چرا پاوربات از کار می افتد یا ناقص شارژ می شود؟

آخرین تاریخ به روز رسانی : اوت ۱۲. ۲۰۲۰

بخش زیادی از مشکلات مربوط به پاوربات نقص فنی نیستند. پیش از مراجعه به مرکز خدمات مجاز سامسونگ، بهتر است راهکارهای زیر را امتحان کنید.

از فعال بودن کلید اضطراری اطمینان حاصل کنید

 

برای استفاده از پاوربات، باید کلید اضطراری تعبیه شده در زیرِ بدنه ‌ی آن را فعال کنید. چنانچه کلید اضطراری غیرفعال باشد، حتی اگر پاوربات به شارژر متصل باشد، دیگر کار نخواهد کرد، چرا که فرایند شارژ انجام نمی‌شود.

در حال بارگیری

 نکته:

اگر کنترل از راه دور کار نمی ­کند، باتری ­های دستگاه را تعویض کنید (از نوع AAA).

اگر قرار است به سفری طولانی بروید، کلید اضطراری پاوربات را غیرفعال کنید و شارژرِ آن را از پریز بکشید.  

صفحه نمایش پاوربات را بررسی کنید

 

پاوربات بدون شارژ کار نمی ­کند. در صورت مشاهده‌ ی کُد Lo روی صفحه‌ ی وضعیت، پاوربات را مستقیماً به شارژر وصل کنید و آن را شارژ کنید. اگر پاوربات را به ‌صورت دستی شارژ کنید، دکمه‌ ی روی بدنه ‌ی آن کار نخواهد کرد.

پس از آن‌ که دستگاه به مدت 10 تا 20 دقیقه­ شارژ شد، می ­توانید نشانگر انرژی را، با روشن کردن صفحه‌ ی وضعیت، فعال کنید.

 

پس از پایانِ حالت Partial Cleaning، فعالیت پاوربات متوقف خواهد شد.

اگر دستگاه روی حالت Partial cleaning باشد، فقط منطقه ‌ی مشخصی را تمیز می­ کند و به سوی شارژر خودکار باز نخواهد گشت. پس از اتمام نظافت موضعی، باید حالت نظافت موضعی را غیرفعال کنید تا دستگاه به سمت شارژر خودکار برگردد.

در حال بارگیری

نکته:

  • طبعاً وقتی پاوربات از شارژر جدا شود، شارژ از دست می ­دهد.
  • وقتی از دستگاه استفاده نمی ­کنید، آن را به شارژر وصل کنید.

وقتی پاوربات به سمت شارژر بر نمی گردد

 

محل قرار گرفتنِ شارژر را بررسی کنید

بهتر است که شارژر در فضایی باز و قابل رؤیت نصب شود. اگر در مکانی تاریک یا در کُنجِ دیوار نصب شود، شارژ خودکار فعال نخواهد شد و باید دستگاه را به صورت دستی شارژ کنید.

شارژر را روی سطحی صاف نصب کنید و به فاصله ‌ی نیم متر از چپ و راست دستگاه و 1 متر از جلوی آن هیچ جسمی قرار ندهید. اگر می‌ خواهید دستگاه روی سطوح سخت چوبی نصب کنید یا قرار دهید، بهتر است آن را براساس جهت ‌گیری دانه نصب کنید یا قرار دهید.

نکاتی در مورد شارژ صحیح پاوربات

فرایند نظافت را از شارژر پاوربات آغاز کنید

پاوربات، پس از ترک شارژر، محل آن را به یاد می ­سپارد و، در صورت نیاز به شارژ، به دنبال نزدیک ­ترین شارژر می‌ گردد. اگر پاوربات حداقل 5 متر با شارژر فاصله داشته باشد، بازگشت آن بیشتر طول می ­کشد.

 

میزان باتری شارژر را بررسی کنید و از تمیز بودن آن مطمئن شوید

در صورت قطع برق یا جدا شدن شارژر از پریز، پاوربات نمی ­تواند محل شارژر را پیدا کند تا فرایند شارژ مجدد را به ‌صورت خودکار انجام بدهد. همیشه شارژر را روشن نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که هیچ ماده ‌ی خارجی ‌ای روی کانکتور شارژ وجود نداشته باشد. کانکتور­های شارژ پاوربات و شارژر را با پارچه ­ای خشک تمیز کنید.

نکته: لطفاً از منبع تغذیه­ ای با ولتاژ حداقل­ 100 تا 220 ولت استفاده کنید.

از نظرات شما متشکریم