عکاسی

بیان داستان‌های مهم با
دوربین کوچک و جیبی

ببینید چگونه کارگردان Sha Mo فیلم Kids of Paradise خود را با Galaxy S21 Ultra فیلمبرداری می‌کند.

دورانی که فیلمسازی فقط در استودیوهای فیلمبرداری بزرگ و با نمادهای ازپیش‌ساخته امکان‌پذیر بود گذشته است. آنچه قبلاً با تنظیمات چند دوربینه، نورپردازی فنی و صرف هزینه‌های بسیار زیاد میسر بود، اکنون با یک دستگاه که دقیقاً در اندازه جیب شما است انجام می‌شود. همه افرادی که تلفن هوشمند دارند توانایی ساخت داستان‌های جذاب از طریق فیلم را دارند. کارگردان چینی Sha Mo این کار را با مشارکت Samsung انجام داده و فیلم کوتاه جدیدش Kids of Paradise را با فقط استفاده از Galaxy S21 Ultra ساخته است.

پسر جوانی از فیلم Kids of Paradise که کلاه نوک تیزی به سر دارد. پسر جوانی از فیلم Kids of Paradise که کلاه نوک تیزی به سر دارد.

داستانسرای جوان در حال ترقی

به‌رغم اینکه Mo فقط 31 سال دارد، با کارگردانی یا بازار فیلم چینی غریبه نیست؛ او با فیلم Love Will Tear Us Apart در حال رسیدن به رده اول گیشه‌های بلیت‌فروشی سینمای چین است. Mo در فیلم کوتاه بعدی خود به نام Kids of Paradise با هنرپیشه‌های جوانی که مشکل شنوایی دارند کار می‌کند تا داستان یک دوستی کودکانه را تعریف کند. او کار کردن با این هنرپیشه‌ها را فرصتی بی‌نقص برای به تصویر کشیدن استقامت آن‌ها با وجود ناملایمات می‌داند که به‌صورت ایده‌آل در فیلم بازتاب داده شده است.

داستانی باورنکردنی که با شعر بصری تعریف می‌شود

Mo که در آکادمی فیلم Beijing آموزش دیده است، پنج اثر را کارگردانی کرده است، از جمله Black Fish،‏ Senior Teacher،‏ Honey Trap و My Huckleberry Friends. او که هم فیلم رنگی و هم سیاه و سفید تولید می‌کند، داستان‌هایش تصویری از انسانیت را دریچه لنزهای مختلف نمایش می‌دهند. Mo با Kids of Paradise داستان جدیدی را بیان می‌کند. به گفته خودش «این داستانی باورنکردنی درباره روابط بین افراد و اجتماع است». فیلم بر دو کودک که قهرمان اصلی هستند به نام‌های Douzi و Fatty و کلاهی بیش از حد بزرگ تمرکز دارد. آنچه با زورگویی و قلدری همیشگی در کلاس درس شروع می‌شود، به‌زودی به داستان بخشندگی و دوستی تبدیل می‌شود. استفاده از کلاه به‌عنوان وسیله پیام‌رسانی، جذابیتی به داستان اضافه می‌کند. Mo اینگونه شرح می‌دهد که «فیلم کوتاه نوعی شعر بصری است». بنابراین چه راهی بهتر از
Galaxy S21 Ultra برای جان بخشیدن به شعر وجود دارد؟

4

«من احساس نمی‌کردم که با تلفن فیلمبرداری می‌کنم».

—Sha Mo مشغول فیلمبرداری با Galaxy S21 Ultra است

نمای کارگردان
زوایای خود را انتخاب کنید و تصاویر را مثل یک حرفه‌ای کنترل کنید.

فیلمسازی با تلفن همراه به سطوح جدیدی می‌رسد

Galaxy S21 Ultra مجموعه‌ پیشرفته‌ای از ویژگی‌ها برای فیلمسازان مشتاق دارد. Mo درباره نمای کارگردان در Galaxy S21 Ultra می‌گوید: «انتخاب تصاویر و در نظر گرفتن تنظیم صحنه‌ها برای کارگردان ملموس است». برای فیلمبردار Li Jianeng، کیفیت تصویر اولویت اول است—و Galaxy S21 Ultra بهترین را در اختیار شما قرار می‌دهد. به‌نحوی ساخته شده است که تصاویر دقیق، واضح و فوق روانی مانند گیمبال را که از فیلم انتظار دارید ضبط می‌کند. با داشتن قابلیتی این چنینی در جیبتان، گزینه‌های فیلمسازی خلاقانه نامحدود هستند.

4

کیفیت. قابلیت حمل. راحتی.

Mo هرگز درباره اینکه می‌تواند با تلفن فیلم ساخت یا نه شکی ندارد. او بیان می‌کند «همیشه احساس می‌کردم که این ابزاری بی‌نقص برای بیان ایده‌هایم است». قابل حمل بودن و راحتی تلفن هوشمند مزیت اصلی برای او و تیمش در تولید Kids of Paradise بود. کار کردن با تلفن هوشمند نه تنها مشکلی برایش به وجود نیاورد بلکه لحظاتی از شگفتی آفرید، او می‌گوید «احساس نمی‌کردم که با تلفن فیلمسازی می‌کنم. امکان کاوش زندگی، کاوش شخصیت‌ها و توجه به ذرات و جزئیات اطرافمان را برایمان فراهم می‌کند. او باور دارد که به‌رغم کوچک بودن اندازه این تجهیزات، تمایل ما برای ابراز وجود رشد بیشتری خواهد داشت. امروز در دورانی زندگی می‌کنیم که همه می‌توانند با تلفن هوشمند و خلاقیت، از جان بخشیدن به خیالات بهره ببرند.

هنرپیشه‌های جوان Kids of Paradise  در صحنه کلاس درس قرار دارند، دو دست کلاکت را جلوی او گرفته‌اند. هنرپیشه‌های جوان Kids of Paradise  در صحنه کلاس درس قرار دارند، دو دست کلاکت را جلوی او گرفته‌اند.

برای گفتن «حرکت» آماده‌اید؟

با استفاده از Galaxy S21 Ultra و نمای کارگردان، فیلم خودتان را تولید کنید.

نماد Samsung Galaxy نماد Samsung Galaxy

به اشتراک بگذارید و کاوش کنید

نوبت شماست

‎@SamsungwithGalaxy را در Instagram دنبال کنید تا از جامعه تولیدکنندگان محتوای ما ایده بگیرید، سپس عکس‌هایتان را با هشتگ ‎#withGalaxy به اشتراک بگذارید

در ادامه این مطالب را بخوانید