AU8000 Crystal UHD 4K Smart TV (2021)

AU8000 Crystal UHD 4K Smart TV (2021)

UE43AU8072UXXH

Одбери Големина

Живи, кристални бои на нашиот најтенок профил

Реални бои, родени во чиста состојба со фин кристал

Динамични кристални бои

Потони во сликата која има милијарда нијанси на бои. Динамичните кристални бои даваат реални варијации за да можеш да ја видиш секоја суптилност.

Почувствувај ги реалните нијанси на боите, онака како што е наменето, во моќен 4K

Кристален процесор 4K

Моќното скалирање 4K се грижи секогаш да имаш 4K резолуција за содржината која ја сакаш. Ќе доживееш и пореални изрази на боите благодарение на софистицираната технологија на мапирање бои.

Фино движење за чиста слика

Motion Xcelerator

Доживеј ги јасните слики и перформанси, бидејќи автоматски ги проценува и надоместува рамките за изворите на содржина.

Почувствувај ја реалноста на 4K UHD резолуцијата

4К резолуција

4K UHD телевизорот оди над вообичаената FHD со 4х повеќе пиксели, нудејќи ти ги острите и чисти слики што ги заслужуваш. Сега може да ги видиш дури и малите детали во сцената.

Види ги темните и светлите моменти во секоја сцена

HDR

Високиот динамички опсег го зголемува опсегот на светлосните нивоа на твојот телевизор, така што може да уживаш во огромен спектар на бои и сите визуелни детали дури и во најмрачните сцени.

* Доживувањето при гледање може да се разликува во зависност од видот на содржината и форматот.

* Доживувањето при гледање може да се разликува во зависност од видот на содржината и форматот.

ТВ и soundbar-звучник во совршена хармонија

Q-Symphony

Опкружи со се звук од ТВ и soundbar-звучник, споени во совршена хармонија. Q-Symphony им овозможува на ТВ и soundbar-звучниците да работат истовремено за да постигнат подобар сараунд ефект, без да мора да се исклучат звучниците на ТВ.

Совршено порамнување со ѕидот Совршено порамнување со ѕидот

Совршено порамнување со ѕидот

Тенок ѕиден носач

Постигни го минималистичкиот изглед на ентериер кој отсекогаш си го посакувал. Со тенкиот ѕиден носач кој е лесен за монтирање, твојот телевизор се спојува со ѕидот, така што тој природно се вклопува во твојот простор.

* Измерено на задниот дел на телевизорот, празнината може да се разликува во зависност од монтирањето и видот на ѕидот.* Тенкиот ѕиден носач се продава посебно.
Отстрани го нередот Отстрани го нередот

Отстрани го нередот

Решение за уредни кабли

Чувај ги каблите уредни и скриени, намалувајќи го нередот и одржувајќи беспрекорен изглед на твојот телевизор.

* Вистинскиот производ може да се разликува од оној на сликата.

Работи и учи од дома

Отсликување компјутер на телевизор

Уживај во секоја можност на она што може да го правиш. Лесно и брзо пристапи до својот компјутер, лаптоп и мобилен на телевизорот.

Само допри за да се поврзеш

Tap View

Пресликувањето филмови или музика од твојот мобилен на телевизор е едноставно како допир. Кога ќе се поврзе телевизорот со твојот мобилен телефон, тој автоматски го „чувствува“ допирот од телефонот и ја прикажува истата содржина. Па, така лесно и брзо можеш да ја префрлиш омилената содржина на телевизорот и да продолжиш да уживаш во неа.

  • * Далечинското поврзување со компјутер е поддржано само за Windows 10 Professional или понови верзии, како и Mac OS 10.5 или понови верзии.* За да поврзете паметен телефон со Samsung Dex потребен е компатибилен мобилен уред.* Достапноста на услугите подлежи на промена без претходно известување.* За карактеристиката за отсликување компјутер на телевизор потребно е поврзување на интернет.* Tap View е достапно на уреди Samsung Galaxy со Android OS 8.1 и понови верзии.

Бесплатна ТВ, без обврски

Samsung TV Plus

Уживај во бесплатен стриминг на ТВ содржина во живо, со нашите виртуелни канали Samsung TV Plus. Избери од многуте различни канали кои нудат содржина за секакви интереси кои моментално се во тренд. Нема потреба да го прашуваш другар ти која содржина е популарна деновиве. Само вклучи се на Samsung TV Plus и дознај сам.

Поминувај го времето гледајќи, а не пребарувајќи

Универзален водич

Запознај се со опцијата за пребарување содржина која го забрзува барањето за она што сакаш да го гледаш на ТВ во живо и OTT. Сега е лесно да ги најдеш омилените филмови и ТВ серии на едно место.

  • * Услугите за содржина може да се разликуваат во зависност од регионот и подлежат на промени без претходно известување.

Поминувај го времето гледајќи, а не пребарувајќи

Универзален водич

Запознај се со опцијата за пребарување содржина која го забрзува барањето за она што сакаш да го гледаш на ТВ во живо и OTT. Сега е лесно да ги најдеш омилените филмови и ТВ серии на едно место.

* Услугите за содржина може да се разликуваат во зависност од регионот и подлежат на промени без претходно известување.

Спецификации

  • Резолуција 3,840 x 2,160
  • undefined 8
  • HDMI 3
  • USB 2

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање
Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја : {{chip.displayName}}
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
  • {{summary.title}}

    {{summary.value}}{{summary.unit}}

  • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи од производот се предмет на промена.