siguron përdorueshmëri maksimale, në mënyrë që të kontrolloni email, të gjeni adresa, madje edhe të shikoni përmbajtjen tuaj të preferuar, pa pasur nevojë të shpalosni pajisjen tuaj çdo herë. Kur shpaloset, Ekrani kryesor masiv 7.6 inç, me korniza të minimizuara dhe kamera e përparme minimaliste, ju zhyt me një normë freskuese të adaptueshme 120Hz për lojë dhe lëvizje të qeta. Për të kompletuar përvojën, Galaxy Z Fold2 vjen me tingullin më të mirë dinamik të disponueshëm në një pajisje Galaxy deri më sot, me efekt të përmirësuar stereo dhe tinguj më të qartë të siguruar nga bokse të dyfishtë me dinamikë të lartë.

- Dizajn Solid dhe Mjeshtëri Eksperte - Galaxy Z Fold2 është riprojektuar me një dizajn të butë, të unifikuar që jep një ndjenjë të limuar, të nivelit të lartë. Samsung Ultra Thin Glass është tani në Ekranin kryesor, duke siguruar një pamje më premium dhe më të rafinuar për ekranin. Dizajni i tij është i ankoruar nga Hideaway Hinge, i cili përshtatet pa probleme në trupin e pajisjes me mekanizmin CAM dhe mundëson qëndrimin vertikalisht[2] që fuqizojnë të gjitha përvojat e reja të modalitetit Flex. Galaxy Z Fold2 gjithashtu përdor teknologjinë e pastruesve, e prezantuar për herë të parë në Galaxy Z Flip, për të zmbrapsur pluhurin dhe grimcat e padëshirueshme. Ndërsa Galaxy Z Fold2 përmban një dizajn të rafinuar të gjeneratës së tretë, hapësira për strukturën e pastrimit është edhe më e vogël sesa në Galaxy Z Flip. Për ta arritur këtë, Samsung zhvilloi një teknologji të re inovative të mbrojtjes për të arritur të njëjtin nivel të mbrojtjes në një hapësirë ​​më të vogël. Hideaway Hinge e Galaxy Z Fold2 përmban teknologji revolucionare të prerjes së hollë, përbërje të modifikuar dhe densitet të rregulluar të fibrave.

Shkrepni dhe shikoni saktësisht si dëshironi

Faktori inovativ i formës së palosshme dhe modeli i tij i sofistikuar janë të nivelit tjetër me përvojat unike celulare në Galaxy Z Fold2. Galaxy Z Fold2 çifton Flex Mode[3] me App Continuity[4] për të siguruar përdorueshmëri të zgjeruar, duke kaluar kufirin midis Cover dhe Main Screen. Ky fleksibilitet ju lejon të krijoni ose shikoni përmbajtjen që është kuruar në preferencat tuaja, nga Fold2 i palosur në të shpalosur.

-        Një pajisje që është po aq fleksibël dhe produktive sa ju - Me modalitetin Flex, tani është më e lehtë se kurrë të kapni përmbajtje dhe rishikoni në kohë reale. Me Capture View Mode[5], tani nuk do të duhet të dilni nga aplikacioni i Kamerës. Shikoni qartë foton ose videon që sapo keni bërë ose shqyrtuar deri në pesë nga kapjet tuaja më të fundit në gjysmën e poshtme të ekranit, dhe pamja e xhirimit tuaj të ardhshëm do të jetë në gjysmën e parë. Ose çoni kreativitetin tuaj një hap më tej me Auto Framing[6]. Pavarësisht nëse po bëni kërcimin më të fundit ose po tregoni aftësitë tuaja për gatim, Galaxy Z Fold2 mund të regjistrojë video pa duar dhe ta subjektin temën në fokus edhe kur lëviz.

 

-        - Karakteristika për të mbështetur kreativitetin tuaj - Rimendoni kapjen e përmbajtjes duke përfshirë perspektivën e fotografit dhe të subjektit në fotografi. Duke përdorur Ekranin kryesor dhe Cover në të njëjtën kohë me Dual Preview, të dy palët mund të shohin se çfarë është kapur. Për më tepër, falë fleksibilitetit të Galaxy Z Fold2, shkrepni një selfie me cilësi të lartë me kamerat e pasme, me Cover Screen që vepron si viewfinder.

 

-        - Karakteristika innovative të kamerës - Kamera e Galaxy Z Fold2 gjithashtu ofron cilësi dhe kontroll të kamerës në nivelin premium. Me modalitetin Pro Video[7], Single Take[8], Bright Night[9] and Night Mode, Galaxy Z Fold2 ju ndihmon të kapni momentin në cilësi mahnitëse.

Maksimizoni çdo moment

Galaxy Z Fold2 përputhet me produktivitetin e gjeneratës tjetër me aftësi të përparuara multitasking falë mënyrave të reja intuitive për të bashkëvepruar. Përfitoni sa më shumë nga dita juaj duke përshtatur Ekranin kryesor me madhësi tableti të Galaxy Z Fold2 me stilin tuaj të punës.

