65" OLED 4K TV S95B

QE65S95BATXXH

 • Природно светла и колоритна слика.
 • Подготви се да ја ослободиш целата моќ на 4K, благодарение на нашиот најинтелигентен процесор досега.
 • Исклучителни детали откриени со светла боја и богат контраст
 • Фати ги сите активности од кој било агол и види го секој брилијантен детал, без да го одвлекува вниманието.
 • Искуство во првиот ред што се чувствува како акустика во концертната сала со Dolby Atmos

Одбери Големина

 • ‎Длабока црна и полна боја во самоосветлувачки пиксели
  OLED
 • ‎Подобрено осветлување и боја благодарение на неврални мрежи
  Процесор Neural Quantum 4K
 • ‎Елегантен дизајн тенок како ласер
  LaserSlim дизајн
 • ‎Dolby Atmos искуство со нагоре насочени звучници
  Dolby Atmos®

Награди и оцени

FWD Magazine FWD Magazine

FWD Magazine

OLED технологијата обезбедува поголема осветленост и побогати бои од најновата генерација на OLED

Tech radar Tech radar

Tech radar

Комбинира осветленост, длабока црна боја, контраст и боја на начин каков што досега не сме виделе на телевизор

Веднаш видовме една од најимпресивните слики со динамички опсег што некогаш сме ги виделе на OLED телевизор Веднаш видовме една од најимпресивните слики со динамички опсег што некогаш сме ги виделе на OLED телевизор

AV Forums

Веднаш видовме една од најимпресивните слики со динамички опсег што некогаш сме ги виделе на OLED телевизор

What Hi-FI What Hi-FI

What Hi-FI

Веднаш, дебитантот OLED на Samsung носи нешто што нема рамно на пазарот

Искуси ја разликата. Од Samsung.

Топ 4 карактеристики

OLED

OLED

Совршена црна боја и боја во самоосветлувачки пиксели

Процесор Neural Quantum 4K

Процесор Neural Quantum 4K

Подобрено осветлување и боја во неверојатни 4K

LaserSlim дизајн

LaserSlim дизајн

Елегантен дизајн тенок како ласер

Dolby Atmos®

Dolby Atmos®

Dolby Atmos искуство со нагоре насочени звучници

Длабока црна и полна боја во самоосветлувачки пиксели

OLED

За разлика од традиционалниот OLED, уникатниот OLED на Samsung нуди бескомпромисни длабоки црни, чисти бели и полни нијанси на живописни бои. Со современите само-осветлувачки LED светилки може да уживаш во поточни, почисти и светли слики.

‎ ‎

‎ ‎

Подобрено осветлување и боја благодарение на неврални мрежи

Процесор Neural Quantum 4K

Процесорот Neural Quantum 4K на Samsung OLED создава најдобро искуство на гледање. Извонредното мапирање бои и подобрувачот на осветлување на OLED овомзможува бескомпромисно осветлување, боја, контраст и детали. Неверојатната технологија за 4K AI скалирање дополнета со 20 невронски мрежи гарантира дека ќе ја почувствуваш моќта на 4K.

* Доживувањето при гледање може да се разликува во зависност од видот на содржината и форматот.* Скалирањето може да не важи за поврзување со персонален компјутер и Режим на игри.

‎ ‎

Елегантен дизајн тенок како ласер

LaserSlim дизајн

Тенкиот дизајн како ласер изгледа елегантно и модерно, а истовремено е преубав и цврст. Минималната рамка и тенкиот заден профил совршено се вклопуваат во секој ентериер, без разлика колку е голем просторот.

‎ ‎

Dolby Atmos искуство со нагоре насочени звучници

Dolby Atmos®

Новите нагоре насочени звучници на Samsung овозможуваат подобрено искуство со Dolby Atmos што ги внесува гејмерите во срцето на акцијата благодарение на повеќедимензионалниот звук.

* Нагоре насочените звучници не се достапни за 50/43". * Локацијата на звучникот може да се разликува во зависност од моделот.

Слика

HDR 10+

SDR

Моќно осветлување и подлабок контраст

Quantum HDR OLED

Уживај во моќно осветлување и подлабок спектар на контраст. Процесорот Neural Quantum 4K ја анализира сцената и го подобрува осветлувањето за да овозможи максимално осветлување и контраст. Овозможено од самоосветлувачките пиксели, Quantum HDR OLED ти овозможува да ги забележиш и најситните детали.

Прецизни бои потврдени од PANTONE

Потврдено од PANTONE

Технологијата за мапирање бои на Samsung OLED прикажува точни бои за точно изразување на боите. Уживај во над 2.000 PANTONE бои и разни нијанси во боја на кожа со OLED, коишто ја добија првата сертификација †PANTONE Validated од водечкиот авторитет за бои.

3-димензионална длабочина со моќни нервни мрежи

Real Depth Enhancer

Real Depth Enhancer сега го отсликува начинот на кој човечките очи ја обработуваат длабочината со зголемување на контрастот во преден план. Па така, кога гледаш документарен филм за природата, ги зголемува наборите на слонот, истовремено не менувајќи ја заднината - токму онака како што би реагирале нашите очи.

Интелигентна слика оптимизирана за твоите очи

Режим EyeComfort

Со уникатниот режим EyeComfort на Samsung, однапред го вчитува локалното време на зајдисонце и изгрејсонце на екранот, за да може автоматски да го приспособува. Исто така, ја намалува осветленоста и боите откако ќе зајде сонцето, така што екранот е поблаг за гледање, што го олеснува опуштањето и одморот.

Гејминг

Исклучителни подобрувања на движењето во 4K 120 Hz

Motion Xcelerator Turbo+

Победи ги сите непријатели, дури и при големи брзини. Со исклучителните подобрувања на движењето до 4K 120 Hz, можеш да уживаш во играта со ултра непречена акција, без доцнење и заматување при движење.

Спецификации

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање
Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја : {{chip.displayName}}
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи од производот се предмет на промена.