55" LS01T The Serif 4K Smart TV 2020

QE55LS01TBUXXH

 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 128ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;
 • 360 All Round Design
 • Нови начини да уживаш во содржините
 • Види го светот со технологијата QLED

Одбери боја

Боја :

Одбери големина

 • Твој дом, неограничени можности
  360 All Round Design
 • За разлика од конвенционалните телевизори, местото не му е до ѕид
  Држач за на под кој се расклопува
 • Нови начини да уживаш во содржините
  NFC на телевизорот
 • Види го светот со технологијата QLED
  Color Volume 100 % и HDR 10+

Безусловно прекрасен

Дизајниран за секое место, во секој момент, од секој агол

Безусловно прекрасен Безусловно прекрасен

Безусловно прекрасен

Дизајниран за секое место, во секој момент, од секој агол

Безусловно прекрасен Безусловно прекрасен
 • * Реалниот производ може да се разликува од прикажаниот на сликата. Погледни ја нашата галерија на производи.

Бр. 1 бренд на телевизори веќе 14 години

* Samsung е бр. 1 бренд на телевизори веќе 14 години.* Извор – Omdia, јануари 2020 год. Рангирањето е направено според извршени пратки. Резултатите не се одобрување на Samsung. Секое потпирање на овие резултати е на сопствен ризик на третата страна.
Бр. 1 бренд на телевизори веќе 14 години Бр. 1 бренд на телевизори веќе 14 години

  „Прекрасен дизајн + првокласна технологија...  Ако имате истенчен вкус за дизајн како мене, тогаш ова е вистинскиот телевизор за вас.  Спој на преубава форма и практична функција...“  Паметен телевизор The Serif QLED Smart 4K UHD TV Class од 55 инчи - бел (2019), САД, samsung.com

  *Сликите се само за илустрација и за да овозможат подобро разбирање.
  *Сликите се само за илустрација и за да овозможат подобро разбирање.   *Сликите се само за илустрација и за да овозможат подобро разбирање.

Твој дом, неограничени можности

360 All Round Design

Уживај во погледот на твојот телевизор од сите агли—и не само на дисплејот. The Serif изгледа прекрасно од почеток до крај, од сите страни и е одличен декор каде и да го поставиш. Остави The Serif елегантно да се соедини со просторот.

Твој дом, неограничени можности Твој дом, неограничени можности

За разлика од конвенционалните телевизори, местото не му е до ѕид

Држач за на под кој се расклопува

The Serif може да го поставиш буквално секаде во просторијата. Доаѓа со елегантен метален држач кој совршено одговара на неговата софистицирана рамка. Изгледа одлично и на помал простор, а можноста за вадење на ногарките го прави уште поразноличен. Движи го наоколу како што сакаш.

За разлика од конвенционалните телевизори, местото не му е до ѕид За разлика од конвенционалните телевизори, местото не му е до ѕид

Нови начини да уживаш во содржините

NFC на телевизорот

Кога ти треба музика, само поврзи се и уживај во глетката.

Нови начини да уживаш во содржините Нови начини да уживаш во содржините

* Само за компатибилни уреди.

Види го светот со технологијата QLED

Color Volume 100 % и HDR 10+

Технологијата Quantum Dot на Samsung користи квантни честички со нано големина за да создаде 100-процентна видливост на боите, така што дури и кога сцената е премногу светла или премногу темна, ќе гледаш само реалистични слики. А технологијата HDR10+ ја анализира секоја сцена, кадар по кадар, за да ја приспособи светлината на секој момент.

* QLED има потврда за нејзината способност да создава 100-процентна видливост на боите од светски познатото здружение за тестирање и сертификација, Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE).* QLED: Samsung QLED e телевизор со технологија на квантни точки.* 100 % видливост на бои измерено според стандардот DCI-P3, потврдено од VDE.* Не е загарантирана компатибилност со целата HDR содржина.* Опсегот на HDR е потврда за блескавост врз основа на внатрешни стандарди на тестирање и подлежи на промена согласно опкружувањето или конкретните услови.

Види го светот со технологијата QLED Види го светот со технологијата QLED

* QLED има потврда за нејзината способност да создава 100-процентна видливост на боите од светски познатото здружение за тестирање и сертификација, Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE).* QLED: Samsung QLED e телевизор со технологија на квантни точки.* 100 % видливост на бои измерено според стандардот DCI-P3, потврдено од VDE.* Не е загарантирана компатибилност со целата HDR содржина.* Опсегот на HDR е потврда за блескавост врз основа на внатрешни стандарди на тестирање и подлежи на промена согласно опкружувањето или конкретните услови.

