HW-LST70T 3ch The Terrace Soundbar звучници (2020)

HW-LST70T 3ch The Terrace Soundbar звучници (2020)

HW-LST70T/EN

 • Моќен звук уште од моментот кога ќе го вклучиш
 • Звукот јасно се истакнува над бучавата надвор
 • Отпорен на вода и прашина

Одбери боја

Боја :

Совршен за телевизорот Terrace

(Проверете го локалниот код на моделот и неговите карактеристики кај локалниот ПМ.)

* Сликите се симулирани и служат само за илустрација. Спецификациите за GUI (Графички кориснички интерфејс) кои не влијаат на перформансот на производот подлежат на промени без известување.* Вистинскиот производ може да се разликува од оној на сликата. Погледни ја нашата галерија на производи.* Телевизорот се продава одделно.

Моќен звук уште од моментот кога ќе го вклучиш

210 вати со вграден вуфер

Слушај ги сериите и филмовите јасно на Terrace Soundbar-звучникот — дури и кога гледаш надвор на отворено. Моќта од 210 вати и вградениот вуфер овозможуваат моќен бас, додека технологијата за контрола на повеќе звучници симултано ги движи четирите вуфери за да создаде силен, богат звук за твоите филмски маратони во дворот.

Звукот јасно се истакнува над бучавата надвор

Централен звучник (3.0-канален)

Terrace Soundbar-звучникот е создаден за звук кој може да се слушне и покрај амбиенталната бучава надвор. Наменетиот централен звучник (3.0-канален) дава звук кој те опкружува со кристално јасен дијалог.

Совршен звук каде и да седиш

Високотонец со широк опсег

Секое место е совршено. Постојано уживај во неверојатен звук каде било на тремот со најсовремениот високотонец со широк опсег.

Почуствувај го длабокиот бас

Поништување на дисторзија

Нашата технологија за поништување на дисторзија ја предвидува и поништува дисторзијата пред да настане, што ти дава подлабок и подетален бас без потреба од посебен нискотонски звучник.

Експерти за иновации во звукот

Samsung Audio Lab

„Нашиот фокус започнува во увото на слушателот, а потоа се движи кон опкружувањето - конверторите (вуфери и високотонци), засилувачите на звук и процесорите за дигитален сигнал (DSP).“

Емитувај од своите уреди, полесно од кога било досега

Емитувај музика преку Wi-Fi врска и Bluetooth®

The Terrace Soundbar-звучникот користи Wi-Fi врска и Bluetooth® за лесно безжично поврзување со другите уреди. Уживај во музиката од својот мобилен телефон со врвен аудио квалитет, каде и да си и без никакви кабли.

* Само за компатибилни мобилни уреди.

* Само за компатибилни мобилни уреди.

Звук оптимизиран за секоја сцена

Адаптивен звук

The Terrace Soundbar-звучникот го анализира звучниот сигнал за автоматски да испорача оптимален звук во зависност од секоја сцена. Адаптивниот звук ти овозможува јасно да слушаш гласови дури и при ниска јачина на звукот, така што се слушаат дури и тивките разговори.

Свет на звук каде контролираш со само еден далечински управувач

One Remote Control

Не ти требаат неколку далечински управувачи. Контролирај ги клучните функции на soundbar-звучникот, како вклучување, јачина на звук, па дури и звучни ефекти, со далечински управувач на Samsung телевизор — директно преку телевизорот.

* Функциите и дизајнот на далечинскиот управувач може да се разликуваат од прикажаниот и зависат од моделот на телевизор и регионот.* Компатибилен само со одредени телевизори на Samsung. Проверете ги спецификациите за Samsung телевизорот.

* Функциите и дизајнот на далечинскиот управувач може да се разликуваат од прикажаниот и зависат од моделот на телевизор и регионот.* Компатибилен само со одредени телевизори на Samsung. Проверете ги спецификациите за Samsung телевизорот.

Лесна инсталација за брза забава

Вклучен е комплет за монтирање и прицврстување

Нема потреба од професионална инсталација — може да започнеш штом ќе стигнеш дома. Со вклучениот комплет за прицврстување ќе можеш да го поставиш звучникот на ѕид или педантно под The Terrace телевизорот на Samsung за беспрекорно доживување на звукот.

*Просторот помеѓу The Terrace телевизорот и Soundbar-звучникот може да се разликува во зависност од инсталацијата, видот на ѕидот и големината на телевизорот.*Достапно само за компатибилни модели.

Музиката оживува со твојот глас

Работи со Alexa

Не ти текнува на насловот на песната? Уживај во твојот soundbar-звучник без допир со користење на говорната контрола Alexa. Побарај од Alexa да пушти музика така што ќе го кажеш насловот или неколку стихови од песната. Без оглед за каква музика си расположен, Alexa ќе ја најде.

* Amazon, Alexa и сите поврзани логоа се трговски марки на Amazon.com, Inc. или нејзините поврзани компании.* За оваа карактеристика потребен е уредот Amazon Echo. * Оваа услуга ја обезбедува Amazon и може да се раскине во секое време.* Некои карактеристики и функции овозможени од поврзаните уреди може да се ограничени или да не бидат поддржани за употреба.* Оваа карактеристика може да се разликува во зависност од регионот.

Едноставно допри и пушти

Tap sound

За моментите кога сакаш да уживаш во музиката најдобро што може. Кога ги слушаш омилените песни на телефонот, едноставно допри и префрли ги на soundbar-звучникот. Soundbar-звучникот вибрира кога ќе го препознае уредот и непречено се поврзува и ги пушта песните кои ги слушаш - но, со неверојатен soundbar-звук.

Едноставно допри и пушти Едноставно допри и пушти

* Само за компатибилни уреди. * Оваа услуга функционира само кога е вклучен мобилниот телефон. * Услугата може да не биде активирана во исто време со моделот.

Една апликација за да слушаш паметно

Апликација SmartThings

Подигни го поврзаниот живот на повисоко ниво. Апликацијата SmartThings ти овозможува да додадеш звучници во својата мрежа и ти дава поголема контрола над твојот звук низ целиот паметен дом.

* Секој уред мора да биде поврзан со Wi-Fi врска или друга безжична мрежа.* Мора да се преземе и инсталира апликацијата SmartThings.* За интероперабилност преку SmartThings, сите уреди треба да бидат регистрирани на една корисничка сметка на Samsung.* Достапните функции може да се разликуваат во зависност од регионот, добавувачот на услуги, мрежното опкружување или мобилниот уред и подлежат на промена без известување.

* Секој уред мора да биде поврзан со Wi-Fi врска или друга безжична мрежа.* Мора да се преземе и инсталира апликацијата SmartThings.* За интероперабилност преку SmartThings, сите уреди треба да бидат регистрирани на една корисничка сметка на Samsung.* Достапните функции може да се разликуваат во зависност од регионот, добавувачот на услуги, мрежното опкружување или мобилниот уред и подлежат на промена без известување.

Спецификации

 • Општи карактеристики 210W
 • Број на канали 3
 • Бруто димензии (ШxВxД): Едно пакување 1703 x 150 x 203 mm
 • Бруто тежина (едно пакување) 10.7 kg
 • Напојување 0.45 W
 • Потрошувачка на енергија при работа (главна) 25 W

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелни елементи на производот се предмет на промена.