ترفندها

4 نکته فناوری سازگار با محیط زیست برای کاهش
رد پای کربنی شما

از تغییر کاربری دستگاه‌های قدیمی گرفته تا تعداد دفعات شارژ کمتر، چند روش ساده برای ایجاد تغییر در اینجا آمده است.

مقابله با تغییرات اقلیمی اقدامی بزرگ و جسورانه را می‌طلبد. اما انتخاب‌های کوچکی که هر روز انجام می‌دهید نیز می‌توانند به این امر کمک کنند. با کاهش رد پای کربنی خود—اقدامات اندازه‌گیری کربن دی‌اکسید و گازهای گلخانه‌ای که تولید می‌کنید—تأثیری کوچک و مداوم ایجاد می‌کنید، و تغییر عادات شما در ارتباط با فناوری پایدار، نقطه خوبی برای شروع است. نحوه انجام کار در اینجا آمده است.

بهیافت Galaxy در خانه
دستگاه‌های² Galaxy قدیمی را به حسگرهای هوشمند خانگی تبدیل کنید.
1

کاربرد جدیدی برای دستگاه‌های قدیمی پیدا کنید

وقتی نوبت به برپایی خانه‌ای سازگار با محیط زیست می‌رسد، لازم نیست از صفر شروع کنید. اگر تلفن‌های قدیمی‌ای دارید که در کشو خاک می‌خورند، بخشیدن یک زندگی جدید به آنها با برنامه بهیافت Galaxy در خانه¹ ساده است.

4
2

برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی، خانه خود را خودکار کنید

نیمی از چالش کاهش مصرف انرژی فقط به‌خاطر سپردن انجام آن است، فرقی ندارد که خاموش کردن چراغ‌های اتاق‌های خالی باشد یا کم‌کردن تهویه هوا در زمانی که به آن نیازی نیست. خوشبختانه، اتوماسیون خانگی باعث می‌شود نیازی به یادآوری نداشته باشید. با اتصال Galaxy S21 خود به دستگاه‌های SmartThings، می‌توانید به‌سادگی یک برنامه روزانه Bixby ایجاد کنید که به‌طور خودکار، چراغ‌های هوشمند ⁴ را روشن یا خاموش کند و مصرف انرژی شما را مدیریت کند. این کار برای سیاره‌مان خوب است. برای قبوض انرژی شما هم مفید است.

3

کاری کنید که شارژ باتری‌تان بیشتر دوام داشته باشد

هرچه دفعات کمتری شارژ کنید، در مصرف انرژی بیشتر صرفه‌جویی می‌کنید—همچنین ویژگی‌های زیادی طراحی شده‌اند تا کمک کنند شارژ باتری شما بیشتر دوام داشته باشد. در Galaxy S21، می‌توانید تنظیماتی چون «بهینه‌سازی باتری» یا «حالت تاریک» را روشن کنید، و ویژگی‌هایی را که انرژی زیادی مصرف می‌کنند و نیازی نیست شبانه‌روزی روشن باشند خاموش کنید (برای مثال، سرویس‌های «Always On Display» و «مکان»). همچنین با حالت «ذخیره نیروی انطباقی»، تلفن می‌تواتد مصرف انرژی خود را با عادات شخصی شما منطبق کند.

Global Goals
سامسونگ و سازمان ملل برای کمک به شما برای تغییر جهان متحد شده‌اند.
4

برای دلیل خوبی پیمایش کنید

پشتیبانی از مبارزه با تغییرات اقلیمی می‌تواند به‌آسانی ضربه زدن معمول روی چند تبلیغ باشد. در Galaxy S21 شما، برنامه‌ای به نام Global Goals وجود دارد که توسط سامسونگ و سازمان ملل درست شده است. در این برنامه، هر تبلیغی که شما با آن تعامل دارید به یکی از Global Goals که «اقدام مربوط به آب و هوا» و «مصرف و تولید مسئولانه انرژی» را دربرمی‌گیرد کمک مالی می‌کند. نیازی نیست تلاش خاصی کنید. بله، کافی است با یک انگشت روی تبلیغ ضربه بزند.

¹ سرویس بتا برای «بهیافت Galaxy در خانه» در ایالات متحده، بریتانیا و کره در دسترس است. بسته به شرکت مخابراتی، ممکن است در دسترس بودن این سرویس متفاوت باشد.
² ویژگی «بهیافت Galaxy در خانه» برای همه دستگاه‌های سری S‏، Note و Z که از 2018 وارد بازار شده‌اند (S9،‏ Note9 یا نسخه‌های بالاتر) که از Android 9 و بالاتر استفاده می‌کنند در دسترس است. در آینده، دستگاه‌های بیشتری پیشتیبانی خواهند شد.
³ به‌روزرسانی نرم‌افزاری را می‌توان در SmartThings Labs، که یک ویژگی در برنامه SmartThings است، انجام داد.
⁴ ورود به سیستم حساب سامسونگ و اتصال به شبکه داده‌ها (Wi-Fi یا شبکه داده‌ها) مورد نیاز است. برای کنترل دستگاه‌های دیگر با Bixby، همه دستگاه‌ها باید در SmartThings ثبت شود. لطفاً برای اطلاعات بیشتر، به https://www.samsung.com/smartthings مراجعه کنید.

رد پای خود را کاهش دهید. تأثیر خود را بیشتر کنید.

Galaxy S21 می‌تواند مبنای عادات فناوری شما برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی باشد.

در ادامه این مطالب را بخوانید