Galaxy Tab S6 Lite (LTE)

Galaxy Tab S6 Lite (LTE)

SM-P615NZBASEE

 • Пишувај, цртај и играј со помош на нашето S pen пенкало
 • Подобрена преносливост со тенок и лесен дизајн
 • 10,4 инчен екран со симетрични агли

Одбери боја

Боја :

Одбери поврзување

Одбери Склад

 • Инспирирај се со пенкалото S Pen
  S Pen
 • Брзина + Меморија + Моќност = Врвни трки
  7,040mAh
 • Безбедноста на секое ниво го заштитува она што е твое
  Samsung Knox

Промени го начинот на бележење

Galaxy Tab S6 Lite е сопатник кој можеш да го носиш секаде со себе за да бележи. Доаѓа со огромен 10,4-инчен дисплеј на тенкa и лесна основа, One UI 2 на Android и пенкало S Pen во кутија кои се подготвени за акција. Без разлика дали црташ, учиш или играш видеоигри, ова е таблет кој е создаден да биде присутен во моментот.

*Мерено дијагонално како цел правоаголник без да се сметаат заоблените агли. Вистинската површина што се гледа е помала поради заоблените агли и дупката за камера.**Сликата е симулирана.

Лесен. Тенок. Совршено се вклопува.

Galaxy Tab S6 Lite е тенок и лесен благодарение на беспрекорното метално тело. Со неговиот минималистички стил лесно влегува во мала торба и може да го носиш секаде. Земи го во оксфорд сива, ангора сина или шифон розова верзија.

*Достапноста на боите на производот може да се разликува во зависност од земјата, регионот и операторот.

Инспирирај се со пенкалото S Pen

S Pen е пакет од инструменти за цртање во едно. Со природното држење, ниската стапка на доцнење и зачудувачката чувствителност на притисок, секогаш ќе ти биде корисно во сѐ што правиш, од цртање до уредување документи. И никогаш нема да го изгубиш S Pen благодарение на магнетниот држач на таблетот.

Подготви се за клучниот момент со овие трикови за учење

Со пенкалото S Pen може лесно држиш чекор со лекциите. Кога бележиш, може прво да напишеш, а подоцна да ги менуваш боите. Ако ги зачуваш белешките со ознаките за пребарување потоа можеш многу лесно да ги распоредиш. Дури и пишувај директно на PDF верзиите за да го намалиш нередот при учење. И кога ќе дојде клучниот момент, ти ќе бидеш организиран и подготвен.

*Quick Highliter и Smart Search се карактеристики на Samsung Note. Креирањето PDF е поддржано кога на PDF е отворена PDF датотека преку опцијата Write. **Опишаните S Pen алатки може да бидат ограничени на одредени апликации.

Носи го самоуверено и со стил

Обвиткај го таблетот во елегантна футрола која е модерна колку што е практична. Book Cover на Galaxy Tab S6 Lite се витка околу него и се прицврстува со магнети, така што лесно можеш да го направиш ова додека излегуваш низ врата. Дури има и лежиште за пенкалото S Pen за да бидеш сигурен дека нема да го заборавиш.

*Book Cover на Galaxy Tab S6 Lite се продава посебно.

Брзина + Меморија + Моќност = Врвни трки

Минувај низ трка по трпка на таблет кој победува. Полни брзо, работи глатко и остани поврзан додека фаќаш неверојатни LTE и Wi-Fi брзини. Поради долготрајната батерија не мора да се грижиш дали ќе се намали твојата брзина. Со microSD картичката која се проширува имаш поголем простор за зачувување на содржина и датотеки.

*Реалниот капацитет на просторот за складирање може да се разликува во зависност од земјата или регионот.**Micro SD картичката се продава посебно. До 1 TB. Надворешната меморија може да се користи за зачувување медиумски датотеки (слики, видеа и музички датотеки), но не апликации. Достапноста може да се разликува во зависност од земјата и производителот.***Типична вредност тестирана во лабораториски услови на трети страни. Типична вредност е проценетата просечна вредност, земајќи го предвид отстапувањето во капацитетот на батеријата кај примероците од батерија тестирани според стандардот IEC 61960. Номиналниот (минимален) капацитет е 6,840 mAh (Номинален капацитет на батерија). Реалното времетраење на батеријата може да се разликува во зависност од мрежната средина, начинот на употреба и други фактори.****Реалната брзина на мрежата може да се разликува во зависност од оддалеченоста и квалитетот на мрежата.*****Достапноста и датумот на објавување на прикажаната игра може да се разликува во зависност од регионот.******Сликите се симулирани за илустрација.

Не дозволувај локацијата да ти го уништи моментот

Кога си надвор од Wi-Fi мрежа, Auto Hotspot ти го чува грбот. Безбедно поврзи ги своите Galaxy смарт телефон и таблет за лесно да споделуваш податоци. Нема поставување мени, нема пребарување, нема чудни лозинки.

*Карактеристиката Auto Hotspot е достапна само помеѓу смарт телефони и таблети на Samsung.**За Auto Hotspot потребно е двата уреди да бидат поврзани на иста сметка на Samsung.***Достапноста на мобилниот хот-спот на телефонот може да се разликува во зависност од политиката на операторот.****За карактеристиката Auto Hotspot треба да имате Android 10 или повисока верзија.

