ترفندها

10 دقیقه برای
ذهن‌آگاهی

تمرین‌های ذهن‌آگاهی سریع و آسان تا شما را قوی و پایدار نگه دارد.

برنامه‌های حجیم امروزی می‌تواند هر فردی را دچار سردرگمی کند به همین دلیل خودمراقبتی در کارهای روزمره مهم است. در اینجا نکاتی درباره ذهن‌آگاهی از طریق راهنمایی وجود دارد—که به شما کمک می‌کند آرامش بیشتری داشته و از حضور بیشتری برخوردار باشید—و می‌توانید آن‌ها ظرف مدت 10 دقیقه یا کمتر انجام دهید.

Samsung Health
لحظه‌ای صبر کنید و با برنامه Samsung Health دوباره نفس بگیرید.
1

آماده، تنظیم، نفس‌گیری

وقتی استرس داریم، نمی‌توانیم از تمام نفس خود استفاده کنیم. حتی اگر 100 مایل در دقیقه حرکت می‌کنید، صرف یک زمان وقفه برای تمرین نفس‌گیری می‌تواند به شما کمک کند در طول روز دوام بیاورید بدون اینکه به سلامتی شما آسیبی وارد شود. سعی کنید تایمر را روی Galaxy S20 خود تنظیم کنید تا لازم نباشد ساعتتان را چک کنید، چشمانتان را ببندید و فقط برای 5 دقیقه، سه بار در روز، نفس بکشید.

نکته
پودینگ چیا سرشار از پروتئین است و تنها به 3 ماده ترکیبی نیاز دارد. آن را از شب قبل آماده کنید و برای یک صبحانه لذیذ از خواب برخیزید.
2

برای خود صبحانه درست کنید

آشپزی می‌تواند یک تمرین ذهن‌آگاهی باشد و صبحانه یک وعده غذایی مهم است. این وعده روز شما را درست از زمانی که به شما سوخت می‌دهد تا به کارهای روزانه‌تان برسید شروع می‌کند. تخم‌مرغ تنها ظرف چند دقیقه به نیمرو تبدیل می‌شود و جو فرنی خیسانده شده از شب قبل هم عملاً آماده است، پس بهانه‌ای نیست که روزتان را با گرسنگی شروع کنید.

3

یک تمرین ورزشی کوچک انجام دهید (این هم کاری است)

هر چند در خانه مانده‌اید دلیلی ندارد نتوانید تمرین کنید. تمرین‌های ورزشی
منظم برای ذهن عالی هستند، و بیشتر از یک ساعت هم طول نمی‌کشند. تمرین‌های ورزشی کوچک، تمرین‌های کوتاه پشت سرهم 10 دقیقه‌ای هستند که همه بدنتان را درگیر می‌کنند و ضربان قلبتان را بالا می‌برند. می‌توانید با احتساب زمان 10 دقیقه و فواصل زمانی 30 ثانیه‌ای طناب بازی کنید یا اسکات انجام دهید و هنوز هم با تمرینات هوازی به ترشح بیشتر اندورفین کمک کنید.

4

تازه‌سازی لیست پخش

وقتی صحبت از موسیقی به میان می‌آید همه ما می‌توانیم مخلوقات عادت باشیم، اما تجربه چیزهای جدید می‌تواند به شما کمک کند که بیشتر متوجه باشید. اکثر سایت‌های پخش جریانی، هنرمندان را بر اساس آنچه اخیراً پخش کرده‌اید توصیه می‌کنند، بنابراین یافتن یک چیز جدید آسان است. برای اینکه واقعاً صدا را تجربه کنید، +Galaxy Buds خود را بگذارید، چشمانتان را ببندید و حضور داشته باشید.

احساس یا تفکراتتان را بیان کنید
با استفاده از قلم S Pen تلنگری به هنرمند داخلی خود بزنید و دودل‌های رنگی روی تلفنتان بکشید.
5

خلاقیتتان را نشان دهید

بین کار و تمرین کردن، لازم نیست به اهمیت خلاقیت فکر کنید. هر روز، 10 دقیقه اختصاص یافته را صرف نوشتن، رنگ‌آمیزی کردن یا حتی دودل کردن ویدیو با قلم S بر روی Galaxy Note10 خود کنید. همه این کارها برای کاهش استرس و استفاده از ذهن به روشی متفاوت عالی هستند.

آرامش خود را پیدا کنید

در اینجا تعدادی ابزار هست که در هدایت zen (زِن - فرقه بوداییان طرفدار تفکر و عبادت و ریاضت) داخلی‌تان به شما کمک می‌کند.

داستان‌های بعدی را بخوانید.