32" LS03T The Frame Smart TV 2020

32" LS03T The Frame Smart TV 2020

QE32LS03TBKXXH

 • Дизајниран да изгледа како рамка
 • Приспособи го на твојот стил
 • Уметнички режим

Одбери боја

Боја :

Одбери големина

 • Designed to look like a frame
  Дизајн сличен на рамка
 • Приспособи го на твојот стил
  Приспособлива рамка
 • See the world in QLED Technology
  QLED технологија

Телевизор кога е вклучен. Уметност кога е исклучен.

* Реалниот производ може да се разликува од прикажаниот на сликата. Погледни ја нашата галерија на производи.

Светски бренд бр.1 ТВ за телевизори веќе 14 години

* Samsungе рангиран бр. 1 со ТВ бренд веќе 14 години. * Извор - Омдија, јануари-2020 година. Пласман во однос на пратките. Резултатите не се одобрување на Samsung. Секое потпирање на овие резултати е на ризик на трети лица.

'...Уметничкиот режим и финиот квалитет на слика создаваат уникатен додаток во нашиот дом.'

55' Class Frame QLED 4K UHD смарт телевизор (2019), САД, samsung.com

* Сликите се само за илустрација и за да овозможат подобро разбирање.

* Сликите се само за илустрација и за да овозможат подобро разбирање.

Дизајниран да изгледа како рамка

Дизајн сличен на рамка

Телевизорот The Frame е телевизор со елегантна и модерна рамка која беспрекорно се вклопува во твојот декор. Не само што го разубавува просторот како телевизор, туку и станува дел од твојата лична галерија како уметничко дело.

Приспособи го на твојот стил

Приспособлива рамка

Телевизорот The Frame нуди избор на приспособливи рамки во разни бои. Избери ја совршената рамка според твојот простор, вкус, или уметнички дела — со магнетите можеш едноставно да додаваш и тргаш за да добиеш различни стилови.

* Приспособливите рамки се продаваат посебно. Достапноста на боите може да се разликува во зависност од регионот.

Разубавиш просторот со малку уметност

Уметнички режим

Искуси го модерниот начин на прикажување на личната уметничка колекција, од одлични уметнички дела до омилени лични фотографии.

Види го светот со QLED технологијата

Colour Volume 100 % од Quantum Dot

Технологијата Quantum Dot на Samsung овозможува 100 % видливост на бои, додека двојната ЛЕД технологија го зголемува контрастот врз основа на температурата на заднинското осветлување со цел да се добие оптимален тон на боја. Спој ги заедно и ќе добиеш неверојатно реалистични бои кои ги зачувуваат богатите детали и текстура — дури и при широки агли.

* QLED има потврда за неговата способност да создава 100-процентна видливост на боите од светски познатото здружение за тестирање и сертификација, Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE). * 100-процентна видливост на боја измерена според DCI-P3 стандардот, сертифицирано од VDE.

Виси како вистинска рамка

Ѕиден носач без оставен простор

Монтирањето на телевизорот The Frame е брзо и едноставно, а можеш и да го вртиш странично, назад или напред за да имаш идеален поглед. Прекрасен е од секој агол, така што совршено се вклопува во твојот простор.

* Измерено на задниот дел на телевизорот, празнината може да се разликува во зависност од монтирањето и видот на ѕидот. * Ако ѕидот не е 100 % рамен или е несразмерно изграден во однос на подот, или пак, ако телевизорот не е правилно монтиран, тогаш може да се појави мала празнина помеѓу ѕидот и телевизорот.* Реалниот агол на вртење може да се разликува во зависност од големината на производот.

Погледот останува чист

One Invisible Connection

Одржувај го просторот околу телевизорот The Frame совршено чист. One Invisible Connection ги крие каблите, така што преку One Connect Box можеш да ги поврзеш сите уреди без да се плеткаат кабли.

* Уредите мора да се поврзани со One Connect Box.* Само за компатибилни уреди.

* Уредите мора да се поврзани со One Connect Box.* Само за компатибилни уреди.

Совршено се вклопува во секој дел од просторијата

Можности за поставување

Размислувај надвор од вообичаеното. Постави го телевизорот The Frame онаму каде што сакаш со помош на различните можности за поставување кои одговараат на твојот ентериер.

* Studio Stand може да се продава посебно.* Достапноста на Studio Stand може да се разликува во зависност од регионот и големината на телевизорот.* Frame телевизорот е достапен само со Studio Stand (VG-SEST11K).

* Studio Stand може да се продава посебно.* Достапноста на Studio Stand може да се разликува во зависност од регионот и големината на телевизорот.* Frame телевизорот е достапен само со Studio Stand (VG-SEST11K).

Светски познатите галерии ги носиме во твојот дом

Art Store

Започни ја бестплатната пробна верзија на телевизорот The Frame и откриј ја неверојатната содржина достапна на Art Store. Кога стануваш член, добиваш неограничен пристап до уметнички колекции и фотографии, од класични до современи.

* Art Store може да не е достапна во некои земји.* Уметничките дела во Art Store подлежат на промена без претходно известување.

