LS03A The Frame Art Mode 4K Smart TV (2021)

LS03A The Frame Art Mode 4K Smart TV (2021)

QE75LS03AAUXXH

Одбери боја

Боја :

Одбери големина

 • The Frame is mounted on the wall of a home interior and its modern frame design blends with the other picture frameson the wall.
  Модерен дизајн на рамка
 • Повеќе бои, повеќе стилови, повеќе ти.
  Приспособлива рамка
 • Art Mode user interface image shows bridge and water picture being selected among various other artwork choices.
  Исклучи го The Frame и дозволи омилените уметнички дела да ја разубават атмосферата.

Направи си телевизор каков што сакаш

* Сликите се симулирани и служат само за илустрација. Спецификациите на изгледот, дизајнот и GUI (Графички кориснички интерфејс), кои не влијаат на перформансот на производот, подлежат на промени без известување. * приспособливата рамка се продава одделно.

Светски број еден бренд 15 години кој трае

* Samsung е рангиран бр.1 ТВ-бренд веќе 15 години. * Извор - Омдија, јануари-2021 година. Рангирање во однос на пратките. Резултатите не се одобрување на Samsung. Секое потпирање на овие резултати е на ризик на трето лице.
„изгледа неверојатно и кога само стои исклучен. Кога на него е прикажано уметничко дело, тоа изгледа многу вистинско.“

65" класа The Frame уметнички режим QLED 4K HDR паметен ТВ (2020), Samsung.com

* Сликите се само за илустрација и за да овозможат подобро разбирање.
Човек кој смее за камерата Човек кој смее за камерата

Совршен минимализам во склад со домот

Модерен дизајн на рамка

Дизајнот на The Frame инспириран од минимализмот совршено се совпаѓа со твојот ентериер. Неговиот потенок, затегнат монохроматски финиш на задниот дел создава софистициран изглед од секој агол. Поврзи го невидливиот кабел за поврзување и откриј што е тоа што го прави The Frame модерно ремек дело—и кога е вклучен, и кога е исклучен.

Повеќе бои, повеќе стилови, повеќе ти.

Приспособлива рамка

Уживај во двете опции за стил на рамката. Модерниот стил за рамката доаѓа во бела, берија и кафеава боја, а новиот закосен стил за рамката доаѓа во бела и цигла црвена боја. Едноставното магнетско поставување ја олеснува замената на бои и стилови и полесно можеш да го откриеш вистинскиот изглед според твоето расположение.

* Приспособливите рамки се продаваат посебно. Достапноста на боите и стиловите може да се разликува во зависност од регионот или големината на телевизорот.* Компатибилноста на приспособливите рамки зависи од видот рамка. Модерниот вид е компатибилен со The Frame телевизори со екран од 43 до 75 инчи, додека Закосениот вид е компатибилен со моделите од 65 и 55 инчи.
Повеќе бои, повеќе стилови, повеќе ти. Повеќе бои, повеќе стилови, повеќе ти.

Во кутијата има ѕиден носач кој е лесен за монтирање и којшто го прицврстува The Frame за ѕидот.

Тенок ѕиден носач

Како вистинска рамка, тенкиот ѕиден носач совршено го порамнува The Frame со ѕидот. А откако ќе го прицврстиш, вртливиот држач ти дозволува да го вртиш телевизорот под агол кој ќе биде совршен. Дури има и опција да го закачиш The Frame вертикално во режим на портрет.

* Измерено на задниот дел на телевизорот, празнината може да се разликува во зависност од монтирањето и видот на ѕидот. * Ако ѕидот не е 100 % рамен или е несразмерно изграден во однос на подот, или пак, ако телевизорот не е правилно монтиран, тогаш може да се појави мала празнина помеѓу ѕидот и телевизорот.* Реалниот агол на вртење може да се разликува во зависност од големината на производот.* Режимот за портрет е компатибилен само со The Frame телевизори од 43 инчи со тенок ѕиден носач од 32 или 43 инчи.
Во кутијата има ѕиден носач кој е лесен за монтирање и којшто го прицврстува The Frame за ѕидот. Во кутијата има ѕиден носач кој е лесен за монтирање и којшто го прицврстува The Frame за ѕидот.
One Invisible Connection One Invisible Connection

One Invisible Connection

Ослободете се од неуредните кабли, еднаш-засекогаш. Единствениот, полупроѕирен кабел One Invisible Connection беспрекорно ги поврзува уредите со твојот ТВ. Имајќи до 15 метри слобода, сега конечно може да најдеш подискретно место за периферните уреди на твојот ТВ. Што нè води до One Connect Box.

