AU9000 Crystal UHD 4K Smart TV (2021)

UE50AU9072UXXH

Одбери големина

 • The forest image on the right demonstrates a more intricately colored image due to Dynamic Crystal Color technology compare to the conventional on the left.
  Динамични кристални бои
 • Profile view of Crystal UHD TV shows ultra slim design of Crystal UHD TV AirSlim.
  AirSlim
 • A group of people use UHD TV Multi view feature to enjoy a football match and view play-by-play information at the same time on the same screen.
  Multi View

Потполно уживај во нештата што ги сакаш во својот дом

Потполно уживај во нештата што ги сакаш во својот дом Потполно уживај во нештата што ги сакаш во својот дом

Реални бои, родени во чиста состојба со фин кристал

Динамични кристални бои

Потони во сликата која има милијарда нијанси на бои. Динамичните кристални бои даваат реални варијации за да можеш да ја видиш секоја суптилност.

Реални бои, родени во чиста состојба со фин кристал Реални бои, родени во чиста состојба со фин кристал

Почувствувај ги реалните нијанси на боите, онака како што е наменето, во моќен 4K

Кристален процесор 4K

Моќното скалирање 4K се грижи секогаш да имаш 4K резолуција за содржината која ја сакаш. Ќе доживееш и пореални изрази на боите благодарение на софистицираната технологија на мапирање бои.

Почувствувај ги реалните нијанси на боите, онака како што е наменето, во моќен 4K Почувствувај ги реалните нијанси на боите, онака како што е наменето, во моќен 4K

Види ги темните и светлите моменти во секоја сцена

HDR

Високиот динамички опсег го зголемува опсегот на светлосните нивоа на твојот телевизор, така што може да уживаш во огромен спектар на бои и сите визуелни детали дури и во најмрачните сцени.

* Доживувањето при гледање може да се разликува во зависност од видот на содржината и форматот.

Види ги темните и светлите моменти во секоја сцена Види ги темните и светлите моменти во секоја сцена

* Доживувањето при гледање може да се разликува во зависност од видот на содржината и форматот.

Направи го гејмингот подинамичен

Да ги видиме најновите технологии за гејминг дизајнирани да ти помогнат да извојуваш повеќе победи.

Подобри ја јасноста на движењата во содржината на игрите кои ги сакаш

Motion Xcelerator Turbo

Сега подобри ја јасноста на движењата во содржината на игрите кои ги сакаш. Со технологијата на Samsung за динамичко освежување, Motion Xcelerator Turbo дава диференциран перформанс на движењето со модели од 60 Hz за да поддржи VRR игри и содржини од 120 Hz.

Подобри ја јасноста на движењата во содржината на игрите кои ги сакаш Подобри ја јасноста на движењата во содржината на игрите кои ги сакаш

Сцени кои целосно ги менуваат правилата на играта

Super Ultrawide GameView и Game Bar

Соодносот на екран од 21:9 и 32:9 ти го овозможуваат дополнителниот простор за гледање што ти треба за силна игра—и за победа. Оптимизирај ја играта со Game Bar—мени на екранот преку кое можеш да правиш приспособувања на соодносот на екран, проверка на доцнењето на влезниот извор, FPS, HDR, поставките на безжичните слушалки и многу повеќе, и тоа во реално време.

Сцени кои целосно ги менуваат правилата на играта Сцени кои целосно ги менуваат правилата на играта

* Super UltraWide GameView е достапно само за поддржани игри за ултраширок екран и игри за PC.* Некои наслови на игри може да не ја поддржуваат или да имаат ограничена употреба на оваа функција.* Можеби ќе биде потребна промена на резолуцијата на екранот на надворешниот уред.

Веднаш реагира на твоите команди

Auto Low Latency Mode

Влези побрзо во играта со помош на Auto Low Latency Mode (ALLM) кој го оптимизира екранот за да имаш поголема контрола со речиси незабележливо доцнење на сликата. Доживеј го глаткото играње во својот најимпресивен облик без заматување на движењето и без вибрации.

* Ниското доцнење на сликата се мери врз основа на внатрешни услови на тестирање и подлежи на промена согласно поставките на играта или конкретните услови.

Реалистичен звук кој го следи дејството

Object Tracking Sound Lite (OTS Lite)

3D surround-звукот со нашиот врвен виртуелен каналски звук ти овозможува целосно да се задлабочиш во звучното доживување.

Реалистичен звук кој го следи дејството Реалистичен звук кој го следи дејството

ТВ и soundbar-звучник во совршена хармонија

Q-Symphony

Опкружи со се звук од ТВ и soundbar-звучник, споени во совршена хармонија. Q-Symphony им овозможува на ТВ и soundbar-звучниците да работат истовремено за да постигнат подобар сараунд ефект, без да мора да се исклучат звучниците на ТВ.

