34" Premium zakrivljeni monitor sa Quantum dot tehnologijom C34F791WQU

34" Premium zakrivljeni monitor sa Quantum dot tehnologijom C34F791WQU

C34F791WQU

Преземете го Прирачникот

Спецификации

34" Premium zakrivljeni monitor sa Quantum dot tehnologijom C34F791WQU (C34F791WQU)

Дисплеј
 • Големина на екран (Инчи) 34.0
 • Големина на екран (см) 86.4
 • Големина на екран (Class) 34
 • Рамен / Заоблен Zakrivljen
 • Активна големина на дисплеј (HxV) (mm) 797.22 x 333.72
 • Закривеност на екранот 1500R
 • Сооднос на слика 21:9
 • Вид на панел VA
 • Светлина (стандардна) 300cd/m2
 • Светлина (минимална) 250cd/m2
 • Максимална осветленост 95%
 • Статичен сооднос на контраст 3000:1
 • Динамички сооднос на контрастот Mega
 • Резолуција 3440 x 1440
 • Време на одговор 4 ms
 • Агол на гледање (хоризонтален/вертикален) 178/178
 • Поддршка за боја 16.7M
 • Опсег на бои (NTSC 1976) 88%
 • Покриеност sRGB 125%(tip.), 120%(min)
 • Покриеност Adobe RGB 92%
 • Брзина на освежување 100Hz
Општи карактеристики
 • Samsung MagicBright Da
 • Samsung MagicUpscale Da
 • Eco Saving Plus Da
 • Režim Eye Saver Da
 • Flicker Free Da
 • Слика во слика Da
 • Picture-By-Picture (слика покрај слика) Da
 • Quantum Dot боја Da
 • Режим за игри Da
 • Големина на слика Da
 • Поле за лесно прилагодување Da
 • Компатибилност со оперативниот систем Windows, Mac
 • Сертификат за Windows Windows10
 • FreeSync технологија Da
Интерфејс
 • Безжичен дисплеј Ne
 • D-Sub Ne
 • DVI Ne
 • Dual Link DVI Ne
 • Порт за дисплеј 1 EA
 • Mini-Display влез Ne
 • HDMI 2 EA
 • Аудио влез Ne
 • Слушалки 1 EA
 • USB Hub 1
Аудио
 • Звучник Stereo
Услови за работа
 • Температура 10~40 ℃
 • Влажност -20~60 %
Калибрација
 • Фабричко подесување Da
 • Корекција на хомогеност 75%
 • Извештај за фабричка калибрација Da
Дизајн
 • Боја Siva
 • Вид на подлога Postolje koje se podešava po visini
 • HAS (подлога со можност за подесување) 100mm (±5mm)
 • Навалува Podešavanje po visini nagore: -14˚(±4˚) – 22˚(±4˚), podešavanje po visini nadole: -2˚(±4˚) – 34˚(±4˚)
 • Монтажа на ѕид Da
Еко
 • Класа на енергетска ефикасност C
Напојување
 • Напојување AC 100~240VAC (±10%)
 • Потрошувачка на електрична енергија (максимална) 73 W
 • Потрошувачка на електрична енергија (Typ) 70.0 W
 • Потрошувачка на електрична енергија (исклучен режим) 0.3 W
 • Потрошувачка на електрична енергија (годишна) 102 kWh/year
 • Тип Eksterni adapter
Димензии
 • Димензии на приемникот со подлога (ШxВxД) 808.7 x 516.0 x 309.4 mm
 • Димензии на приемникот без подлога (ШxВxД) 808.7 x 362.8 x 167.0 mm
 • Димензии на пакувањето (ШxВxД) 896.0 x 589.0 x 371.0 mm
Тежина
 • Тежина на комплетот со подлога 7.6 kg
 • Тежина на комплетот без подлога 6.1 kg
 • Тежина на пакувањето 13.6 kg
Дополнителна опрема
 • Кабел за напојување Da
 • Должина на кабелот за напојување 1.5 m
 • HDMI кабел Da
 • DP кабел Da
 • Mini-Display Gender Da
 • Водич за брзо подесување Da

Не го пронајде тоа штого бараш? Тука сме да ти помогнеме.

Јавете се на

+389 2 320 7777Општа поддршка

Понеделник - Петок: 09 до 18h

* За сите барања поврзани со печатачот посетете HP website .

Поддршка лице в лице

Локации на сервисот

Дознај повеќе за тоа како може да добиеш помош лице в лице.