AU7000 UHD 4K Smart TV (2021)

Одбери Големина

 • The painting on the right compared to the conventional on the left shows a wider range of color production due to PurColor technology.
  PurColor
 • Кристален процесор 4K
  Кристален процесор 4K
 • In a living room home office, A TV screen shows PC on TV feature which allows home TV to connect to office PC.
  Отсликување компјутер на телевизор

Започни го твоето паметно 4K доживување

Фино дотерана боја за живописна, реалистична слика

PurColor

Со PurColor изгледа како да си навистина во филмовите кои ги гледаш. Му овозможува на телевизорот да изрази огромен спектар на бои за да се добие оптимален перформанс на сликата, така што можеш целосно да се впуштиш во неа.

Почувствувај ги реалните нијанси на боите, онака како што е наменето, во моќен 4K

Кристален процесор 4K

Моќното скалирање 4K се грижи секогаш да имаш 4K резолуција за содржината која ја сакаш. Ќе доживееш и пореални изрази на боите благодарение на софистицираната технологија на мапирање бои.

Фино движење за чиста слика

Motion Xcelerator

Доживеј ги јасните слики и перформанси, бидејќи автоматски ги проценува и надоместува рамките за изворите на содржина.

Почувствувај ја реалноста на 4K UHD резолуцијата

4К резолуција

4K UHD телевизорот оди над вообичаената FHD со 4х повеќе пиксели, нудејќи ти ги острите и чисти слики што ги заслужуваш. Сега може да ги видиш дури и малите детали во сцената.

Види ги темните и светлите моменти во секоја сцена

HDR

Високиот динамички опсег го зголемува опсегот на светлосните нивоа на твојот телевизор, така што може да уживаш во огромен спектар на бои и сите визуелни детали дури и во најмрачните сцени.

* Доживувањето при гледање може да се разликува во зависност од видот на содржината и форматот.

* Доживувањето при гледање може да се разликува во зависност од видот на содржината и форматот.

ТВ и soundbar-звучник во совршена хармонија

Q-Symphony

Опкружи со се звук од ТВ и soundbar-звучник, споени во совршена хармонија. Q-Symphony им овозможува на ТВ и soundbar-звучниците да работат истовремено за да постигнат подобар сараунд ефект, без да мора да се исклучат звучниците на ТВ.

Повеќе екран, помалку рамка

Дизајн без рамка од 3 страни

Уреден и елегантен дизајн кој те привлекува до најчистата слика. Изработено со минималистички стил без напор од секој агол и безграничен дизајн кој поставува нови стандарди.

Отстрани го нередот

Решение за уредни кабли

Чувај ги каблите уредни и скриени, намалувајќи го нередот и одржувајќи беспрекорен изглед на твојот телевизор.

* Вистинскиот производ може да се разликува од оној на сликата.

* Вистинскиот производ може да се разликува од оној на сликата.

Само допри за да се поврзеш

Tap View

Пресликувањето филмови или музика од твојот мобилен на телевизор е едноставно како допир. Кога ќе се поврзе телевизорот со твојот мобилен телефон, тој автоматски го „чувствува“ допирот од телефонот и ја прикажува истата содржина. Па, така лесно и брзо можеш да ја префрлиш омилената содржина на телевизорот и да продолжиш да уживаш во неа.

* Tap View е достапно на уреди Samsung Galaxy со Android OS 8.1 и понови верзии.

* Tap View е достапно на уреди Samsung Galaxy со Android OS 8.1 и понови верзии.

Бесплатна ТВ, без обврски

Samsung TV Plus

Уживај во бесплатен стриминг на ТВ содржина во живо, со нашите виртуелни канали Samsung TV Plus. Избери од многуте различни канали кои нудат содржина за секакви интереси кои моментално се во тренд. Нема потреба да го прашуваш другар ти која содржина е популарна деновиве. Само вклучи се на Samsung TV Plus и дознај сам.

Поминувај го времето гледајќи, а не пребарувајќи

Универзален водич

Запознај се со опцијата за пребарување содржина која го забрзува барањето за она што сакаш да го гледаш на ТВ во живо и OTT. Сега е лесно да ги најдеш омилените филмови и ТВ серии на едно место.

 • * Услугите за содржина може да се разликуваат во зависност од регионот и подлежат на промени без претходно известување.

Спецификации

 • Резолуција 3,840 x 2,160
 • undefined 7
 • HDMI 3
 • USB 1

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање
Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја : {{chip.displayName}}
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи од производот се предмет на промена.