Welcome to the
!
Please enjoy our special offers for you

PERFORMANCA

Një dorë që mban Galaxy Note20 Ultra me një video telefonatë Google Duo me katër telefonues dhe pesë persona në ekran.

Ky është një PC në xhepin tuaj me fuqinë për të bërë gjëra si asnjë PC tjetër

DYNAMIC AMOLED 2X

Më i gjalli dhe më i ndritshmi në një smartfon

Ekrani Infinity-O Dynamic AMOLED 2X në Galaxy Note20 Ultra ofron 1500 nit për një pamje shumëngjyrëshe, pa vezullim, edhe në dritën e fortë të diellit.1 Dhe e redukton dritën blu në mënyrë të konsiderueshme për të lehtësuar lodhjen e syve.

Tre telefona Galaxy Note20 Ultra në Mistike Bronz, të gjitha me pamje lart me një shumëllojshmëri aplikacionesh në ekran për të treguar ngjyrat e gjalla dhe ekranin e ndriçuar.

EKRANI ADAPTIV 120 HZ

Dyfishi i shpejtësisë së rifreskimit për një pamje jashtëzakonisht të pandërprerë

Ekrani 120 Hz e bën lëvizjen shumë të butë dhe ndërveprimet e prekjes jashtëzakonisht reaguese.2 Kjo e bën gjithashtu shkrimin me S Pen të duket si shkrim me laps real.3 Madje zbulon në mënyrë inteligjente se çfarë po bëni dhe ndryshon automatikisht shpejtësinë e rifreskimit, duke kursyer jetëgjatësinë e baterisë dhe duke ju dhënë më shumë kohë për argëtim.

Krahasimi krah për krah i ndryshimit të lëvizjes së butë mes një ekrani të vendosur në 60 Hz dhe një ekrani të vendosur në 120 Hz.

Filloni lojën, në çdo kohë e në çdo vend

AP

Procesori më i shpejtë në Galaxy

Procesori i përmirësuar ofron më shumë performancë në setin e çipeve. Kjo ju lejon të përfitoni nga loja në re kompjuterike, pa ruajtje në ndërmemorie, ngecje apo shfaqje surprizë të rrotëzës së bezdisshme të ngarkimit.5

Galaxy Note20 Ultra e parë anash. Ai rrotullohet lehtë për të treguar më shumë nga ekrani Infinity-O dhe xhami ndahet nga telefoni për të shfaqur procesorin brenda telefonit.

Fshirja është vetëm një zgjedhje

HAPËSIRA RUAJTËSE

Ruani mijëra foto dhe video në rezolucion të lartë6

Me fuqinë e S Pen dhe teknologjinë e videos 8K, aftësia juaj krijuese nuk njeh asnjë kufi — përfshirë ruajtjen. Mund të mbani deri në 1.5TB gjithsej me memorien deri në 512GB të përfshirë dhe deri në 1TB të zgjerueshme përmes kartës microSD.7, 8

Disa fotografi që lëvizin drejt qendrës nga të gjitha anët. Ato formojnë një rrjetë dhe Galaxy Note20 Ultra shfaqet prapa saj me të njëjtën rrjetë fotosh dhe ndërfaqen e Gallery në ekran.

4500 mAh

Energji që ju mban juve në punë dhe lojë gjatë gjithë ditës, pa u shqetësuar

BATERI INTELIGJENTE PËR GJITHË DITËN

Energjia për të zgjatur gjithë ditën

Me një kapacitet të jashtëzakonshëm baterie 4500 mAh (tipike), bateria më inteligjente e Galaxy e bën përdorimin e energjisë më efikas për të zgjatur gjatë gjithë ditës.9, 10 Prandaj ju shoqëron gjatë gjithë ditës, dhe vazhdon edhe me argëtimet tuaja deri natën vonë.

Galaxy Note20 Ultra e parë nga përpara. Ai lëviz shpejt përmes disa aplikacioneve, duke treguar një ditë tipike të një përdoruesi të Galaxy. Sfondi ndryshon nga e bardhë në gri për të treguar përdorimin e telefonit nga mëngjesi deri natën.
 • Super Fast Charging

  Karikim 25 W

  Lidheni për të marrë 50% karikim në vetëm 30 minuta.11, 12

 • Fast Wireless Charging 2.0

  pa kordonë, thjesht i shpejtë

  Thjesht ulni telefonin për një karikim të shpejtë.13

 • Wireless PowerShare

  në pjesën e pasme të telefonit

  Mund të karikoni kufjet buds, orën dhe madje edhe telefonin e shokut.14

Dy ekrane të mëdhenj, që ofrojnë shumë më tepër fuqi

SAMSUNG DEX

Një përvojë me ekran të dytë që dyfishon mundësitë

Samsung DeX ju lejon të lidheni me valë me televizorin dhe të shikoni një film ose të bëni multitasking me disa aplikacione përmes DeX ndërsa bisedoni me një shok në telefon.16, 17 Madje mund ta ktheni Galaxy Note20 dhe Note20 Ultra në një bllok me prekje ose të përdorni Bixby në telefon për kontroll të fuqishëm dhe praktik.

