عکاسی

ترفندهای عکاسی خلاقانه است که
تعداد پسندیدن‌های عکس‌هایتان را افزایش می‌دهد

با این شگردهای عکاسی غافلگیرکننده، از بخشی از جادوی دنیا تصویربرداری کنید.

حقه و ترفند مختص شعبده‌بازان نیست. وقتی وارد حیطه عکاسی می‌شویم، می‌توانید با چند فن دستی، به همان سطح از مهارت شعبده‌بازی برسید. ما شش ترفند عکاسی بی‌نظیر و غافلگیرکننده را به کمک عکاس Melissa Nordan‏ (mlnordan@)، سوژه‌های ماهرانه او (یعنی فرزندتان فوق‌العاده‌اش) و Galaxy S21 Ultra 5G گردآوری کرده‌ایم. بعد از بررسی این ترفندهای عکاسی با تلفن همراه، خواهید دید که سیل پسندیدن‌ها بیش از هر زمانی دیگری به سمت شما سرازیر خواهد شد.

با سطحی انعکاسی کار کنید

آینه، ای آینه جادویی، بگو که قدیمی‌ترین ترفند عکاسی کدام است؟ انعکاس‌ها! عکاسی با آینه پیچیده است و دقیقاً همین ویژگی آن‌ها را به ابزاری مناسب تبدیل می‌کند. Nordan این تصویر را در پارک و با نگه داشتن آینه‌ای کوچک در سمت لنز دوربین Galaxy S21 Ultra 5G و هم‌زمان فوکوس کردن روی سوژه‌اش ضبط کرده است. Nordan می‌گوید: «من از آینه استفاده کردم اما هر چیز انعکاسی می‌تواند این جلوه جالب را ایجاد کند—بنابراین امتحان کنید! از آینه‌ها، منشورها یا سطوح انعکاسی دیگر در اشکال مختلف استفاده کنید». «خودتان را به‌عنوان سازنده عکس در نظر بگیرید نه ضبط‌کننده آن». با هر بار امتحان کردن، او مجبور بود چند بار آزمایش کند تا لحظه بی‌نقص را پیدا کند. Nordan می‌گوید: «این عکس را با دوربین تله‌فوتوی 3x ضبط کردم، چون می‌تواند لبه‌های تارتری را به شیء انعکاسی که جلوی دوربین گرفته‌اید اضافه کند.

4

«خودتان را به‌عنوان سازنده عکس در نظر بگیرید نه ضبط‌کننده آن.»

- Melissa Nordan

از لوازم زندگی روزمره به روش‌های غافلگیرکننده استفاده کنید

یک وسیله کوچک می‌تواند بسیار مفید باشد. Nordan می‌گوید: «برای این تصویر من پس‌زمینه‌ای خنثی را انتخاب کردن تا خطوط هادی اسلینکی نمایان شوند». به‌خاطر داشته باشید که هدف او پرتره‌ای از نمای نزدیک بوده و با Galaxy S21 Ultra 5G بزرگ‌نمایی انجام داده است. او می‌گوید: «من از دوربین تله‌فوتوی 3x استفاده کردم اما شما قطعاً می‌توانید با دوربین زاویه عریض کار کنید و به تنظیم جالبی دست پیدا کنید». در اینجا، او فوکوس را روی چشمان پسرش قرار داده، در همان حال اسلینکی را به عقب کشیده و دوربین را بین حلقه‌ها گذاشته است. توصیه مفید دیگر این است: به‌جای اینکه دکمه شاتر را فشار دهید، از فرمان‌های صوتی برای عکس گرفتن استفاده کنید؛ چون دستان شما درگیر گرفتن دوربین و اسلینکی هستند.

4
نکته
با کلیک کردن روی دکمه، می‌توانید از ‎S Pen Pro¹ به‌عنوان کنترل از راه دور برای شاتر استفاده کنید.

منابع نور منحصربه‌فرد را امتحان کنید

گاهی مکان عکس شما می‌تواند به اندازه نحوه عکس گرفتن مهم باشد. برای ضبط این تصویر، Nordan و فرزندانش به‌همراه سه‌پایه در تونل عابر پیاده‌ای مستقر شدند. Nordan می‌گوید: «محیط کم‌نور به شما این فرصت را می‌دهد که سرعت شاتر را بالا ببرید». برای جلوه رنگ‌آمیزی با نور، او ریسه ال ای دی را دور یک چوب پیچید و از دخترش خواست که تا حد ممکن ثابت بایستد. او می‌گوید: «این موقعیت فوق‌العاده دیگری است برای فعال کردن رهاسازی شاتر فرمان صوتی است تا بتوانید از لمس کردن دوربین و افزودن لرزش ناخواسته دوربین خودداری کنید». استفاده از Pro mode برای کنترل سرعت شاتر روی حدوداً 0.5 ثانیه، زمان کافی را برای رنگ‌آمیزی نوری و در عین حال به‌حداقل رساندن تاری حرکت مدل در اختیار او قرار داد.

