NZ3000H Вградена плоча за готвење со интуитивна контрола на температурата, 7,2kW

NZ3000H Вградена плоча за готвење со интуитивна контрола на температурата, 7,2kW

NZ64M3707AK/OL

 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 122ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;

Одбери боја

Боја :
 • Брза и прецизна контрола
  Интуитивна контрола на температурата
 • Веднаш исклучи ги зоните за готвење
  Функција „Брзо запирање“
 • Дополнителна моќност за секоја од зоните за готвење
  Функција „Дополнителна моќност“
 • Индикатор за остаток на топлина во форма на „Н“
  Индикатор за преостаната топлина

Брза и прецизна контрола

Интуитивна контрола на температурата

Многу широката и интуитивна контрола со лизгање на плочата за готвење NZ3000 на Samsung ти овозможува брза и прецизна контрола на температурите за готвење. Едноставно може да го допреш и лизгаш прстот низ контролната табла со LED за да го поставиш или прилагодиш нивото на топлина за секоја зона за готвење со едно лесно движење.

Брза и прецизна контрола Брза и прецизна контрола

Упатство за инсталација

Упатство за инсталација Упатство за инсталација

Веднаш исклучи ги зоните за готвење

Функција „Брзо запирање“

Функцијата „Брзо запирање“ моментално го намалува ризикот од несреќи. Веднаш може да ги исклучиш зоните за готвење со едноставен допир за да спречиш јадењето да претече од лонците или да загорат тавите. И ако треба да излезеш од кујната, функцијата „Брзо запирање“ овозможува безбедно да се одалечиш, без да се грижиш.

Веднаш исклучи ги зоните за готвење Веднаш исклучи ги зоните за готвење

Дополнителна моќност за секоја од зоните за готвење

Функција „Дополнителна моќност“

Благодарение на функцијата „Дополнителна моќност“, може да заштедиш време и побрзо да ја послужиш храната. Кога се активира, таа ѝ дава дополнителна моќност на секоја од зоните за готвење за да ѝ даде брзо зголемување на топлината до 10 минути. Mоже брзо да зовриеш вода или да загрееш голем лонец со супа побрзо од кога било досега.

Дополнителна моќност за секоја од зоните за готвење Дополнителна моќност за секоја од зоните за готвење

Индикатор за остаток на топлина во форма на „Н“

Индикатор за преостаната топлина

Со нашите индикатори за контрола и функција, никогаш повеќе нема да се изгориш од врела површина за готвење. Едноставно е: индикаторот за остаток на топлина во форма на H ти овозможува да знаешкога површината е доволно ладна за да се допре кога големата „H“ видливо се претвора во мала „h“. Сега безбедноста е лесна како и твоите AVC.

Индикатор за остаток на топлина во форма на „Н“ Индикатор за остаток на топлина во форма на „Н“

Увери се дека ги користиш правилните садови за готвење

Автоматско откривање на тави

Кога ќе ставиш лонец или тава во средината на зоната за готвење, тоа веднаш открива дали дијаметарот и големината се погодни за таа зона. Ако лонецот или тавата покрива помалку од 60 проценти од зоната, тоа ќе те предупреди со порака да користиш различен сад за готвење.

Автоматско откривање на тави Автоматско откривање на тави

Едноставно побезбедна за да ги заштити децата

Детска брава

Детската брава ги спречува дури и најрешителните деца да ја активираат површината за готвење. Со едноставно допирање на копчето, контролната табла може целосно да се заклучи, така што е невозможно намерно или случајно вклучување на плочата за готвење, а со тоа се минимизира ризикот децата да си ги изгорат рачињата.

Едноставно побезбедна за да ги заштити децата Едноставно побезбедна за да ги заштити децата

Автоматски ја исклучува зоната за готвење

Безбедносно исклучување

Автоматски ја исклучува секоја од зоните за готвење доколку оставиш работи да се готват долго време или ако нема промена во начинот на работа по истекот на одреден период. Кога приредуваш забава за пријателите и семејството, шансите од скапи или опасни несреќи се помали.

Безбедносно исклучување Безбедносно исклучување

Спецификации

 • Тип на екран LED
 • Број на рингли 4 EA
 • Нето (ШxВxД) 590x57x520 mm
 • Тежина (нето) 10,6 kg

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи на производот се предмет на промена.