*Në prezantim do të mbështeten vetëm televizorët. Mbështetja e monitorëve është planifikuar të nisë në tetor.

Galaxy Note20 Ultra, S Pen bronz, dhe një Samsung TV në tavolinë, të lidhur me Wireless DeX. Galaxy Note20 Ultra ka aplikacionin Samsung Notes në ekran me shkrimin që thotë “Pasioni sjell perfeksionin”. Në televizor është një video që quhet “Si të bëni fjalime bindëse” me një grua që flet.

NDARJA ME LEHTËSI

Drejtojeni dhe ndajeni, është kaq e lehtë

Ndarja e skedarëve është e thjeshtë dhe më e shpejtë se më parë me shtimin e teknologjisë së avancuar spaciale në Galaxy Note20 Ultra. Thjesht tërhiqni lart panelin e ndarjes dhe drejtojani telefonin telefonit të shokut tuaj për të dërguar me shpejtësi foto dhe video.18

Dy telefona Galaxy Note20 Ultra në ngjyrë Mistike Bronz, një që shihet nga përpara dhe tjetri që shihet nga pas. Ato drejtohen nga njëri-tjetri për të demonstruar pozicionin e Point to Share. Telefoni që ndodhet përballë pjesës së përparme ka një panel ndarjeje në ekran që dërgon një foto të titulluar Beach-day.jpg. Ikona e Shane është e theksuar dhe paneli ndryshon në “Connecting with Shane”. Më pas “Waiting for device to accept”, më pas “Sending”, dhe në fund “Sent”. Tregon se sa e lehtë është të ndahet me Point to Share.

Dhe të gjitha të preferuarat e Galaxy

 • RAM teknologji e fuqishme

  Transmetoni, luani ose shkarkoni me shpejtësi të pabesueshme me deri në 8 GB RAM.

 • Bixby asistenti juaj personal zanor

  Bixby ju udhëzon ndërsa navigoni në Galaxy Note20 dhe Note20 Ultra. Thjesht flisni dhe Bixby fillon punën.19

 • Bixby Vision inteligjenca e kamerës së gjeneratës së radhës

  Drejtojani kamerën diçkaje dhe Bixby Vision ju jep informacion.20

 • Audio AKG dhe Dolby Atmos

  Altoparlantët stereo dhe Dolby Atmos ju japin një përvojë më të mirë me tingullin.

 • SIM hibrid memorie e zgjerueshme ose SIM i dyfishtë

  Futni dy karta SIM nëse ju duhet SIM i dyfishtë, ose ndërrojeni njërën për më shumë hapësirë ruajtëse përmes kartës microSD.8, 21

 • eSIM karta elektronike SIM

  Ju jep fuqinë që të ndërroni kartat SIM pothuajse në çast.22

 • Samsung Knox siguri e integruar

  Ofron siguri të nivelit “nga fundi në fund” në harduer dhe softuer për të mbrojtur të dhënat tuaja në kohë reale.

 • Vërtetimi biometrik shkyçeni me fytyrë ose me gisht

  Shkyçeni telefonin me Dallimin e fytyrës ose Gjurmët e gishtave ultrasonike. Mund të zgjidhni gjithashtu një kod PIN, motiv ose fjalëkalim për të siguruar të dhënat tuaja.

 • IP68 rezistencë ndaj ujit dhe pluhurit

  Mbajeni telefonin të sigurt nga spërkatjet, pikimet dhe deri në 1,5 metra ujë thellësi për rreth 30 minuta.23

ÇFARË KA NË KUTI

Ja se çfarë përfitoni me pajisjen Note më të fuqishme që ka ekzistuar ndonjëherë

Shpaketoni mjetet bazë për të filluar mbarë përvojën tuaj me Galaxy Note20 dhe Note20 Ultra.24

Vendosje shtrirë e artikujve të përfshirë në kuti me Galaxy Note20 5G dhe Note20 Ultra 5G. Treguar në paketë, telefoni S Pen, kufjet AKG, majat e kufjeve, kabulli USB i Llojit C, përshtatësi i murit dhe nxjerrësi i kartës SIM.