Galaxy Tab S6 Lite (Wi-Fi)

SM-P610NZBASEE

 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 127ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;
 • Пишувај, цртај и играј со помош на S Pen пенкалото
 • Подобрена преносливост со тенок и лесен дизајн
 • 10,4 инчен екран со симетрични агли

Одбери боја

Боја :

Одбери поврзување

Одбери меморија

 • Инспирирај се со пенкалото S Pen
  S Pen
 • The nearest theater is 
where you are
  10.4” Екран
 • Брзина + Меморија + Моќност = Врвни трки
  7,040mAh
 • Безбедноста на секое ниво го заштитува она што е твое
  Samsung Knox

Промени го начинот на бележење

Galaxy Tab S6 Lite е сопатник кој можеш да го носиш секаде со себе за да бележи. Доаѓа со огромен 10,4-инчен дисплеј на тенкa и лесна основа, One UI 2 на Android и пенкало S Pen во кутија кои се подготвени за акција. Без разлика дали црташ, учиш или играш видеоигри, ова е таблет кој е создаден да биде присутен во моментот.

Промени го начинот на бележење Промени го начинот на бележење

*Мерено дијагонално како цел правоаголник без да се сметаат заоблените агли. Вистинската површина што се гледа е помала поради заоблените агли и дупката за камера.**Сликата е симулирана.

Лесен. Тенок. Совршено се вклопува.

Galaxy Tab S6 Lite е тенок и лесен благодарение на беспрекорното метално тело. Со неговиот минималистички стил лесно влегува во мала торба и може да го носиш секаде. Земи го во оксфорд сива, ангора сина или шифон розова верзија.

Лесен. Тенок. Совршено се вклопува. Лесен. Тенок. Совршено се вклопува.

*Достапноста на боите на производот може да се разликува во зависност од земјата, регионот и операторот.

Инспирирај се со пенкалото S Pen

S Pen е пакет од инструменти за цртање во едно. Со природното држење, ниската стапка на доцнење и зачудувачката чувствителност на притисок, секогаш ќе ти биде корисно во сѐ што правиш, од цртање до уредување документи. И никогаш нема да го изгубиш S Pen благодарение на магнетниот држач на таблетот.

Инспирирај се со пенкалото S Pen Инспирирај се со пенкалото S Pen

Подготви се за клучниот момент со овие трикови за учење

Со пенкалото S Pen може лесно држиш чекор со лекциите. Кога бележиш, може прво да напишеш, а подоцна да ги менуваш боите. Ако ги зачуваш белешките со ознаките за пребарување потоа можеш многу лесно да ги распоредиш. Дури и пишувај директно на PDF верзиите за да го намалиш нередот при учење. И кога ќе дојде клучниот момент, ти ќе бидеш организиран и подготвен.

Подготви се за клучниот момент со овие трикови за учење Подготви се за клучниот момент со овие трикови за учење

*Quick Highliter и Smart Search се карактеристики на Samsung Note. Креирањето PDF е поддржано кога на PDF е отворена PDF датотека преку опцијата Write. **Опишаните S Pen алатки може да бидат ограничени на одредени апликации.

Носи го самоуверено и со стил

Обвиткај го таблетот во елегантна футрола која е модерна колку што е практична. Book Cover на Galaxy Tab S6 Lite се витка околу него и се прицврстува со магнети, така што лесно можеш да го направиш ова додека излегуваш низ врата. Дури има и лежиште за пенкалото S Pen за да бидеш сигурен дека нема да го заборавиш.

Носи го самоуверено и со стил Носи го самоуверено и со стил

*Book Cover на Galaxy Tab S6 Lite се продава посебно.

Најблиското кино е онаму каде што си ти

Помала рамка значи повеќе простор за поголем, 10,4-инчен дисплеј на навистина компактен таблет. Уживај во приватна импровизација на екран додека си в парк или пак направи филмски маратон во кревет со двојните звучници ориентирани хоризонтално кои овозможуваат богат 3D звук.

*Мерено дијагонално како цел правоаголник без да се сметаат заоблените агли. Вистинската површина што се гледа е помала поради заоблените агли.
Најблиското кино е онаму каде што си ти Најблиското кино е онаму каде што си ти

Брзина + Меморија + Моќност = Врвни трки

Минувај низ трка по трпка на таблет кој победува. Полни брзо, работи глатко и остани поврзан додека фаќаш неверојатни LTE и Wi-Fi брзини. Поради долготрајната батерија не мора да се грижиш дали ќе се намали твојата брзина. Со microSD картичката која се проширува имаш поголем простор за зачувување на содржина и датотеки.

