ترفندها

5 نمونه از
نکات صرفه‌جویی در زمان

کار هوشمندتر، نه سخت‌تر، برای زمان آزادی که سزاوار آن هستید.

عکسی با نوردهی دو برابر از مردی که در پشت میز در کنار لپ‌تاپش نشسته، یک قفسه کتاب در پس‌زمینه قرار دارد عکسی با نوردهی دو برابر از مردی که در پشت میز در کنار لپ‌تاپش نشسته، یک قفسه کتاب در پس‌زمینه قرار دارد

با 24 ساعت در روز و لیستی از کارهایی که همیشه برای انجام دادن وجود دارند، مدیریت مؤثر زمان می‌تواند شانس شما برای رسیدن به خودتان باشد. اما چگونه می‌توانید به همه این کارها برسید و گیج هم نشوید؟ در اینجا نکاتی درباره نحوه کار کردن هوشمند وجود دارد پس می‌توانید با این زمان خوش بگذرانید.

بانویی که روی مبل در یک اتاق پر از گیاه نشسته، مشغول تلفن کردن است بانویی که روی مبل در یک اتاق پر از گیاه نشسته، مشغول تلفن کردن است
1

کارهای کوچک را سریعتر انجام دهید

همیشه به دنبال این باشید که چگونه می‌توانید کارها را ساده‌تر انجام دهید. از نشان‌گذاری سایت‌هایی که به آن می‌روید تا تنظیم قوانین مربوط به صندوق دریافت خود برای مجاز کردن هوش مصنوعی جهت راه‌اندازی فوری برنامه‌های دلخواهتان بر روی Galaxy S20، می‌توانید با انجام هوشمند آن از تلف شدن زمان جلوگیری کنید.

بانویی که یک قلم S Pen در میان لب‌های خود دارد در حالی که به تلفن Galaxy Note10 خود نگاه می‌کند بانویی که یک قلم S Pen در میان لب‌های خود دارد در حالی که به تلفن Galaxy Note10 خود نگاه می‌کند
نکته
ابتدا همه را یادداشت کنید تا همه آن‌ها را در نظر بگیرید، سپس دور آن‌هایی که از نظر زمانی فوری‌تر هستند خط بکشید و کار را از آنجا شروع کنید.
2

اولویت‌بندی لیست کارها

اگر لیست کارهای شما پایانی ندارد، کمی استراتژی می‌تواند خیلی مؤثر باشد. آیا کارهای شما با هم همگام‌سازی می‌شوند؟ می‌توانید آن‌ها را هم‌زمان انجام دهید؟ کدام کار باید حتماً امروز انجام شود و نه فردا؟ اولویت‌بندی کارها به شما کمک می‌کند آن‌ها را به‌طور مؤثرتری انجام دهید. با استفاده از قلم S Pen روی Galaxy Note10 یادآورهایی برای خود بنویسید. ویژگی خروجی متن، دست‌خط شما را فوراً به متن برمی‌گرداند—این یعنی وقت بیشتر در روز که در اختیارتان قرار می‌گیرد.

بانویی نشسته پشت میز که چیزهایی می‌نویسد، پیش‌زمینه عکس محو شده است بانویی نشسته پشت میز که چیزهایی می‌نویسد، پیش‌زمینه عکس محو شده است
3

تنظیم تایمرها برای بودن در مسیر درست کاری

بعضی از کارها پایان قطعی ندارند، پس برای کارهایی با این حالت غیر قطعی مثل «مرتب کردن اتاق نشیمن» سعی کنید با استفاده از Galaxy S20 خود یک تایمر تنظیم کنید. برای امتحان یا ارائه نیاز به مطالعه دارید؟ ساعت را تنظیم کنید تا بدانید چه مدت می‌خواهید برای این کار وقت بگذارید. به این زمان که رسیدید به کار دیگر خود برسید. این یک ترفند ذهنی عالی برای حفظ صداقت و انجام کار هم محسوب می‌شود.

بانویی که به آینه نگاه می‌کند و چیزهایی به صورتش می‌زند بانویی که به آینه نگاه می‌کند و چیزهایی به صورتش می‌زند
4

احترام به «زمان من» خودتان

اکنون وقت آن رسیده که کمی زمان برای VIP واقعی یعنی خودتان صرف کنید. برنامه‌ریزی «زمان من» خودتان (و پیروی دقیق از آن) گام مهمی در خودمراقبتی است و به اجتناب از فرسودگی و خستگی بالقوه کمک می‌کند. کار را با بلوک‌بندی ساده زمان برای چیزهای کوچک ولی شخصی شروع کنید مثلاً رسیدگی به پوست صورت در خانه یا از کتابی که آن را به بعد موکول کردید شروع کنید. همان وقتی را که برای کار، مأموریت‌ها و خانواده‌تان صرف می‌کنید به خودتان اختصاص دهید.

بانویی که خم شده و به گیاهی آب می‌دهد بانویی که خم شده و به گیاهی آب می‌دهد
5

روال عادی کارهای روزمره‌تان را حفظ کنید، سلامتتان را حفظ کنید

روال عادی کارها کمک می‌کنند زندگیتان معنادارتر و متعادل باشد. مهم نیست تا چه اندازه خلاق باشید، مغزتان نیاز به کمی ساختار دارد. پس به روند کار اعتماد کنید و به روش‌هایی بچسبید که به شما کمک می‌کند کار را انجام دهید و در همان حال کمی وقت هم برای خودتان صرف کنید.

همه کارهایتان را به عهده گرفته و انجام دهید

به ابزارهایی که برای کار هوشمندتر، نه سخت‌تر نیاز دارید بچسبید و از اینکه می‌توانید کارها را انجام دهید حس خوبی داشته باشید.

داستان‌های بعدی را بخوانید