- Multitasking i lehtë - Përdorni Multi-Active Window[10] të përparuar për të kontrolluar paraqitjen e ekranit tuaj me më shumë lehtësi dhe fleksibilitet. Provoni më shumë produktivitet tani që mund të hapni skedarë të shumëfishtë nga i njëjta aplikacion në të njëjtën kohë dhe t'i shikoni ato krah njëri-tjetrit[11]. Me një tablo Multi Window të përmirësuar, mund të hapni shumë aplikacione njëherazi, me integrimin e App Pair dhe Edge Panel për të shijuar komoditetin e shtuar. Me drag and drop[12], thjesht mund të tërhiqni tekst, imazhe dhe dokumente nga një aplikacion në tjetrin për transferim të menjëhershëm. Ose shpejt kapni ekranin në një aplikacion dhe transferoni imazhin e kapur në një tjetër pa probleme me Split Screen Capture.

- Ndërveprimet e Optimizuara për të mbështetur fluksin tuaj - Zgjidhni UI-në më të optimizuar në Ekranin kryesor që i përshtatet nevojave tuaja. Ndryshoni shpejt dhe me lehtësi paraqitjet midis një paraqitjeje të ekranit të madh ose paraqitjes tradicionale të telefonit në Settings[13].

- Ekrani i Optimizuar i Aplikacionit - Maksimizoni çdo moment në jetën tuaj të përditshme dhe azhurnoni përvojën e shikimit të aplikacioneve tuaja të preferuara, përfshirë Gmail, YouTube dhe Spotify. Përdorni Ekranin kryesor me aplikacionet e Office në Microsoft 365 për të imituar përvojën e tabletit. Për shembull, përdorni Microsoft Outlook në potencialin e tij të vërtetë duke parë kutinë tuaj në anën e majtë me biseda aktuale në të njëjtën kohë. Draftoni dokumente Word, spreadsheets Excel ose prezantime PowerPoint me rregullime të shiritit të mjeteve që gjendet në PC.

Udhëheqja Galaxy forcohet nga partneritetet strategjike

Samsung ka një qasje të hapur dhe bashkëpunuese ndaj partneriteteve. Përmes një partneriteti të gjatë me Google, Samsung krijoi një ekosistem të hapur për pajisjet e palosshme. Me këtë partneritet, Samsung ka nxitur risi të palosshme UX për të realizuar qëllimin e krijimit të faktorit të formës së fundit. Për më tepër, një partneritet i besueshëm me Microsoft, i kombinuar me përvojën e përparuar të harduerit dhe ekranit të madh të Galaxy Z Fold2, lejon përdoruesit të maksimizojnë produktivitetin e tyre në mjediset e lëvizshme.

Duke u mbështetur në trashëgiminë e tijj të gjatë të udhëheqjes së Galaxy, Samsung përsëri shtyn kufijtë e inovacionit dhe inxhinierisë mobile. Me All Day Battery[14] 4,500mAh dhe Super Fast Charging[15] mund të bëni më shumë pa u shqetësuar për jetën e baterisë tuaj. Galaxy Z Fold2 gjithashtu ofron lidhje pa tel Samsung DeX për produktivitet të rrjedhshëm[16], ndërsa teknologjia UWB (Ultra Wide Band)[17] është e integruar në pajisje duke e bërë atë të shpejtë dhe të lehtë për të shkëmbyer skedarë, foto ose video me Nearby Share[18].

Shërbimi Premier Galaxy Z

Përdoruesi i Galaxy Z Fold2 mund të përdorë Galaxy Z Premier Service: me ndihmë reale nga një ekip i dedikuar i ekspertëve të produktit[19]. Tani do të jetë më e lehtë se kurrë të bëni emërime, të lidheni me ekspertë dhe të zbuloni se si të zhbllokoni përvojat unike që mundëson Galaxy Z Fold2. Përdoruesve të Galaxy Z Fold2 mund të regjistrohen për Samsung Care+ i cili siguron mbrojtje fillestare pajisjesh kundër dëmtimit aksidental të ekranit brenda një viti nga data e blerjes.[20] Përdoruesve e Galaxy Z Fold2 gjithashtu do t’u sigurohen përvojat më të mira të mundshme në celular duke mbështetur tre gjenerata të azhurnimeve të sistemit operativ Android (OS).[21]

Disponueshmëria

Galaxy Z Fold2 do të jetë në dispozicion në Bronz Mistike dhe të Zezë Mistike, në rreth 50 tregje përfshirë SH.B.A. dhe Korenë, më 18 shtator të 2020, me para-porosi nga 1 shtatori i 2020 duke filluar me tregjet e zgjedhura përfshirë SH.B.A. dhe Evropën. Opsionet e personalizuara do të jenë të disponueshme për përdoruesit në Samsung.com në tregjet e zgjedhura me katër ngjyra të dallueshme për Hinge: Argjend Metalik, Gold Metalike, të Kuqe Metalike dhe Blu Metalike. Çmimi i rekomanduar fillon nga ALL 249,999

Zbuloni më shumë këtu: https://www.samsung.com/al/smartphones/galaxy-z-fold2/

[1] Matjet e ekranit janë diagonale, dhe zona aktuale e shikueshme është më pak për shkak të qosheve të rrumbullakosura dhe vrimave të kamerave.