Се вклопува совршено каде и да го поставиш

Се вклопува совршено каде и да го поставиш Се вклопува совршено каде и да го поставиш

Во центарот на вниманието, со сигурност

Дизајн во форма на буквата „I“

Дизајнот во форма на големата латинична буква „I“ дава смел изглед кој ќе привлече сечие внимание. Уникатниот дизајн во форма на буквата „I“, спакуван во тенка рамка, го претвора The Serif во парче кое се истакнува на начин на кој ниеден друг телевизор не може. Земи го „I“ за да ја присвоиш сцената.

Во центарот на вниманието, со сигурност Во центарот на вниманието, со сигурност

Еве како се монтира

Немаш алати? Без грижа

Сè е многу лесно. Едноставно стави го телевизорот наопаку за да излезат ногарките и постави го држачот. Врати го во исправена положба, вклучи го и може да почнеш.

Немаш алати? Без грижа Немаш алати? Без грижа

Плус неколку совети како да ги сокриеш каблите

Уредно собери ги каблите за поубав изглед. Само тргни ја задната заштита, извлечи го кабелот за струја преку отворот и протни го низ вдлабнатината на долниот дел. Уредноста никогаш не изгледала поубаво.

Плус неколку совети како да ги сокриеш каблите Плус неколку совети како да ги сокриеш каблите

Ги истакнува боите

Разновидни опции за бои

Еве две бои кои навистина се истакнуваат. Верзија во памук сина боја го истакнува природниот карактер на The Serif, а облак белата е секогаш популарна. Значи, ете како се комплетира домашниот ентериер.

Ги истакнува боите Ги истакнува боите

* Бојата на производот може да се разликува во зависност од регионот.

Има разни опции за да го долови духот на твојот дом

Има разни опции за да го долови духот на твојот дом Има разни опции за да го долови духот на твојот дом

* Услугата за Амбиентален режим може да се разликува во зависност од регионот.* Точноста на заднината може да се разликува во зависност од локацијата на телевизорот, зависно од дизајните, шаблоните и/или боите на ѕидовите.

Ексклузивни шари

Екранот не мора да биде црн кога не гледаш телевизија. Новиот амбиентален режим содржи две ексклузивни шари креирани специјално од Ронан и Ерван Бурулек, инспирирани од природата околу нас__прекрасен лист и шара на платно—со разни опции за бои за да одговараат на твоето расположение.

Ексклузивни шари Ексклузивни шари

 The Serif: Продолжи зад дизајнот на Бурулек

 The Serif: Продолжи зад дизајнот на Бурулек The Serif: Продолжи зад дизајнот на Бурулек

Уживај во секој момент со The Serif

Амбиентален режим +

Корисни информации пред да излезеш наутро, разни опции за креирање амбиент за забавите со пријателите, бавни мелодии кои свират додека читаш книга или споделување на сликите со саканите__The Serif ти нуди голем број опции и поставки кои го трансформираат телевизорот како што сакаш

Уживај во секој момент со The Serif Уживај во секој момент со The Serif

Постави го расположението со твојот глас

Постави го расположението со твојот глас Постави го расположението со твојот глас

Приспособи го расположението според твојот распоред

Приспособи го расположението според твојот распоред Приспособи го расположението според твојот распоред

Прошири ги своите хоризонти со беспрекорно поврзување

Прошири ги своите хоризонти со беспрекорно поврзување Прошири ги своите хоризонти со беспрекорно поврзување

* Услугите Smart и GUI (Графички кориснички интерфејс) може да се разликуваат во зависност од моделот, регионот, јазикот и мобилниот уред.* Потребна е корисничка сметка на Samsung за да се постави телевизорот.* Реалното корисничко искуство може да се разликува.* Некои карактеристики и функции овозможени од поврзаните уреди може да не се поддржани или се со ограничена употреба.* Поддршката за карактеристиката за вклучување на телевизорот може да се разликува во зависност од моделот.

Ги пресликува сите твои доживувања

Сите твои уреди поврзани за секунда на поедноставен начин.

* Само за компатибилни уреди.

 Ги пресликува сите твои доживувања Ги пресликува сите твои доживувања

* Само за компатибилни уреди.

AirPlay 2 AirPlay 2

AirPlay 2

Со вградениот AirPlay 2 можеш лесно да пушташ филмови, серии, музика и фотографии на The Serif директно од твојот iPhone, iPad или Mac.