Најголемата уметничка колекција

Пробај ја во рок од 3 месеци * Услугата може да се разликува во зависност од регионот.

Уживај во уметноста избрана само за тебе

Auto Curation

Телевизорот The Frame може да научи што ти се допаѓа и автоматски препорачува уметнички дела кои би сакал да ги видиш на ѕидот. Исто така те одржува во чекор со новите и популарни уметнички дела.

* Реалното доживување на корисниците може да се разликува.

Направи колекција од омилените дела

Омилени дела

Создади своја персонализирана галерија во дневната просторија со помош на омилените уметнички дела. Избери и означи ги делата кои ти се допаѓаат како Омилени и тие ќе бидат собрани на едно место.

* Сликите се само за илустрација и за да овозможат подобро разбирање.

Додавај уметнички филтри на твоите фотографии

Филтри

Трансформирај ги твоите слики во ремек дела. Може да избереш од шесте филтри кои им даваат уникатен допир на сликите, така што тие ќе изгледаат уште поубаво на ѕидот.

* Реалното доживување на корисниците може да се разликува.

Твоја уметност на твој начин

Мат опции

Сега има повеќе начини да го приспособиш телевизорот The Frame. Со Уметничкиот режим добиваш 7 различни видови на основи и палета од 10 различни бои од кои можеш да избереш. Направи галеријата да одговара на твоето расположение правејќи уметничките дела и фотографиите да изгледаат одлично.

Ја чувствува светлината и овозможува идеално осветлување

Сензор за осветлување

Благодарение на сензорот за осветлување твојата уметност изгледа онака како што треба. Ја детектира опкружувачката светлина и автоматски ги оптимизира осветлувањето на екранот и тонот на бои за да се добие природен изглед.

* Сензорот за осветлување работи кога е вклучен во Уметнички режим. Перформансот на камерата може да се разликува во зависност од условите на осветлување.

Го чувствува твоето присуство

Сензор за движење

Кога си во близина, сензорот за движење го детектира твоето присуство и го претвора дисплејот на телевизорот во уметнички дела така што може да уживаш во омилената уметност. Откако ќе си заминеш, тој се исклучува за да заштеди енергија.

* Сензорот за движење работи кога е вклучен во Уметнички режим. Перформансот на камерата може да се разликува во зависност од условите на осветлување.

Многу повеќе од црн екран

Амбиентален режим +

Амбиенталниот режим ти дозволува да го менуваш она што го гледаш на екранот. Можеш да поставиш да се гледа часот, времето и главните вести секој пат кога ќе го погледнеш, или можеш да го поставиш телевизорот The Frame да одговара на бојата и дизајнот на околните ѕидови за да се вклопи во амбиентот. Од тебе зависи.

* Услугата за Амбиентален режим може да се разликува во зависност од регионот.* Точноста на заднината може да се разликува во зависност од локацијата на телевизорот, зависно од дизајните, шаблоните и/или боите на ѕидовите.

Оптимизирана слика во какво било осветлување

Адаптивна слика

Телевизорот The Frame интелигентно го анализира осветлувањето на просторијата и видео содржините, автоматски приспособувајќи се за оптимално осветлување и контраст, така што добиваш природна слика дури и кога се менува осветлувањето. Само седни, опушти се и остави го The Frame да го направи своето.

Не пропуштај ниту еден дијалог

Активен засилувач на звук (AVA)

Нема потреба од грижи дали ќе пропуштиш дијалог во некоја сцена. Активниот засилувач на звук ја идентификува опкружувачката бучава во реално време за да може да ги изолира, засили и прочисти гласовите или дијалогот кој се одвива. Нема потреба да го зголемуваш звукот, бидејќи нема да пропуштиш ниту еден збор.

Повеќе начини да уживаш

Паметен ТВ овозможен од TIZEN

Поедноставен и попаметен од кога било. Уживај во содржините од твојот телефон на телевизорот, контролирај го телевизорот само со својот глас и нурни во свет на содржина со само еден клик.

* Услугите Smart и GUI (Графички кориснички интерфејс) може да се разликуваат во зависност од моделот, регионот, јазикот, мобилните уреди или телевизорот.* Потребна е корисничка сметка на Samsung за да се постави телевизорот.* Реалното доживување при гледање може да се разликува.* Некои карактеристики и функции овозможени од поврзаните уреди може да не се поддржани или се со ограничена употреба.* Поддршката за карактеристиката за вклучување на телевизорот може да се разликува во зависност од моделот.

Од гледање до доживување

Пресликување на екранот на мобилниот

Омилената серија што ја гледаш на мобилниот уред префрли ја и гледај ја на The Frame. Ја користи функцијата SmartThings за да пресликува содржина, а дури и можеш да го спариш со Apple уреди преку AirPlay2.

AirPlay 2

Со вграден AirPlay 2 без напор гледај филмови и серии на The Frame ТВ од iPhone, iPad или Mac.