[2] Galaxy Z Fold2 mund të qëndrojë vertikalisht nga 75 në 115 gradë; një gamë më e gjerë këndesh mund të jetë e arritshme për përdoruesit në varësi të mjedisit dhe rastit të përdorimit

[3] Flex Mode mbështetet nga aplikacionet e Samsung (Kamera, Thirrje Video, Galeria, Video player, Ora, Kalendari) dhe aplikacionet e partnerëve të palëve të treta, përfshirë YouTube, Google Duo dhe më shumë.

[4] App Continuity punon me aplikacione të zgjedhura; aplikacione të pajtueshme që rriten përmes zhvilluesve të palëve të treta.

[5] Capture View Mode gjithashtu është e disponueshme kur shpaloset plotësisht. Për ta përdorur, shtypni "Capture View Mode" vendosur në pjesën e sipërme të djathtë të UI të kamerës.

[6] Kur zbulohen më shumë se 3 persona, korniza zhduket. Kamerat e përparme (të gjera) dhe të pasme (Ultra-gjerë) janë në dispozicion. Distanca e gjurmueshme është afërsisht 1.5 - 2.5 metra. Ky algoritëm i mësimit të makinerisë zbulon fytyrën e njeriut për të ndjekur lëvizjen e subjektit.

[7] Galaxy Z Fold2 nuk mbështet regjistrimin e videos 8K (max 4K).

[8] Single Take kap fotografi dhe video deri në 15 sekonda.

[9] Vetëm për kamerën e pasme me kënd të gjerë.

[10] Përdoruesit mund të përdorin gjithashtu Dritaren Multi-Aktive në Ekranin e Cover me dy dritare të ndara horizontalisht. Dritarja Multi Active punon me aplikacione të zgjedhura; aplikacione të pajtueshme që rriten përmes zhvilluesve të palëve të treta.

[11] Aktualisht i disponueshëm me tre aplikacione vendase përfshirë Shënime Samsung, Internet, Myfiles dhe aplikacione Office në Microsoft 365. (Aktualisht është i disponueshëm vetëm midis funksioneve të ndryshme).

[12] Funksionaliteti drag and drop funksionon me aplikacione të zgjedhura, duke përfshirë aplikacione amtare të Samsung, përfshirë Galerinë, Internetin, Mesazhin, Myfiles, Shënime Samsung dhe të tjerët, përfshirë aplikacionet e Office në Microsoft 365, Microsoft OneDrive, Microsoft Outlook, Gmail, Chrome, Google Maps.

[13] E disponueshme me 11 aplikacione amtare Samsung përfshirë Mesazhin, Kontaktet, Telefonin, Myfiles, Internetin, Kalendarin, Orën, thirrjen në video, Kujtuesin, Llogaritësin, zonën AR, aplikacionet e Google si YouTube, Gmail, Google Maps, aplikacionet e Microsoft përfshirë Microsoft Outlook dhe të tretat e tjera -pjesë parti të tilla si Spotify.

[14] Vlerësohet në krahasim me profilin e përdorimit të një përdoruesi mesatar / tipik.

[15] Kur përdorni ngarkuesin dhe kabllon e përfshirë.

[16] Lidhja pa tel Samsung DeX është e disponueshme në TV të zgjuar që mbështesin vetëm pasqyrimin e Ekranit të Telefonit. (Për përvojën optimale, përdorni në TV Smart Samsung të lançuar 2019 ose më vonë.)

[17] Disponueshmëria e funksionit UWB mund të ndryshojë sipas tregut dhe / ose sipas ligjit në fuqi

[18] Nearby Share mund të ndryshojë sipas tregut ose transportuesit.

[19] Disponueshmëria e shërbimit mund të ndryshojë sipas tregut. Informacioni i plotë mbi Shërbimin Galaxy Z Premier është në dispozicion në Samsung.com.

[20] Shërbimi mund të kërkojë regjistrim. Mbulimi i mbrojtjes dhe disponueshmëria mund të ndryshojnë sipas tregut dhe të kërkojnë regjistrim. Informacioni i plotë mbi Shërbimin Galaxy Z Premier është në dispozicion në Samsung.com.

[21] Disponueshmëria e azhurnimeve dhe veçorive të sistemit operativ Android mund të ndryshojë sipas pajisjes dhe tregut. Orari i azhurnimeve do të varet nga faktorët përfshirë, por jo të kufizuar në kompleksitetin e azhurnimit, modelit, si dhe depërtimit të tregut dhe më shumë.