* „One Invisible Connection“ се однесува на единствениот, полупроѕирен оптички кабел кој е поврзан со One Connect Box кој е составен од каблите на надворешните уреди.
One Connect Box, исто така One Connect Box, исто така

One Connect Box, исто така

One Connect Box

Екстерните уреди веќе не мора да стојат директно до телевизорот. Наместо тоа, постави ги некаде каде нема да се гледаат, така што твојот простор ќе биде уреден и чист.

* Дизајнот на приклучокот може да се разликува во зависност од регионот.

Едниот држач се движи нагоре-надолу, а другиот се движи во сите насоки

Вертикална разновидност Вертикална разновидност

Вертикална разновидност

Држач со приспособлива висина

Држачот со приспособлива висина ти овозможува да го поткренеш The Frame од површината, оставајќи доволно простор да вметнеш soundbar-систем.

* Не е компатибилно со сите големини на soundbar-системи. Проверете ги спецификациите за големината на soundbar-системот.* Soundbar-системот се продава посебно.
Држач Studio Stand Држач Studio Stand

Откриј нови места

Држач Studio Stand

Со држачот Studio Stand може да го оддалечиш телевизорот од ѕидот и да експериментираш со сите креативни идеи за поставување. А што се однесува до неуредните кабли од телевизорот, држачот Studio Stand ти овозможува да ги сокриеш во ногарката, така што не е важно каде ќе го поставиш телевизорот, тие

* Studio Stand се продава посебно.*Studio Stand може да се разликува во зависност од регионот и големината на телевизорот.* Frame телевизорот е достапен само со Studio Stand.

Уметнички дела што ќе ја разубават атмосферата.

Уметнички режим

Исклучи го the Frame и гледај како од неверојатен телевизор се претвора во приватна уметничка галерија, со само едно притскање на копче. Уметничкиот режим ти овозможува да ја изложиш личната уметничка колекција со неверојатна низа избрани креации—приспособени и контролирани онака како што ти сакаш.

* Уметничкиот режим (Услугата Smart) и GUI (Графички кориснички интерфејс) може да се разликуваат во зависност од моделот и регионот.

Светски уметнички дела на дофат на прсти

Art Store

Создај лична уметничка колекција со растечката библиотека со над 1,400 уметнички дела од светски познати институции. Од омилени класици до модерни чуда и неверојатна фотографија, Art Store ти дава неограничен пристап до разновидна содржина.

* Art Store може да не е достапна во некои земји.* Уметничките дела во Art Store подлежат на промена без претходно известување.* За пристап до сите избрани дела потребно е да се претплатите на Art Store. Претплатата подлежи на давачки.
Art Store Art Store

Го чувствува твоето присуство

Сензор за движење

The Frame автоматски се вклучува за да ги прикаже уметничките дела кога чувствува дека си влегол во просторијата. А кога ќе ја напуштиш просторијата, тој ќе се исклучи за да заштеди енергија.

* Сензорот за движење може да се активира во менито за поставки на уметничкиот режим.* Сензорот за движење е оневозможен во следниве земји: Кина, Тајланд, Узбекистан, Украина и Саудиска Арабија.* Чувствителноста на сензорот за движење може да се разликува во зависност од условите на осветлување.

Уметнички дела кои се секогаш претставени во најдобро светло

Сензор за осветлување

Ако се променат условите на осветлувањето на просторијата, тогаш сензорот за осветлување на The Frame автоматски ја приспособува осветленоста на екранот и бојата, задржувајќи го природниот изглед и боја на сликите прикажани на екранот.

* Перформансот може да се разликува во зависност од условите на осветлување.
Сензор за осветлување Сензор за осветлување

Совршена рамка и за лични фотографии

My Collection

Уметничките дела не се единственото нешто кое можеш да го изложиш на телевизорот. Испрати ги твоите фотографии на The Frame преку паметен телефон или USB диск и сподели сопствено ремек-дело.

