ترفندها

مثل یک رئیس یادداشت بردارید

استراتژی‌های یادداشت‌برداری برای انجام لیست کارها

چه بنویسید، چه چرک‌نویس کنید یا به سرعت نکته بردارید، همه به یادداشت کردن احتیاج دارند. اگر در اتاق کنفرانس به دنبال حاشیه‌ای می‌گردید یا به بازنگری اساسی در سالن سخنرانی نیاز دارید، ما ۴ استراتژی یادداشت‌برداری را به شما ارائه می‌دهیم؛ بدین شکل درمی‌یابید چطور فعال‌تر باشید و از رئیس خود پیشی بگیرید.

1

بار اول به روش درست انجامش دهید

ممکن است بخواهید یک مرحله را جا بگذارید و یادداشت‌های خود را مستقیماً در نرم‌افزار Word دلخواه خود بنویسید. اما یادداشت کردن با دست قدرت حافظه شما را تقویت می‌کند—و شما تا جای ممکن از ماده خاکستری کار می‌کشید. به‌علاوه، قلمی مانند Samsung Galaxy S Pen، نوشتن روی صفحه را آسان می‌کند و Note9 می‌تواند پس از آن تمام دست‌نوشته‌های شما را به متن تبدیل کند.

2

گوش دادن کافی نیست—گوش دادن به طور فعال لازم است

بسیاری از کسانی‌که یادداشت می‌کنند فقط به نکته‌های سخنران گوش می‌دهند و آنها را می‌نویسند. گوش دادن فعال به معنای توجه به گفتار و نحوه گفتار سخنران است. به جای تکرار کلمه به کلمه، برای تفسیر نکات تلاش کنید. مفهوم‌سازی دوباره از این نکات به این معناست که به اندازه‌ای فهمیدید که می‌توانید به شیوه خودتان آن را بیان کنید.

تبدیل دست‌نوشته به متن
از Galaxy S Pen استفاده کنید تا به‌سادگی دست‌نوشته خود را به متن ایمیل یا پیام تبدیل کنید.
3

خلاقیت را وقتی در جریان است به دام بیندازید

آیا تابه‌حال ۳۰ دقیقه با مغز خود کلنجار رفته‌اید تا فکر بکری را که هنگام صرف ناهار داشتید به یاد بیاورید، یا در هر زمان دیگری هم آن را به خاطر بیاورید؟ فرصت‌هایی وجود دارند که شما می‌توانید به وسیله آن از داشتن راهی سریع برای به دام انداختن افکار در حال پرواز بهره ببرید. گوشی شما راه خوبی برای ضبط صدا، نوشتن و نقاشی مستقیم روی صفحه است.

4

درباره اوقات فراغت خود یادداشت بردارید

نیرو گرفتن برای یک روز طولانی پر کار به نظر بهترین روش برای انجام امور است، اما خستگی و فرسودگی ذهن، بیشتر از داشتن یک وقت استراحت، سرعت شما را کاهش می‌دهد. این مهم است که make time for things you enjoy به مغز خود امکان استراحت و بازسازی بدهید. قدم بزنید، یک قهوه بگیرید و یا فقط در دفتر دور بزنید— سپس برمی‌گردید و با شدت بیشتری به انجام کارهای فهرست‌شده می‌پردازید.

ابزاری برای کارهایی که باید انجام دهید

یادداشت‌های بهتر با ابزار مناسبی مثل Galaxy Note9 شروع می‌شود.

داستان‌های بعدی را بخوانید