* Функцијата AirPlay 2 е достапна на сите верзии на телевизори на Samsung од 2020 г. како и на подоцнежни верзии.* Apple и AirPlay 2 се трговски марки на Apple Inc.
SmartThings SmartThings

SmartThings

Започни филм на твојот паметен телефон додека се враќаш од работа и лесно префрли се на твојот Samsung телевизор кога ќе стигнеш дома. Независно од тоа дали имаш Android или iOS, со апликацијата SmartThings може лесно да се поврзеш и да уживаш.

* Tехнологијата, функциите, GUI може да се разликуваат во зависност од регионот,мрежното опкружување или производот и подлежат на промени без известување.

Потребен е само еден допир

Tap View

Што и да гледаш на мобилниот телефон може да се префрли на екранот на телевизорот со само еден брз допир на The Serif.

* Само за компатибилни уреди.* Кога користиш NFC на телевизорот, функцијата Bluetooth на твојот мобилен телефон ќе се активира автоматски.* Оваа услуга работи само кога е вклучен мобилниот телефон.

Потребен е само еден допир Потребен е само еден допир

* Само за компатибилни уреди.* Кога користиш NFC на телевизорот, функцијата Bluetooth на твојот мобилен телефон ќе се активира автоматски.* Оваа услуга работи само кога е вклучен мобилниот телефон.

Исто така, помага и опцијата за правење повеќе работи одеднаш

Multi View

Подели го екранот на телевизорот и истовремено гледај што има на телевизија и на твојот мобилен уред без да треба да го тргнеш погледот. Само поврзи го мобилниот телефон и гледај повеќе работи одеднаш со Multi View. Ова е повеќе од извонреден начин за користење на телевизорот.

Исто така, помага и опцијата за правење повеќе работи одеднаш Исто така, помага и опцијата за правење повеќе работи одеднаш

* Достапната технологија, функциите, GUI (Графички кориснички интерфејс) и smart карактеристиките може да се разликуваат во зависност од регионот, добавувачот на услуги, мрежното опкружување, мобилните уреди или производот и подлежат на промена без известување.* Реалното корисничко искуство може да се разликува. *Само за компатибилни уреди

Како се користи NFC на телевизорот

 • * Кога користиш NFC на телевизорот, функцијата Bluetooth на твојот мобилен телефон ќе се активира автоматски.
 • * Кога користиш NFC на телевизорот, функцијата Bluetooth на твојот мобилен телефон ќе се активира автоматски.
 • * Кога користиш NFC на телевизорот, функцијата Bluetooth на твојот мобилен телефон ќе се активира автоматски.
 • * Кога користиш NFC на телевизорот, функцијата Bluetooth на твојот мобилен телефон ќе се активира автоматски.

Ја има моќта на QLED и иновации во звукот

Ја има моќта на QLED и иновации во звукот Ја има моќта на QLED и иновации во звукот

Ти овозможува да го слушнеш она што е важно

Активен засилувач на звук (AVA)

Активниот засилувач на звук користи аудио просторна интелигенција за да препознае кога има потенцијални звуци кои се мешаат околу вас. Автоматски ги изјаснува гласовите на екранот со помош на напредната обработка на звучни сигнали за да не пропуштиш ништо од дијалозите.

Ти овозможува да го слушнеш она што е важно Ти овозможува да го слушнеш она што е важно

Твојата нова домашна канцеларија

Далечински пристап

Сработи ја канцелариската работа од дома на твојот телевизор. Опцијата за далечински пристап ти овозможува безжично да го пресликаш дисплејот на твојот компјутер на екранот на телевизорот. Дури може да го користиш и канцеларискиот персонален компјутер за да пристапиш до документи или да работиш на документи со помош на Microsoft Office 365—сè тоа од удобноста на твојот кауч.

Твојата нова домашна канцеларија Твојата нова домашна канцеларија

* Достапноста на функцијата може да се разликува во зависност од моделот и регионот.* Телевизорот и компјутерот мора да бидат поврзани на мрежа.* Споделувањето екран (пресликување) е поддржано само за Windows 10.* Далечинско поврзување со персонален компјутер кој работи со Windows е поддржано само за Windows 7 или подоцнежна верзија. А оперативниот систем мора да биде Professional или поново издание.* Далечинско поврзување со персонален компјутер кој работи со Mac е поддржано само за Mac OS X 10.5 или подоцнежна верзија.* Додатоците како глувче и тастатура се продаваат посебно.* За оваа услуга се потребни поставки на компјутерот за да се овозможи далечинско поврзување.

Преземи ја апликацијата SmartThings

Спецификации

 • HDR (High Dynamic Range) Quantum HDR
 • Видео Quantum Processor 4K
 • Димензии на комплетот со постоље (ШxВxД) 1254.9 x 1237.4 x 482.8 mm

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи од производот се предмет на промена.