VC2500M Правосмукалка со голема моќ на вшмукување, 750W

VC2500M Правосмукалка со голема моќ на вшмукување, 750W

VC07M25E0WR/GE

 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 119ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;

Одбери боја

Боја :

Моќна, а лесна

Поголема моќност на вшмукување*

Дали ја сакате моќта на индустриска правосмукалка, но без проблеми да ја преместите? Лесниот дизајн на правосмукалката Samsung VC2500 со торбичка за канистер го олеснува маневрирањето. Исто така, неговото моќно вшмукување обезбедува длабоко и интензивно чистење на теписи, патеки и тврди подови.

Моќна, а лесна Моќна, а лесна

* Споредено со SC54 ** серијата конвенционални правосмукалки во врежана Samsung. * Се заснова на внатрешно тестирање.

Jednostavno pražnjenje

EZClean Cyclone*

Budući da je smešten na ručki, možete lako da proverite koliko prašine je sakupljeno i koliko se napunio EZClean Cyclone filter. Kako biste ga ispraznili, sve što treba da uradite jeste da izvučete centralnu dršku i da istresete sadržaj, bez prljanja ruku.

Jednostavno pražnjenje Jednostavno pražnjenje

Uklanja krupnu prašinu

EZClean Cyclone*

Jedinstveni EZClean Cyclone filter odvaja velike čestice prašine koristeći centrifugalne sile. Kako kesa za prašinu prikuplja finu prašinu, čistoća traje četiri puta duže nego kod konvencionalnih Samsung usisivača* pre nego što je potrebno ponovno čišćenje, a ostvaruju se i uštede na troškovima zamene kesa za prašinu.

Uklanja krupnu prašinu Uklanja krupnu prašinu
 • * U poređenju sa modelom Samsung usisivača sa kesom bez EZClean Cyclone. *Zasnovano je na internom testiranju.

Поголема економска заштеда

Енергетски ефикасна

Дали се грижите за животната средина? Samsung VC2500 е енергетски ефикасен сертифициран, што значи дека троши помалку енергија. Таа доби највисок рејтинг на енергетска ефикасност, класа А, кога се користи за дрвени подови. Уживајте во одлични резултати на чистење и многу поголема ефикасност.

Енергетски ефикасна Енергетски ефикасна

* Споредено со SC54Q ** серијата конвенционални правосмукалки во врежана Samsung.

Брзо пребарување и складирање

Додатоци 2-во-1

Прифатливите додатоци 2-во-1 се наоѓаат под рачката, така што тие секогаш се лесно достапни кога сакате да исчистите мебел или тесни места што е тешко да се достигнат.

Брзо пребарување и складирање Брзо пребарување и складирање

Дишете со леснотија

Алергенска филтрација

Дишете во почист воздух со напредна филтрација на алергени, за што е докажано, се намалува количината на прашина и алергени што се враќаат во вашиот дом.

Дишете со леснотија Дишете со леснотија

Не ги заборавајте торбите со прашина

Заштитено отворање

Дали има нешто полошо од празнење без торба за прав? Благодарение на заштитниот отвор, никогаш нема да мора да се грижите да ја заборавите торбата со прав, бидејќи отворот не може да се затвори, освен ако не ја ставите торбата. Ако е празно, држачот на кесата за прашина нема да ви овозможи да го затворите капакот.

Не ги заборавајте торбите со прашина Не ги заборавајте торбите со прашина

Нема заглавување и запетлување на цревата

Црево 360º

Цревото 360º може да направи целосен круг околу нејзината база, дозволувајќи му да се движи слободно во сите правци без да се извртува или извртува. Благодарение на ова, можете да се движите удобно и ефикасно да ја промените насоката.

Нема заглавување и запетлување на цревата Нема заглавување и запетлување на цревата

Помалку оштетување на подот

Големи гумени тркала

Големите гумени тркала ви овозможуваат лесно и рамномерно да се движите низ вашиот дом и да спречите оштетување на подот.

Помалку оштетување на подот Помалку оштетување на подот

Спецификации

 • Капацитет за собирање прав 2.5 ℓ
 • Максимална потрошувачка на енергија 750 W
 • Ширина на чистење 280 mm
 • Тежина на цел комплет 4,1 kg

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи на производот се предмет на промена.