LSP7T The Premiere Smart 4K UHD Ласерски проектор со ултракраток домет (2020)

LSP7T The Premiere Smart 4K UHD Ласерски проектор со ултракраток домет (2020)

SP-LSP7TFAXXH

 • 
  Ласерска технологија
 • 
  Моќен звук
 • ㅤㅤㅤ
  Ултракраток домет
 • More ways to enjoy The Premiere
  Доживување со Smart TV
zxczxc zxczxc

* Сликите се симулирани и служат само за илустрација. Спецификациите за Графичкиот кориснички интерфејс (GUI) кои не влијаат на перформансот на производот подлежат на промени без известување.* Вистинскиот производ може да се разликува од оној на сликата. Погледни ја нашата галерија на производи.* Ласерскиот проектор може да проектира на рамен бел ѕид или на светол еднобоен ѕид без поставување дополнителен екран. За пооптимизирано доживување, се препорачува користење на екран наменет за проектор со ултракраток домет.

Ултрависока резолуција со врвна ласерска технологија

Ласерска технологија

The Premiere користи ласерски извор на светлина за да ти понуди драматично гледање на домашно кино, коешто ќе направи да се чувствуваш како да си во театар. Добиваш прецизна точност на бојата, многу широк спектар на бои и неверојатно осветлување на максимален простор од 120 инчи на екранот. Може дури и да емитува HDR10+ содржина.

* Податоците се базираат врз внатрешни истражувања на SAMSUNG.
 Ултрависока резолуција со врвна ласерска технологија Ултрависока резолуција со врвна ласерска технологија

Се емитува сега! Поголемо и подобро

Голем екран во 4К резолуција

Подготви се за сосема ново доживување на домашно кино. Без оглед каде седиш, широкиот екран од 120 инчи те обзема како никој друг, додека кристалната 4K резолуција им ги овозможува на твоите очи неверојатно јасните слики и оптимизиран израз на боја што ги заслужуваат. Погледни ги сите суптилности откриени во секоја сцена.

Се емитува сега! Поголемо и подобро Се емитува сега! Поголемо и подобро

Деталите се јасни дури и при силно осветлување

2200 ANSI Lumen

Со осветленост од 2200 лумени, ја добиваш целата светлина што ти треба за да уживаш во што и да гледаш. Погледни ги деталите дури и во средина на денот, дури и без затемнети завеси.

* Податоците се базираат врз внатрешни истражувања на SAMSUNG.
 Деталите се јасни дури и при силно осветлување Деталите се јасни дури и при силно осветлување

Вистински визуелен квалитет

FILMMAKER MODE™

FILMMAKER MODE™ е прв во светот за ваков вид проектори, давајќи ти можност да го гледаш филмот онака како што режисерот замислил да го гледаш.

* FILMMAKER MODE™ лого ознаката е трговска марка на UHD Alliance, Inc.
ㅤВистински визуелен квалитет ㅤВистински визуелен квалитет

Целосно нурни се во звукот што ја исполнува просторијата

Моќен звук

Со 30 вати од вграден 2,2-канален звук, добиваш неверојатен звук со филмски квалитет кој ќе одговара со неверојатно обземачкото визуелно доживување со The Premiere.

 Целосно нурни се во звукот што ја исполнува просторијата Целосно нурни се во звукот што ја исполнува просторијата

Беспрекорно се вклопува во твојот простор

Со компактната големина на The Premiere можеш максимално да го искористиш просторот во просторијата. Едноставно и заоблено, го одбележува високо ниво на мајсторство што го активира начинот на живот кој го посакуваш.

ㅤБеспрекорно се вклопува во твојот простор ㅤБеспрекорно се вклопува во твојот простор

Слобода да го уредиш просторот

Ултракраток домет

Сега не мора да се грижиш каде ќе го поставиш проекторот. The Premiere може да биде поставен навистина блиску до ѕидот, а сепак да создаде огромен екран. И, бидејќи има специјални вградени сензори, знае кога има деца во близина, така што автоматски го намалува осветлувањето за да ги заштити нивните очи. Ултракраток домет, ултра-неверојатно гледање.

* Буквата „А“ прикажана на сликата подолу се однесува на големината на приказот кој се проектира од The Premiere, измерено дијагонално од еден агол до друг.

