55" TU7020 Crystal UHD 4K Smart TV 2020

55" TU7020 Crystal UHD 4K Smart TV 2020

UE55TU7092UXXH

Одбери Големина

 • Кристален дисплеј
  Кристален дисплеј
 • Моќен квалитет на слика
  Кристален процесор 4K
 • Почувствувај ја реалноста на 4K UHD резолуцијата
  4К резолуција
 • Види ги воодушевувачките детали
  HDR

Јасни и живописни изрази на боја

Кристален дисплеј

Потони во сликата која има поширок спектар на бои. Кристалниот дисплеј овозможува оптимизиран израз на бојата за да можеш да ја видиш секоја суптилност.

Моќен квалитет на слика

Кристален процесор 4K

Квалитет на слика кој те допира, овозможен од единствен чип кој диригира со боите, го оптимизира соодносот на високите контрасти и владее со HDR.

Почувствувај ја реалноста на 4K UHD резолуцијата

4К резолуција

4K UHD телевизорот оди над вообичаената FHD со 4х повеќе пиксели, нудејќи ти ги острите и чисти слики што ги заслужуваш. Чувствувај се како и ти да си внатре во сцената.

Види ги воодушевувачките детали

HDR

Високиот динамички опсег ја зголемува светлата експресија на телевизорот, така што може да уживаш во огромен спектар на бои и визуелни детали, дури и во мрачни сцени.

Твојата нова домашна канцеларија

Далечински пристап

Работи од дома преку твојот телевизор, преку далечинскиот пристап можеш да го присликаш екранот на твојот компјутер на телевизорот безжично. Можеш дури да ги отвориш и твоите документи од твојата канцеларија користејќи Microsoft Office 365- и сето тоа од удобноста на твојот кревет.

* Достапноста на карактеристиките може да варира во зависност од моделот и регионот. * ТВ и компјутер мора да бидат поврзани на мрежа. * Споделувањето на екранот (огледувањата) е поддржано само за Windows 10. * Далечинското поврзување со компјутер што работи на Windows е поддржано само за Windows 7 или подоцна И оперативниот систем мора да биде професионално или повисоко издание. * Далечинското поврзување со компјутер што работи на Mac е поддржано само за Mac OS X 10.5 или понова верзија. * Додатоци за компјутер, како што се глувчето и тастатурата, се продаваат одделно. * Оваа услуга бара поставување за да се овозможат далечински врски во компјутер.

Играј побрзо

Game Enhancer

Влези побрзо во играта со помош на Game Enhancer кој го оптимизира екранот за да имаш поголема контрола со речиси незабележливо доцнење на сликата. Доживеј го глаткото играње во својот најимпресивен облик без заматување на движењето и без вибрации.

* Достапноста на карактеристиката може да се разликува во зависност од конзолата за играње.

Исчисти го нередот

Решение за уредни кабли

Samsung UHD нуди педантно решение за сите кабли од телевизорот да бидат уредни, така што ќе бидат скриени во држачот. Ова помага да го намалиш нередот за да можеш во целост да уживаш во прекрасниот дизајн на телевизорот.

* Производот може да се разликува од прикажаниот на сликата. Погледнете ја фотогалеријата со производи.* Оваа карактеристика не важи за телевизорите со 43 инчи.

* Производот може да се разликува од прикажаниот на сликата. Погледнете ја фотогалеријата со производи.* Оваа карактеристика не важи за телевизорите со 43 инчи.

Spend time watching, not searching (UK/FR/DE/IT/ES)

Universal Guide (Availability of the feature may vary by region. Check before use.)

A curated list of content from broadcast and streaming channels, personalized to you. Now, it's easy to get to your favorite content easily, without having to open an app.

* Content services may vary by regions and are subject to change without notifications.

Се вклопува во твојот домашен еко-систем

Работи со

Нека животот биде уште поповрзан. Samsung телевизорот работи со Amazon Alexa, Google Assistant и AirPlay 2.

* Некои карактеристики и функции обезбедени од поврзаните уреди може да не се поддржани или се со ограничена употреба.

Работи со AirPlay 2

AirPlay 2

Со вградениот AirPlay 2 сега може на големиот екран да пренесуваш во живо или да споделуваш содржина од Apple уреди. Со леснотија пуштај видеа, музика, фотографии и многу повеќе од твојот iPhone, iPad и Mac на Samsung телевизорот.

* Оваа услуга може да не е достапна при купувањето на овој производ и достапноста може да се разликува во зависност од регионот. * Сликите се симулирани само за илустрација. * Достапноста на карактеристиката и графичкиот кориснички интерфејс (GUI) може да се разликуваат во зависност од регионот. Провери пред употреба.

* Оваа услуга може да не е достапна при купувањето на овој производ и достапноста може да се разликува во зависност од регионот. * Сликите се симулирани само за илустрација. * Достапноста на карактеристиката и графичкиот кориснички интерфејс (GUI) може да се разликуваат во зависност од регионот. Провери пред употреба.

Спецификации

 • undefined 7
 • Резолуција 3,840 x 2,160
 • Поврзување 2
 • USB 1

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање
Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи од производот се предмет на промена.