* Личните фотографии поставени во Frame ќе бидат изложени во оригиналната резолуција.* Меморијата за 1200 слики се заснова врз големина на датотека од 5 MB по зачувана фотографија.* За најдобри резултати при прикажувањето лични фотографии, препорачуваме резолуција на слики од 4K (3840*2160) или поголема.* За поврзување телефон со The Frame потребно е и телефонот и телевизорот да бидат поврзани на истата Wi-Fi мрежа. * Само за компатибилни уреди

Повеќе опции за персонализација на твојата уметност и фотографии

Милијардa нијанси на една боја со Quantum Dot

100 % видливост на бои со Quantum Dot

Технологијата Quantum Dot ја овозможува најсовршената слика досега. Со Color Volume 100 %, Quantum Dot ја претвора светлината во спектакуларна боја која останува совршена на секое ниво на светлина.

* 100 % Color Volume, измерена во режим на филм и во DCI-P3 простор на бои, сертифициран од VDE.

Започнува со високо напреден 4К AI процесор

Процесор Quantum 4K

The Frame е овозможен од процесорот Quantum 4K на Samsung, придвижувач со вештачка интелигенција и резултат од над 30 години водство во експертизата на полупроводници. AI способностите на сликата и звукот овозможуваат да учи, да се приспособи и подобри за да создаде високо напредно визуелно искуство.

4 не е во 4К? Тоа не е проблем 4 не е во 4К? Тоа не е проблем

4 не е во 4К? Тоа не е проблем

4K AI скалирање нагоре

Од една сцена во друга, The Frame користи машинско учење за да создаде библиотека од разни алгоритми за визуелни податоци коишто ги користи за да ги врати и најмалите детали, да го отстрани шумот од фотографиите и да ги изостри рабовите на предметите и текстот. Резултат од ова е навистина префинет р

* Доживувањето при гледање може да се разликува во зависност од видот на содржината и форматот.
Реалистични, живописни бои Реалистични, живописни бои

Реалистични, живописни бои

Мапирање бои

Технологијата за мапирање бои од 16-битови на Quantum процесорот на The Frame применува 3-димензионална контрола на боја, како и машинско учење за драстично да ги подобри деталите и контрастите на боите, погрижувајќи се секоја боја да биде точно изразена, дури и при светли сцени или услови.

Автоматски оптимизирана слика во каква било средина на осветлување

Адаптивна слика

The Frame го анализира осветлувањето во просторијата врз основа на четири поставки—темно, нормално, светло, многу светло—како и врз основа на нивото на осветлување на содржината, а потоа автоматски ги приспособува поставките за осветлување и контраст на телевизорот за тие да одговараат, така што тоа што го гледаш секогаш ќе изгледа најдобро што може.

Автоматски оптимизиран звук врз основа на видот содржина

Адаптивен звук

Што и да одлучиш да гледаш, адаптивниот звук се погрижува да звучи најдобро што може. AI технологијата на Quantum процесорот го оптимизира звукот врз основа на аудиосценска интелигенција во реално време и автоматсски го приспособува режимот на звук на 1 од 4 режими, вклучувајќи режим за дијалог, музика, спорт и акција.

Автоматски оптимизиран звук врз основа на локацијата

SpaceFit Sound

Користејќи податоци собрани преку вградениот микрофон на The Frame, SpaceFit Sound ги анализира акустиката и опкружувањето во просторијата (дали е телевизорот на држач или прицврстен на ѕид) и автоматски ги применува најдобрите поставки за звук. Постави го The Frame онаму каде што сакаш и дозволи SpaceFit Sound да се погрижи за останатото.

Заднинско осветлување во два тона, двојно поголема реалистичност на боите

Двоен ЛЕД

Благодарение на дополнителниот комплет на ЛЕД светилки во топла нијанса, заднинското осветлување со двоен ЛЕД на The Frame изразува пософистицирани комбинации на тонови на боите во твоите слики, оживувајќи ја секоја сцена и правејќи ја реалистична, засилувајќи го контрастот и подобрувајќи ги аглите на гледање.