Едноставно постави го до ѕид

Инсталација без мака

Не гледај повеќе нагоре кон таванот. Овој проектор е направен да може да го поставиш директно пред ѕид, што значи дека е лесен за инсталација и вклучување. А кога ќе го вклучиш, ќе сфатиш колку е лесно да се приспособи големината на екранот.

 Едноставно постави го до ѕид Едноставно постави го до ѕид

Елегантно минимизиран

Компактен и заоблен дизајн

Сите моќни карактеристики кои ти требаат спакувани во компактна, фино обликувана форма којашто изгледа прекрасно од секој агол. А со врвниот финиш, одлично се вклопува во твојот ентериер, додавајќи елегантен минималистички допир.

Елегантно минимизиран Елегантно минимизиран

Уживај во содржина без екран

Наменскиот екран за проектор може да ти овозможи поживописен квалитет на фотографија, но всушност повеќе не ти треба тоа. Едноставно постави го на едноставен бел ѕид и уживај. Совршен за луѓе кои сакаат нивниот простор да биде едноставен.

 Уживај во содржина без екран Уживај во содржина без екран

Повеќе начини да уживаш во The Premiere

Smart TV Experience

Може да имаш и одлично доживување со Smart услугата по којашто се познати Samsung телевизорите, со нивниот одличен кориснички интерфејс и искуство. А, за разлика од конвенционалните проектори со ламба, овој се одликува со моментално вклучување.

* Услугите Smart и GUI (Графички кориснички интерфејс) може да се разликуваат во зависност од моделот, регионот, јазикот, мобилните уреди или производот.* Потребна е корисничка сметка на Samsung за да се постави The Premiere.* Реалното корисничко искуство може да се разликува.* Некои карактеристики и функции овозможени од поврзаните уреди може да не се поддржани или се со ограничена употреба.
Повеќе начини да уживаш во The Premiere Повеќе начини да уживаш во The Premiere

Подготвен за емитување

ОТТ (Over The Top) услуги

The Premiere е подготвен за акција, така што можеш да емитуваш што сакаш, од YouTube до Netflix, Amazon Prime Video, Disney+ и многу повеќе.

Подготвен за емитување Подготвен за емитување

* Достапните услуги преку Smart услугата може да се разликуваат во зависност од регионот.* Претплатата за ОТТ услуги мора да се купи посебно.* Телевизорот мора да биде мрежно поврзан.

AirPlay 2

Со вградениот AirPlay 2 можеш лесно да пушташ филмови, серии, музика и фотографии на The Premiere директно од твојот iPhone, iPad или Mac.

* Функцијата AirPlay 2 е достапна на сите Smart услуги на Samsung од 2020 г. како и на подоцнежни верзии.* За AirPlay 2 е потребен iOS 12.3 или подоцнежна верзија или macOS 10.14.5 или подоцнежна верзија. * Гледај ја серијата Little Voice со претплата на Apple TV+.
 AirPlay 2 AirPlay 2

Само допри за да пресликаш

Tap View

Едноставен допир е сè што ти е потребно за да ја префрлиш содржината од паметниот телефон на екран. Само допри го The Premiere со твојот телефон и тој автоматски ќе го преслика она што го гледаш или слушаш.

* Само за компатибилни уреди. Погледнете ги спецификациите за производот или страницата за поддршка.* Оваа услуга функционира само кога се вклучени и The Premiere и мобилниот телефон.
 Само допри за да пресликаш Само допри за да пресликаш

Имај поголема контрола, победувај во секоја игра

Game Enhancer

Препушти се на играта без одлагање. Game Enhancer ги приспособува совршените поставки, овозможувајќи ти ја оптимизацијата потребна за победа.

* Достапноста на карактеристиката може да се разликува во зависност од конзолата за играње. * Достапноста на карактеристиката може да се разликува во зависност од големината на производот.
ㅤИмај поголема контрола, победувај во секоја игра ㅤИмај поголема контрола, победувај во секоја игра

Спецификации

 • Adaptive Sound Адаптивен звук
 • Дизајн Животен стил
 • Производ Проектор
 • Projection System 3840 x 2160

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

  {{summary.altText}} {{summary.altText}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00