Не дозволувај локацијата да ти го уништи моментот

Кога си надвор од Wi-Fi мрежа, Auto Hotspot ти го чува грбот. Безбедно поврзи ги своите Galaxy смарт телефон и таблет за лесно да споделуваш податоци. Нема поставување мени, нема пребарување, нема чудни лозинки.

Не дозволувај локацијата да ти го уништи моментот Не дозволувај локацијата да ти го уништи моментот

*Карактеристиката Auto Hotspot е достапна само помеѓу смарт телефони и таблети на Samsung.**За Auto Hotspot потребно е двата уреди да бидат поврзани на иста сметка на Samsung.***Достапноста на мобилниот хот-спот на телефонот може да се разликува во зависност од политиката на операторот.****За карактеристиката Auto Hotspot треба да имате Android 10 или повисока верзија.

Остани поврзан и кога телефонот ти е надвор од опсег

Galaxy Tab S6 Lite беспрекорно се синхронизира со Galaxy смарт телефонот, така што никогаш нема да пропуштиш ниту еден дојдовен повик. Ти овозможува и да одговориш на итни пораки, така што секогаш ќе бидеш известен за сѐ. Едноставно допри ја иконата во Quick Panel и ќе имаш беспрекорна поврзаност.

*Карактеристиката за телефонирање и праќање пораки на други уреди е поддржана само помеѓу уреди на Samsung кои имаат Android P и RAM меморија од 3 GB или повеќе. Датумот на активирање на услугата може да се разликува во зависност од регионот, операторот и уредот.**За телефонирање и праќање пораки на други уреди потребно е двата уреди да бидат поврзани на иста корисничка сметка на Samsung.***За телефонирање и праќање пораки на други уреди потребно е уредите да бидат првично спарени преку поставките за автоматски да се поврзат.

Безбедноста на секое ниво го заштитува она што е твое

Samsung Knox пружа врвна безбедност. Твоите лични податоци се заштитени од злонамерни софтвери и напади со максимално искористување на повеќеслојната безбедносна платформа Knox, поддржана од хардверот.

*Фотографиите се симулирани за илустрација.

Продуктивноста никогаш не била толку подвижна

Целосна продуктивност слична на компјутер во тенок таблет со Samsung DeX. Едноставно допрете на копчето DeX на Брзиот панел за одликите што ги користите таблетот исто како компјутер. Отворете неколку прозорци одеднаш, повлечете и пуштете фотографија во е-пошта и кликнете со десното копче за повеќе функции.

* Само следниве модели на Galaxy Tab поддржуваат DeX: S4, S5e, S6, S7, S7 +, Tab Active Pro

Поврзи го таблетот со твојот телефон

Беспрекорно работи преку уреди. Може да копирате текст или слика од вашиот телефон и да ги залепите на таблетот и обратно. Или напишете белешка за себе во Samsung Notes или прелистајте на Samsung Internet од вашиот таблет и отворете ги тие апликации во вашиот телефон за да ги соберете од каде што сте застанале.

* Сите функции се поддржани од One UI 3.1. Достапноста на One UI 3.1 може да варира во зависност од уредот, земјата, регионот и операторот. ** Двата уреди треба да имаат One UI 3.1, вклучен Bluetooth и да бидат поврзани на истата сметка на Samsung.

Буди се со омилената плејлиста

Сега можеш да правиш повеќе од само едноставно слушање музика. Можеш да ја доживееш со Spotify на Galaxy. Разбуди се со омилената песна. Дури и набрзина пребарај песни преку прозорчето Finder. Со Spotify на Galaxy сега можеш на повеќе начини да се впуштиш во омилената плејлиста.

*Апликацијата Spotify е достапна само во земји кои поддржуваат Spotify и ако патувате во странство може да не биде достапна.

*Апликацијата Spotify е достапна само во земји кои поддржуваат Spotify и ако патувате во странство може да не биде достапна.

Спецификации

 • Големина (Главен Дисплеј) 10.4" (263.1mm)
 • Задна камера - Резолуција 8.0 MP
 • Тежина (g) 467
 • Време нa репродуцирање видео (часови) До 13
 • CPU-брзина 2.3GHz, 1.7GHz

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање
 • Упатство за корисниците (Android 13)
  СРПСКИ
 • Упатство за корисниците (Android 13)
  ХРВАТСКИ
 • Упатство за корисниците (Android 13)
  МАКЕДОНСКИ
 • Упатство за корисниците (Android 13)
  АЛБАНСКИ
Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја : {{chip.displayName}}
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи на производот се предмет на промени.

* Достапната меморија на корисници е помала од вкупната меморија на корисници на уредот заради просторот што го зафаќа оперативниот систем и програмите потребни за нормално функционирање на уредот. Количината на меморија достапна за корисникот може да варира во зависност од мрежниот оператор и може да се промени по ажурирањето на софтверот.

* Траењето на батеријата се заснова на лабораториски мерења на компанијата и може да варира во зависност од поставките на уредот, начините на употреба и условите во кои работи уредот.

* Типична вредност тестирана во независна лабораторија. Типичната вредност е проценетата средна вредност, земајќи ја предвид варијацијата на капацитетот на батеријата меѓу примероците на батерии тестирани според IEC 61960. Номиналниот (минимален) капацитет е 6840 mAh. Вистинскиот век на траење на батеријата зависи од мрежното опкружување, моделите на употреба и други фактори.