عکاسی

هنر یک فودستاگرام

نکته‌های عکاسی غذای Isabelle Cheng اشتهای شما رو باز می‌کند.

اثر Isabelle Cheng
@allons.y

راز عکس‌های غذا که ارزش به نمایش گذاشتن در اینستاگرام را داشته باشند چیست؟ تمرین، حوصله و یک دوربین خوب. من شما را به پشت صحنه این عکس‌ها می‌برم تا راز هنرمندان استایلیست غذا را کشف کنید و راه خوب عکس گرفتن از غذا را یاد بگیرید.

Food mode
Food mode در دوربین Galaxy Note8 وجود دارد تا رنگ و جزئیات هر غذایی را به نمایش بگذارد.

همه چیز به محیط بستگی دارد

بزرگ‌ترین درسی که به عنوان یک استایلیست غذا یاد گرفتم این است که مردم به اندازه غذایی که من درست می‌کنم، به محیط هم واکنش نشان می‌دهند. از همه چیزهایی که اطرافتان هست برای عکاسی استفاده کنید. حتی می‌توانید از کاشی‌های کف زمین هم به عنوان یک عنصر متفاوت استفاده کنید. همین جزئیات کوچک هستند که فضا را پر می‌کنند و به عکستان جلوه می‌دهند.

Bright ideas for dim light

While it looks like all my food photos are taken with great natural light, often times I end up in dimly lit or dark rooms trying to capture the perfect pic. If the lighting situation isn’t ideal, I always turn to the pro setting on my Galaxy Note8. The dual aperture will intuitively use the rear camera to capture clear photos regardless of the lighting. If it’s an incredibly dark room, I often bump up my ISO to a higher number and adjust the white balance.

نکته
برای عکاسی بهتر از کل صحنه، روی یک صندلی یا نردبام بایستید.

ایده‌های درخشان در تاریکی

‌ به نظر می‌رسد همه عکس‌های غذای من با نور طبیعی خوب گرفته شده است، اما بیشتر اوقات مجبور می‌شوم در اتاق‌های کم‌‌نور یا تاریک بهترین عکس‌ها را بگیرم. اگر شرایط نور ایده‌آل نباشد، سراغ تنظیمات حرفه‌ای Galaxy Note8 می‌روم. دیافراگم دوگانه به شکل خودکار از دوربین پشتی استفاده می‌کند تا بدون توجه به شرایط نوری، عکس‌های شفافی بگیرد. اگر نور اتاق خیلی کم باشد، عدد ISO را بالا می‌برم تا White Balance تنظیم شود.

حرکت را به عکس‌ اضافه کنید

اضافه کردن حرکت به عکس‌ غذا حس «واقعی بودن» و حس «در لحظه بودن» را می‌دهد. خیلی ساده با وارد کردن دست در عکس‌، به آن حرکت اضافه می‌شود. از یک نفر بخواهید شربت افرا را روی نان تست بریزد یا اینکه خامه و شکر را در قهوه هم بزند. در این شرایط، زدن دکمه شاتر می‌تواند سخت باشد، پس من از Burst shot استفاده می‌کنم. به این ترتیب دقیقاً همان لحظه‌ای که شربت دارد می‌چکد را به بهترین شکل و بدون کوچک‌ترین کدری شکار می‌کنم.

بهترین راه برای ایجاد حرکت، حرکت کردن است. ممکن است غذا ثابت باشد اما شما که ثابت نیستید.

Isabelle Cheng

یک حس و حال خلق کنید

ویدیوی جلسه‌های سامسونگ من را نگاه کنید تا ببینید که چطور عکس‌هایم را با استفاده از قانون یک سوم و فضای منفی ترکیب می‌کنم.

مثل یک کارشناس غذا عکس بگیرید.

اگر در حال گاز زدن تست آووکادوی خود هستید یا در حال عکاسی برای ستاره شدن در فودستاگرام، گوشی‌های هوشمند Galaxy همه ابزارهایی را که برای قرار گرفتن در صدر بازی عکاسی غذا نیاز دارید، در اختیارتان می‌گذارد.

Isabelle Cheng Isabelle Cheng

نوشته

Isabelle Cheng

ایزابل یک استایلیست، عکاس و خالق محتوای دیجیتال به سبک آزاد است که در زمینه غذا، محصول و سبک زندگی تخصص دارد.

داستان‌های بعدی را بخوانید