ТВ и soundbar-звучник во совршена хармонија ТВ и soundbar-звучник во совршена хармонија

Поелегантен и потенок од кога било досега

AirSlim

Crystal UHD се одликува со ултратенок профил, овозможувајќи телевизорот лесно да се вклопи во твојот ентериер за да добиеш минималистички изглед кој елегантно се истакнува.

Поелегантен и потенок од кога било досега Поелегантен и потенок од кога било досега

Работи и учи од дома

Отсликување компјутер на телевизор

Уживај во секоја можност на она што може да го правиш. Лесно и брзо пристапи до својот компјутер, лаптоп и мобилен на телевизорот.

Работи и учи од дома Работи и учи од дома

Само допри за да се поврзеш

Tap View

Пресликувањето филмови или музика од твојот мобилен на телевизор е едноставно како допир. Кога ќе се поврзе телевизорот со твојот мобилен телефон, тој автоматски го „чувствува“ допирот од телефонот и ја прикажува истата содржина. Па, така лесно и брзо можеш да ја префрлиш омилената содржина на телевизорот и да продолжиш да уживаш во неа.

Само допри за да се поврзеш Само допри за да се поврзеш
 • * Далечинското поврзување со компјутер е поддржано само за Windows 10 Professional или понови верзии, како и Mac OS 10.5 или понови верзии.* За да поврзете паметен телефон со Samsung Dex потребен е компатибилен мобилен уред.* Достапноста на услугите подлежи на промена без претходно известување.* За карактеристиката за отсликување компјутер на телевизор потребно е поврзување на интернет. * Tap View е достапно на уреди Samsung Galaxy со Android OS 8.1 и понови верзии.

Избери го оној гласовен асистент на кој си навикнат

Повеќе гласовни асистенти

Избери го омилениот гласовен асистент; Bixby, Amazon Alexa или Google Assistant. За прв пат, сите се вградени во твојот Samsung телевизор со цел да овозможат оптимално доживување на забавата и подобрена контрола врз твојот поврзан дом.

* Samsung може во кое било време и по сопствено убедување, без претходно предупредување или известување, да ја смени услугата за гласовна команда или да го одложи и/или прекине давањето на услугата за гласовна команда или кој било дел од услугата. Наведените содржини, ТВ услуги и можности може да не се достапни во сите региони и територии.* Bixby гласовната команда препознава англиски (US/UK), француски, шпански, германски, италијански, кинески и корејски јазик. Не се препознаени сите акценти, дијалекти и изрази.* Amazon, Alexa и сите поврзани логоа се трговски марки на Amazon.com, Inc. или неговите подружници.* Google е трговска марка на Google LLC.

Избери го оној гласовен асистент на кој си навикнат Избери го оној гласовен асистент на кој си навикнат

* Samsung може во кое било време и по сопствено убедување, без претходно предупредување или известување, да ја смени услугата за гласовна команда или да го одложи и/или прекине давањето на услугата за гласовна команда или кој било дел од услугата. Наведените содржини, ТВ услуги и можности може да не се достапни во сите региони и територии.* Bixby гласовната команда препознава англиски (US/UK), француски, шпански, германски, италијански, кинески и корејски јазик. Не се препознаени сите акценти, дијалекти и изрази.* Amazon, Alexa и сите поврзани логоа се трговски марки на Amazon.com, Inc. или неговите подружници.* Google е трговска марка на Google LLC.

Бесплатна ТВ, без обврски

Samsung TV Plus

Уживај во бесплатен стриминг на ТВ содржина во живо, со нашите виртуелни канали Samsung TV Plus. Избери од многуте различни канали кои нудат содржина за секакви интереси кои моментално се во тренд. Нема потреба да го прашуваш другар ти која содржина е популарна деновиве. Само вклучи се на Samsung TV Plus и дознај сам.

Бесплатна ТВ, без обврски Бесплатна ТВ, без обврски

Поминувај го времето гледајќи, а не пребарувајќи

Универзален водич

Запознај се со опцијата за пребарување содржина која го забрзува барањето за она што сакаш да го гледаш на ТВ во живо и OTT. Сега е лесно да ги најдеш омилените филмови и ТВ серии на едно место.

Поминувај го времето гледајќи, а не пребарувајќи Поминувај го времето гледајќи, а не пребарувајќи
 • * Услугите за содржина може да се разликуваат во зависност од регионот и подлежат на промени без претходно известување.

Спецификации

 • undefined 9
 • Резолуција 3,840 x 2,160
 • Поврзување 3
 • USB 2

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи од производот се предмет на промена.