Брзина + Меморија + Моќност = Врвни трки Брзина + Меморија + Моќност = Врвни трки

*Реалниот капацитет на просторот за складирање може да се разликува во зависност од земјата или регионот.**Micro SD картичката се продава посебно. До 1 TB. Надворешната меморија може да се користи за зачувување медиумски датотеки (слики, видеа и музички датотеки), но не апликации. Достапноста може да се разликува во зависност од земјата и производителот.***Типична вредност тестирана во лабораториски услови на трети страни. Типична вредност е проценетата просечна вредност, земајќи го предвид отстапувањето во капацитетот на батеријата кај примероците од батерија тестирани според стандардот IEC 61960. Номиналниот (минимален) капацитет е 6,840 mAh (Номинален капацитет на батерија). Реалното времетраење на батеријата може да се разликува во зависност од мрежната средина, начинот на употреба и други фактори.****Реалната брзина на мрежата може да се разликува во зависност од оддалеченоста и квалитетот на мрежата.*****Достапноста и датумот на објавување на прикажаната игра може да се разликува во зависност од регионот.******Сликите се симулирани за илустрација.

Не дозволувај локацијата да ти го уништи моментот

Кога си надвор од Wi-Fi мрежа, Auto Hotspot ти го чува грбот. Безбедно поврзи ги своите Galaxy смарт телефон и таблет за лесно да споделуваш податоци. Нема поставување мени, нема пребарување, нема чудни лозинки.

Не дозволувај локацијата да ти го уништи моментот Не дозволувај локацијата да ти го уништи моментот

*Карактеристиката Auto Hotspot е достапна само помеѓу смарт телефони и таблети на Samsung.**За Auto Hotspot потребно е двата уреди да бидат поврзани на иста сметка на Samsung.***Достапноста на мобилниот хот-спот на телефонот може да се разликува во зависност од политиката на операторот.****За карактеристиката Auto Hotspot треба да имате Android 10 или повисока верзија.

Не дозволувај локацијата да ти го уништи моментот

Кога си надвор од Wi-Fi мрежа, Auto Hotspot ти го чува грбот. Безбедно поврзи ги своите Galaxy смарт телефон и таблет за лесно да споделуваш податоци. Нема поставување мени, нема пребарување, нема чудни лозинки.

Не дозволувај локацијата да ти го уништи моментот Не дозволувај локацијата да ти го уништи моментот

*Карактеристиката Auto Hotspot е достапна само помеѓу смарт телефони и таблети на Samsung.**За Auto Hotspot потребно е двата уреди да бидат поврзани на иста сметка на Samsung.***Достапноста на мобилниот хот-спот на телефонот може да се разликува во зависност од политиката на операторот.****За карактеристиката Auto Hotspot треба да имате Android 10 или повисока верзија.

Остани поврзан и кога телефонот ти е надвор од опсег

Galaxy Tab S6 Lite беспрекорно се синхронизира со Galaxy смарт телефонот, така што никогаш нема да пропуштиш ниту еден дојдовен повик. Ти овозможува и да одговориш на итни пораки, така што секогаш ќе бидеш известен за сѐ. Едноставно допри ја иконата во Quick Panel и ќе имаш беспрекорна поврзаност.

Остани поврзан и кога телефонот ти е надвор од опсег Остани поврзан и кога телефонот ти е надвор од опсег

*Карактеристиката за телефонирање и праќање пораки на други уреди е поддржана само помеѓу уреди на Samsung кои имаат Android P и RAM меморија од 3 GB или повеќе. Датумот на активирање на услугата може да се разликува во зависност од регионот, операторот и уредот.**За телефонирање и праќање пораки на други уреди потребно е двата уреди да бидат поврзани на иста корисничка сметка на Samsung.***За телефонирање и праќање пораки на други уреди потребно е уредите да бидат првично спарени преку поставките за автоматски да се поврзат.

Безбедноста на секое ниво го заштитува она што е твое

Samsung Knox пружа врвна безбедност. Твоите лични податоци се заштитени од злонамерни софтвери и напади со максимално искористување на повеќеслојната безбедносна платформа Knox, поддржана од хардверот.

Безбедноста на секое ниво го заштитува она што е твое Безбедноста на секое ниво го заштитува она што е твое

*Фотографиите се симулирани за илустрација.