Прави повеќе нешта од дома со The Frame

Претвори го The Frame во професионална работна станица

Отсликување компјутер на телевизор

Има толку многу начини на кои може да останеш продуктивен и од дома со The Frame. Автоматски го препознава канцеларискиот компјутер, овозможувајќи ти да го користиш преку својот телевизор. Споделувај екрани директно од компјутер или лаптоп во близина. Едноставно поврзи Bluetooth глувче и тастатура и откриј колку е лесно да работиш од дома.

* Далечинското поврзување со персонален компјутер е поддржано за Windows 10 Professional или понови верзии, како и Mac OS 10.5 или понови верзии.* За автоматското препознавање на канцеларискиот компјутер е потребна важечка корисничка сметка на Samsung, како и инсталирање на апликацијата Easy Connection to Screen на компјутер (не е поддржано за Mac OS).* Поддршката за карактеристиката Easy Connection to Screen App може да се разликува во зависност од видот и датумот на издавање на моделот. За достапност, погледнете ги спецификациите на производот за секој модел.* За да поврзете паметен телефон со Samsung Dex потребен е компатибилен мобилен уред.* Достапноста на услугите подлежи на промена без претходно известување.* За карактеристиката за отсликување компјутер на телевизор потребно е поврзување на интернет.

Повеќе начини веднаш да се поврзеш

Пресликување на екранот на мобилниот

Сакаш да го продолжиш видео-повикот на поголем екран? Со SmartThings на твојот Android уред или Apple AirPlay на iPhone, твојот телефон може да се преслика на The Frame за поголемо и подобро искуство во видео-разговорите.

* Оваа услуга функционира само кога се вклучени и телевизорот и мобилниот телефон.* Apple и AirPlay 2 се трговски марки на Apple Inc., регистрирани во САД и други земји. За AirPlay 2 е потребен iOS 12.3 или подоцнежна верзија или macOS 10.14.5 или подоцнежна верзија.* Функционалноста на AirPlay 2 е достапна само за паметни телевизори на Samsung од 2020 година и подоцнежни модели.

Приспособливо искуство на повеќе екрани

Multi View

The Frame ти овозможува да гледаш 2 екрана истовремено, така што може да вежбаш додека гледаш стриминг од омилената серија или филм. Поврзи го својот паметен телефон и погрижи се дека сите вежби ги извршуваш правилно. Приспособи ја големината на видеозаписот, како и опциите за звук и имај целосна контрола врз тоа што и како гледаш.

* Потребен е компатибилен Android OS или iOS паметен телефон, како и да се преземе и инсталира апликацијата SmartThings. Погледнете ја страницата за поддршка за повеќе детали за компатибилни мобилни уреди* Карактеристиката Multi View за поделба на 4 екрани е поддржана само за 8K моделите. * Хоризонтален формат е поддржан на моделите на The Frame од 43"~75". Режимот на портрет не е поддржан.

* Потребен е компатибилен Android OS или iOS паметен телефон, како и да се преземе и инсталира апликацијата SmartThings. Погледнете ја страницата за поддршка за повеќе детали за компатибилни мобилни уреди* Карактеристиката Multi View за поделба на 4 екрани е поддржана само за 8K моделите. * Хоризонтален формат е поддржан на моделите на The Frame од 43"~75". Режимот на портрет не е поддржан.

Врвна фитнес содржина на дланка

Samsung Health (Провери го точниот дизајн за твојот регион)

Сè на едно место, Samsung Health ти овозможува да бидеш во најдобра здравствена и физичка состојба благодарение на следењето на дневни фитнес податоци, како и пристапот до најдобра содржина за здравје и фитнес кој можеш да го правиш дома, и тоа од врвни даватели на услуги. Дури и може да уживаш во поперсонализирани вежби со Smart Trainer кој е подготвен употреба на камера.

* Достапноста на даватели на содржина и фитнес содржина може да се разликува во зависност од земјата и регионот.* За користење на содржината на Samsung Health може да биде потребно дополнително плаќање.* Достапноста на услугите подлежи на промена без претходно известување.* За синхронизација на податоци за здравјето потребно е компатибилен мобилен уред или носиви електронски уреди кои ја поддржуваат Samsung Health.* Карактеристиката Smart Trainer има потреба од компатибилен паметен телефон или веб-камера. Веб-камерата и компатибилниот паметен телефон се продаваат посебно.* Потребна е корисничка сметка на Samsung.