فیلتری طبیعی انتخاب کنید

انگیزش و الهام گرفتن برای عکاسی خلاقانه می‌تواند از هر کجا بیاید. تنها به چیزی که Nordan با کمی آب و ورق پلکسی‌گلاس خلق کرده است، نگاه کنید. برای اضافه کردن لایه‌ها، Nordan عکسبرداری از شیئی نیمه شفاف را پیشنهاد می‌کند. او برای دستیابی به قطرات کوچک تماشایی، آب را روی پلکسی‌گلاس اسپری کرد و از لنز 3x دوربین تله‌فوتو Galaxy S21 Ultra 5G جهت ثبت جزئیات قطرات آب بهره برد. Nordan دخترش را در مقابل گل‌هایی زیبا نشانده بود تا حتی لایه‌های بیشتری را به تصویر اضافه کند. پس از تنظیم صحنه عکاسی، برای فوکوس کردن روی یک قطره آب ضربه زد. او می‌گوید، «فوکوس کردن روی قطرات آب پس‌زمینه را تار و احساسی انتزاعی‌تر ایجاد خواهد کرد». برای دستیابی به جلوه‌های مختلف، با میزان نزدیکی فاصله پلکسی‌گلاس با مدل یا دوری فاصله‌تان با پلکسی‌گلاس بازی کنید.

4
تصویر بزرگتر را ببینید
برای اینکه عکس‌هایتان را با دقت بیشتری ببینید، آن‌ها را در Galaxy Tab S7 با صفحه نمایشی بزرگتر مشاهده و ویرایش کنید.

با پرسپکتیو بازی کنید

عکاسی فورس پرسپکتیو روشی جالب و آسان برای ایجاد خطای دید است. این شیوه عکاسی بسیار ساده است: برای اینکه شیئی را بزرگتر نشان دهید، آن را نزدیکتر به دوربین قرار دهید. جهت کوچکتر نشان دادن یک شیء آن را نسبت به دوربین، دورتر قرار دهید. Nordan در این تنظیمات برای نوردهی و کنترل روشنایی بهتر از ویژگی Pro mode استفاده کرده است. او روی زمین دراز کشید تا پسرش را بین پاهای دخترش قرار دهد: او اینگونه به یاد می‌آورد، «پسرم را در مقابل دیواری ساده قرار دادم و دخترم دورتر در محوطه پارکینگ ایستاد». «استفاده از دوربین زاویه عریض معمولاً بهترین گزینه است. تصویر را ساده نگه دارید».

غیرطبیعی جلوه دادن و بزرگنمایی کردن

Nordan تجربه‌اش را اینگونه به اشتراک می‌گذارد، «آب ماده‌ای شگفت‌انگیز برای درآمیخته شدن با عکاسی خلاقانه است». «انعکاس، اعوجاج و بزرگنمایی تنها چند روش هستند که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد». پس او چگونه به این صحنه چشمگیر دست یافته است؟ او تنگ ماهی را با آب پر کرد و دخترش را پشت آن قرار داد. «اگر دخترم بیش از حد به تنگ نزدیک می‌شد، این امر باعث بزرگنمایی تصویرش می‌شد؛ اما اگر دورتر می‌رفت، این امر تصویرش را برعکس می‌کرد بنابراین در تنگ ماهی سروته به نظر می‌آمد!». برای جلوگیری از انعکاس‌های ناخواسته، Nordan این عکس را در داخل ساختمان با استفاده از نور طبیعی پنجره و دیوارهای ساده گرفت. او می‌گوید، «به دلیل اینکه نور کم بود جهت حفظ وضوح تصویر تا حد امکان، با استفاده از سه‌پایه و برای نزدیک شدن به سوژه با لنز 3x دوربین تله‌فوتو عکس گرفتم».

برای بیرون رفتن و گرفتن عکس‌های خودتان آماده‌اید؟ از شگردهای عکاسی‌مان بهره‌مند شوید و آن‌ها را با روش‌های خلاقانه خودتان به کار ببرید. عکس‌های فوری‌تان را آپلود کنید و با اشتراک‌گذاری عکس‌هایتان با هشتگ withGalaxy#، عکس‌های منحصربه‌فردتان را به دنیا نشان دهید.

4
  • ¹سازگار با تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و رایانه‌های شخصی Samsung Galaxy که از S Pen پشتیبانی می‌کنند. S Pen Pro نیازمند شارژ و جفت‌سازی است.
  • *تمام تصاویر با Galaxy S21 Ultra 5G گرفته شده‌اند. از هیچ شخص ثالث S/W برای ویرایش تصویر استفاده نشده است.

خلاقیت با withGalaxy# شروع می‌شود

عکس‌های جادویی بگیرید که معمولی بودن را به چالش می‌کشند.

عکس نیم‌رخ عکاس Melissa Nordan که به سمت چپ نگاه می‌کند عکس نیم‌رخ عکاس Melissa Nordan که به سمت چپ نگاه می‌کند

با حضور

Melissa Nordan

عکاس، دامپزشک و مادر سه کودک که ساکن Raleigh, North Carolina است.

نماد Samsung Galaxy نماد Samsung Galaxy

به اشتراک بگذارید و کاوش کنید

نوبت شما است

‎@SamsungwithGalaxy را در Instagram دنبال کنید تا از جامعه پدیدآورندگان محتوای ما ایده بگیرید، سپس عکس‌های خلاقانه‌تان را با هشتگ ‎#withGalaxy به اشتراک بگذارید

در ادامه این مطالب را بخوانید