* Apple и AirPlay 2 се заштитени знаци на Apple Inc., регистрирани во САД и други земји достапни во 2020. * На AirPlay 2 е потребен iOS 12.3 или понова верзија, или macOS 10.14.5 или подоцна

SmartThings

Започни филм на твојот паметен телефон за време на патувањето и лесно префрли се на Samsung ТВ кога ќе се вратиш дома. Без разлика дали е Android или iOS, апликацијата SmartThings ти овозможува лесно поврзување и уживање.

* Секој уред мора да биде поврзан со Wi-Fi или друга безжична мрежа. * Мора да ја преземете и инсталирате апликацијата SmartThings. *

Само допри за да пресликаш

Tap View

Само со еден допир можеш да ги пресликаш филмовите или музиката од твојот смарт телефон на телевизорот The Frame. Кога The Frame ќе се поврзе со твојот смарт телефон, тогаш тој автоматски го „чувствува“ допирот од телефонот и ја прикажува истата содржина. Па, така лесно и брзо можеш да ја пресликаш омилената содржина на телевизорот и да продолжиш да уживаш во неа.

* Само за компатибилни уреди.* Оваа услуга функционира само кога е вклучен мобилниот телефон.

* Само за компатибилни уреди.* Оваа услуга функционира само кога е вклучен мобилниот телефон.

Искуси повеќе одеднаш

Multi View

Подели го екранот на The Frame и истовремено гледај што има на телевизија и на твојот мобилен уред без да треба да го тргнеш погледот. Едноставно, поврзи го твојот мобилен телефон и приспособи ја големината на видеото и аудио поставките како што ти одговара за да уживаш во двете на еден екран. На телевизорот The Frame, можеш да гледаш онака како што сакаш.

* Достапната технологија, функциите, GUI (Графички кориснички интерфејс) и smart карактеристиките може да се разликуваат во зависност од регионот, добавувачот на услуги, мрежното опкружување, мобилните уреди или телевизорот, и истите подлежат на промена без известување.* Реалното доживување при гледање може да се разликува. *Само за компатибилни уреди.

Твојата домашна канцеларија

Далечински пристап

Работи од дома на твојот телевизор. Далечинскиот пристап ти овозможува безжично да пресликаш приказот од твојот компјутер на екранот на телевизорот. Пристапи и до канцеларискиот компјутер за пристап до дотатеките и документите кои ти се потребни користејќи Microsoft Office 356 и сето тоа од удобноста на твојот кревет.

* Достапноста на карактеристиките може да варира во зависност од моделот и регионот. * ТВ и компјутер мора да бидат поврзани на мрежа. * Споделувањето на екранот (пресликувачи) е поддржано само за Windows 10. * Далечинското поврзување со компјутер што работи на Windows е поддржано само за Windows 7 или подоцна И оперативниот систем мора да биде професионално или повисоко издание. * Далечинското поврзување со компјутер што работи на Mac е поддржано само за Mac OS X 10.5 или понова верзија. * Додатоците за компјутер, како што се глувчето и тастатурата, се продаваат одделно. * Оваа услуга бара поставување на дозволи далечински врски во рамките на компјутер.

Моќна комбинација, лесна за употреба

One Remote Control / SmartThings App / Smart Hub

Со The Frame, дигиталниот живот е лесен како песна. Со далечинскиот управувач One Remote Control и апликацијата SmartThings имаш непречен пристап и контрола на поврзаните уреди. Исто така, може да го користиш Smart Hub за лесно да пребаруваш содржини, да разгледуваш на интернет и да истражуваш одлични апликации.

* Само за компатибилни уреди.* Секој уред мора да биде поврзан со Wi-Fi или друга безжична мрежа.* Потребно е да се преземе и инсталира апликацијата SmartThings.* Реалните производи, вклучително и далечинскиот управувач, може да се разликуваат од прикажаните на сликата. Погледнете ја галеријата со производи.* За интероперабилност преку SmartThings, сите уреди треба да бидат регистрирани на една корисничка сметка на Samsung.* Достапната технологија, функциите, GUI (Графички кориснички интерфејс) и smart карактеристиките може да се разликуваат во зависност од регионот, добавувачот на услуги, мрежното опкружување, мобилните уреди или телевизорот, и истите подлежат на промена без известување.

* Само за компатибилни уреди.* Секој уред мора да биде поврзан со Wi-Fi или друга безжична мрежа.* Потребно е да се преземе и инсталира апликацијата SmartThings.* Реалните производи, вклучително и далечинскиот управувач, може да се разликуваат од прикажаните на сликата. Погледнете ја галеријата со производи.* За интероперабилност преку SmartThings, сите уреди треба да бидат регистрирани на една корисничка сметка на Samsung.* Достапната технологија, функциите, GUI (Графички кориснички интерфејс) и smart карактеристиките може да се разликуваат во зависност од регионот, добавувачот на услуги, мрежното опкружување, мобилните уреди или телевизорот, и истите подлежат на промена без известување.

Спецификации

 • Дисплеј 32"
 • Производ QLED
 • Резолуција 1,920 x 1,080
 • Серија LS

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање
Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи од производот се предмет на промена.