ترفندها

5 راه برای بهسازی بی‌سابقه
تعطیلات امسال

از مهمانی شام تا رقص خانوادگی TikTok، فناوری اکنون کانون سنت‌های ما قرار گرفته است.

سال گذشته، بسیاری از ما تعطیلات را با شام مجازی جشن گرفتیم. هرچند برخی از ما معاشرت حضوری را از سرگرفته‌ایم، ابزارهای فناوری که به آنها عادت کرده‌ایم، همچنان با ما هستند. در واقع، چیزهایی که به آنها خو گرفته‌ایم، می‌توانند کیفیت تعطیلات امسال را بهتر از گذشته کنند.

اینجا به روش‌های خاطره‌انگیز کردن تعطیلات امسال از طریق ادغام فناوری در سنت‌های دیرین اشاره می‌کنیم. 

1

برگزاری مهمانی شام مجازی با فهرست مهمانان نامحدود

اکنون که تماس‌های تصویری به بخشی از زندگی روزمره تبدیل شده است، شما می‌توانید افراد بیشتری را به گردهمایی‌های «زندگی واقعی» دعوت کنید. مثلاً با مسابقه پولیور زشت، پرسش‌های سرگرم‌کننده و مهمانی شام موضوعی، می‌توانید بستگان و دوستان خارج از شهر را در فعالیت‌های حضوری شرکت دهید. این نسخه ترکیبی از گردهمایی امکان ایجاد میز شام بی‌پایان و مهمانی بدون محدودیت را فراهم می‌کند. یعنی مهمانی‌های شما باشکوه‌تر خواهد بود.

2

مواد اولیه سری را از دو ایالت دوردست دریافت کنید 

تعطیلات فرصت مناسبی برای تجدید خاطره با غذاهای سنتی است. طی چند سال اخیر متوجه شدیم که چگونه می‌توانیم غذاها را از راه دور و به‌کمک سرآشپزهای خبره تهیه کنیم. با گفتگوی تصویری با بستگان به‌کمک دستگاهی مانند Galaxy Z Flip3، آشپزی را به تجربه‌ای گروهی تبدیل کنید. کافی است آن را تا نیمه تا کنید تا حالت Flex فعال شود و سپس آن را روی پیشخوان بگذارید. برای دستیابی به آزادی حرکت در آشپزخانه، می‌توانید از هندزفری تلفن استفاده کنید. در مدتی که غذا درون اجاق است، از فرصت گفتگو استفاده کنید. سپس محصول نهایی لذیذ را به کمک هم از راه دور طعم‌دار کنید.

نکته
قابلیت «قاب‌بندی خودکار» (Auto Framing) در برنامه دوربین برای تصویربرداری بدون دست در حالت Flex، و حفظ سوژه در کانون، طراحی شده است. 
3

با رقص خانوادگی TikTok یا چالش‌های دیگر، معروف شوید 

این روزها تقریباً همه از TikTok استفاده می‌کنند؛ از خویشاوندان خردسال شما تا والدین و پدربزرگ/مادربزرگ. با برقرار شدن دوباره مهمانی‌های خانوادگی، فرصت مناسبی برای پرداختن به شوخی‌های جذاب فراهم می‌شود. در مورد رقص باله یا چالش‌های رایج، جلب افراد بیشتر به معنای ایجاد فرصت‌های بیشتر برای انتشار محتواست. پس از جمع کردن همه افراد، ویدیوهای خود را با حالت Flex در Galaxy Z Fold3 تهیه کنید. تلفن خود را باز کنید و برای گرفتن ویدیوهای واضح، بدون سه پایه، روی سطح همواری بگذارید. اگر مادربزرگ با مهارت‌های رقص در کانون توجه قرار بگیرد، ویدیو شما احتمالاً میلیون‌ها بار دیده می‌شود.

4

ارتقای تماشای دسته‌جمعی

ماراتن فیلم تعطیلات. در روز بازی گروه خود را تشویق کنید. با برگزاری تماشای دسته‌جمعی در Galaxy Tab S7 FE، همچنان می‌توانید از سنت‌های ارزشمند خود -حتی بدون حضور فیزیکی- لذت ببرید. صفحه بزرگ امکان اجرای آسان چندین برنامه و تماشای فیلم به همراه بستگان و دوستان را فراهم می‌کند. برای نمایش همزمان دو محتوا می‌توانید از قابلیت «نمای صفحه دونیمه» استفاده کنید و همراهان خود را کنار یکدیگر بنشانید. بدین‌ترتیب، می‌توانید بر سر داوران فریاد بزنید یا درباره فیلم‌های موردعلاقه خود گفتگو کنید؛ گویی همگی روی یک کاناپه نشسته‌اید.

5

زندگی روزمره خود را ثبت کنید

با بازگشت دورهمی‌های حضوری، تعطیلات احتمالاً زمینه‌ساز تجدید دیدار خواهد بود. پس احتمالاً ثبت تک‌تک این لحظات مهم خواهد بود. به‌کمک صحنه‌های جالب آشپزخانه و عکس‌های جذاب همه افراد حاضر، می‌توانید آلبوم عکس مشترکی ایجاد کنید و همه لحظات را ثبت نمایید. از بستگانتان بخواهید که عکس‌های آن روز را آپلود کنید تا بعداً یک آلبوم دیجیتال دراختیار همه قرار بگیرد. همچنین می‌توانید یک آلبوم عکس چاپی، شامل بهترین عکس‌ها، ایجاد کنید و آن را به‌عنوان هدیه تعطیلات سال آینده نگه دارید.

فهرست آرزوهای تعطیلات ترکیبی خود را ایجاد کنید

سنت‌ها را امسال متحول کنید.

در ادامه این مطالب را بخوانید