Поврзи го твојот таблет со твојот телефон

Беспрекорно работи преку уреди. Може да копираш текст или слика од телефон и да ги залепиш на твојот таблет и обратно. Или напиши белешка за себе во Samsung Notes или прелистајте на Samsung Internet од таблет и отвори ги тие апликации во твојот телефон за продожиш каде што си застанал.

Поврзи го твојот таблет со твојот телефон Поврзи го твојот таблет со твојот телефон

* Сите функции се поддржани од One UI 3.1. Достапноста на One UI 3.1 може да варира во зависност од уредот, земјата, регионот и операторот. ** Двата уреди треба да имаат One UI 3.1, вклучен Bluetooth и да бидат поврзани на истата сметка на Samsung.

Продуктивноста никогаш не била толку подвижна

Целосна продуктивност слична на компјутер во тенок таблет со Samsung DeX. Едноставно допри на копчето DeX на Брзиот панел за одликите што ги користиш на таблетот исто како компјутер. Отвори неколку прозорци одеднаш, повлечи и пушти фотографија во е-пошта и кликни со десното копче за повеќе функции.

Продуктивноста никогаш не била толку подвижна Продуктивноста никогаш не била толку подвижна

* Само следниве модели на Galaxy Tab поддржуваат DeX: S4, S5e, S6, S7, S7 +, Tab Active Pro

Подари им љубов на очите

Ако времето пред екран те заморува, пробај го темниот режим на One UI 2 со кој се намалува заморот на очите. Без разлика дали е постојано вклучен или го користиш само пред спиење, очите ќе ти бидат благодарни. Темниот режим дури и помага да се заштеди батерија, а треба само да го вклучиш.

Подари им љубов на очите Подари им љубов на очите

*Достапноста на карактеристики, апликации и услуги на One UI може да се разликува во зависност од уредот, верзијата на оперативниот систем и земјата.

Компатибилен со сечии способности

One UI 2 на Android дава можност за секого менувајќи го начинот на кој комуницираме.

Подобрување на слушањето Подобрување на слушањето

Подобрување на слушањето

Откриј како слушалките Galaxy Buds може да ти помогнат да слушнеш повеќе. One UI2 воведува приспособливи подобрувања на слушање во поставките за достапност, како на пример засилување на амбиенталниот звук.

*Galaxy Buds+ се продаваат посебно.
Подобрување на видливоста Подобрување на видливоста

Подобрување на видливоста

Приспособувањето на боите и високите контрасти е уште полесно со One UI 2. Новата тастатура е подобрена со зголемена видливост и дефиниција.

Ексклузивни предности при забавата―​

Ексклузивни предности при забавата―​ Ексклузивни предности при забавата―​

Буди се со омилената плејлиста

Сега можеш да правиш повеќе од само едноставно слушање музика. Можеш да ја доживееш со Spotify на Galaxy. Разбуди се со омилената песна. Дури и набрзина пребарај песни преку прозорчето Finder. Со Spotify на Galaxy сега можеш на повеќе начини да се впуштиш во омилената плејлиста.

*Апликацијата Spotify е достапна само во земји кои поддржуваат Spotify и ако патувате во странство може да не биде достапна.

Буди се со омилената плејлиста Буди се со омилената плејлиста

*Апликацијата Spotify е достапна само во земји кои поддржуваат Spotify и ако патувате во странство може да не биде достапна.

Спецификации

 • Големина (Главен_Дисплеј) 10.4" (263.1mm)
 • Задна камера - Резолуција 8.0 MP
 • Тежина (g) 465
 • Време нa репродуцирање видео (часови) До 13
 • CPU-брзина 2.3GHz, 1.7GHz

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи на производот се предмет на промени.

* Достапната меморија на корисници е помала од вкупната меморија на корисници на уредот заради просторот што го зафаќа оперативниот систем и програмите потребни за нормално функционирање на уредот. Количината на меморија достапна за корисникот може да варира во зависност од мрежниот оператор и може да се промени по ажурирањето на софтверот.

* Траењето на батеријата се заснова на лабораториски мерења на компанијата и може да варира во зависност од поставките на уредот, начините на употреба и условите во кои работи уредот.

* Типична вредност тестирана во независна лабораторија. Типичната вредност е проценетата средна вредност, земајќи ја предвид варијацијата на капацитетот на батеријата меѓу примероците на батерии тестирани според IEC 61960. Номиналниот (минимален) капацитет е 6840 mAh. Вистинскиот век на траење на батеријата зависи од мрежното опкружување, моделите на употреба и други фактори.