* Достапноста на даватели на содржина и фитнес содржина може да се разликува во зависност од земјата и регионот.* За користење на содржината на Samsung Health може да биде потребно дополнително плаќање.* Достапноста на услугите подлежи на промена без претходно известување.* За синхронизација на податоци за здравјето потребно е компатибилен мобилен уред или носиви електронски уреди кои ја поддржуваат Samsung Health.* Карактеристиката Smart Trainer има потреба од компатибилен паметен телефон или веб-камера. Веб-камерата и компатибилниот паметен телефон се продаваат посебно.* Потребна е корисничка сметка на Samsung.

Забава во домот, на попаметен начин

Smart TV овозможен од TIZEN_US (Провери ја точната слика за твојот регион)

Твојот домашен портал за поврзување кој има сè-во-едно, SmartTV, ти носи свет на содржина која е над визуелното искуство со попаметни начини да се поврзеш, пребаруваш, контролираш и уживаш во сè што те забавува. Подолу се дадени само неколку од многуте начини на кои SmartTV ги воздигнува секојдневните искуства.

* Услугите Smart и GUI (Графички кориснички интерфејс) може да се разликуваат во зависност од моделот, регионот, јазикот, мобилните уреди или телевизорот.* Потребна е корисничка сметка на Samsung за да се постави телевизорот.* Реалното доживување при гледање може да се разликува.* Некои карактеристики и функции овозможени од поврзаните уреди може да не се поддржани или се со ограничена употреба.* Поддршката за карактеристиката за вклучување на телевизорот може да се разликува во зависност од моделот.

Поврзи го телефонот со големиот екран со само еден допир

Tap View

Не си расположен да слушаш музика на слушалки или преку телефон? Со брз, лесен допир на The Frame и паметниот телефон може да гледаш како сликите на Music Wall додаваат атмосфера во просторијата додека преку звучниците на телевизорот е пуштена музика, па така добиваш подобрено искуство на визуелно слушање.

* Оваа услуга функционира само кога се вклучени и телевизорот и мобилниот телефон.* Tap View е достапно на уреди Samsung Galaxy со Android OS 8.1 и понови верзии.

* Оваа услуга функционира само кога се вклучени и телевизорот и мобилниот телефон.* Tap View е достапно на уреди Samsung Galaxy со Android OS 8.1 и понови верзии.

Иновативниот далечински управувач Eco Remote кој е прв од овој вид функционира без батерии

Solar Cell Remote

The Frame автоматски ги детектира надворешните уреди, така што тие се подготвени за користење веднаш откако ќе ги поврзеш. Користи го One Remote за лесна контрола врз сите поврзани уреди и не грижи се за менувањето батерии—технологијата на соларни ќелии овозможува да се наполни преку внатрешното осветлување.

*Потребни се 2 уреди од The Freestyle 2ра генерација.* Двата проектори и мобилниот телефон мора да се поврзани на истата Wi-Fi мрежа.* За да ја користите оваа карактеристика, потребна е апликацијата SmartThings. Само слики се поддржани на iOS уреди. Galaxy уредите поддржуваат и слики и видео формати. * Поставете ја камерата ака што 8те ознаки на екраните на проекторите ќе бидат видливи, а потоа притиснете го копчето Blend. 8те ознаки на екраните не треба да се преклопуваат.* Со оваа функција може да се зголеми најмногу 160 инчи. Се препорачува да се гледа на најмалку 130 инчи.* Корисничкиот интерфејс подлежи на промени без претходно известување.

*Потребни се 2 уреди од The Freestyle 2ра генерација.* Двата проектори и мобилниот телефон мора да се поврзани на истата Wi-Fi мрежа.* За да ја користите оваа карактеристика, потребна е апликацијата SmartThings. Само слики се поддржани на iOS уреди. Galaxy уредите поддржуваат и слики и видео формати. * Поставете ја камерата ака што 8те ознаки на екраните на проекторите ќе бидат видливи, а потоа притиснете го копчето Blend. 8те ознаки на екраните не треба да се преклопуваат.* Со оваа функција може да се зголеми најмногу 160 инчи. Се препорачува да се гледа на најмалку 130 инчи.* Корисничкиот интерфејс подлежи на промени без претходно известување.

Спецификации

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање
Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја : {{chip.displayName}}
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи од производот се предмет на промена.