2.1Ch Soundbar звучници HW-R550

HW-R550/EN

 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 122ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;

Одбери

Боја :

Воздигни го звукот на телевизорот со моќен бас.

Воздигни го звукот на телевизорот со моќен бас. Воздигни го звукот на телевизорот со моќен бас.

Моќен бас каде што ти треба

Не дозволувај жиците да му пречат на басот. Постави го безжичниот нискотонски звучник каде било во просторот и опкружи се со моќен, подлабок бас.

Моќен бас каде што ти треба Моќен бас каде што ти треба

Проширување со surround звук

Проширувањето со surround звук го зголемува просторот за слушање и странично и нагоре за да произведе висококвалитетен звук. Сега може да уживаш во одличен звук со вистински извонредни surround ефекти.

Проширување со surround звук Проширување со surround звук

Оптимизиран звук за играње видеоигри. Сега достапно.

Вклучи ја конзолата и веднаш добиј одлични звучни ефекти. Автоматските поставки го оптимизираат звукот на играта која што ја играш додека технологијата за придушување звук ги отстранува звуците кои го одземаат вниманието, така што ќе слушаш јасен аудио звук од вистинската насока за да ти помогне да добиеш предност.

Оптимизиран звук за играње видеоигри Оптимизиран звук за играње видеоигри

Безжичен стриминг на музика

Samsung Soundbar користи Bluetooth за лесна безжична поврзаност со други уреди. Уживај во музиката од својот мобилен телефон со врвен аудио квалитет, каде и да си и без никакви кабли.

Безжичен стриминг на музика Безжичен стриминг на музика

Безжично поврзување со ТВ

Поврзи го Soundbar со твојот Samsung ТВ* лесно и без заплеткани кабли преку Bluetooth или Wi-Fi. Ќе можеш веднаш да уживаш во својата содржина со појасен, поефективен звук.

Безжично поврзување со ТВ Безжично поврзување со ТВ

* Компатибилен со одредени Samsung телевизори кои поддржуваат Bluetooth или Wi-Fi.

Контрола со само еден далечински управувач

Не ти требаат неколку далечински управувачи. За вклучување, јачината на звукот, па дури и звучните ефекти, можеш да ги контролираш клучните функции на Soundbar со далечински управувач на Samsung телевизор и корисничкиот интерфејс на телевизорот.

* Производот може да се разликува од прикажаниот и зависи од ТВ-моделот и регионот.** Компатибилен со некои телевизори на Samsung. Погледни во продавницата за повеќе информации.

Контрола со само еден далечински управувач Контрола со само еден далечински управувач

* Производот може да се разликува од прикажаниот и зависи од ТВ-моделот и регионот.** Компатибилен со некои телевизори на Samsung. Погледни во продавницата за повеќе информации.

Оптимизиран звук за различни содржини

Soundbar звучникот автоматски ги анализира изворите на звукот со цел оптимизирање на аудиото за конкретната содржина. Без разлика дали станува збор за гласен спортски натпревар или драма со тивок дијалог, биди сигурен дека најдобриот саундбар ќе ти овозможи јасни звуци за оптимизирано гледање на телевизија.

Оптимизиран звук за различни содржини Оптимизиран звук за различни содржини

Апликација Samsung Audio Remote

Контролирај го твојот Soundbar со Samsung апликацијата Audio Remote на твојот смартфон или таблет со Android™. Поврзи се едноставно со Bluetooth™ за да ги контролираш сите твои клучни Soundbar функции и да ги слушаш своите омилени песни на твојот мобилен уред преку една единствена апликација.

* Android е регистрирана трговска марка на Google Inc. Bluetooth е регистрирана трговска марка на Bluetooth SIG Inc.

Апликација Samsung Audio Remote Апликација Samsung Audio Remote

* Android е регистрирана трговска марка на Google Inc. Bluetooth е регистрирана трговска марка на Bluetooth SIG Inc.

Спремен за безжичен surround звук

Комплетот за безжичен surround звук* ти дозволува лесно да го прошириш твојот Soundbar на систем за surround звук без заплеткани жици**. Заедно со твојот Soundbar, можеш да креираш систем на канали за вистинско доживување на surround звукот.

Спремен за безжичен surround звук Спремен за безжичен surround звук

* Samsung Комплетот за безжични задни звучници се продава посебно (Модел на додатокот: SWA-8500S).** Безжичниот модул се поврзува со кабел за напојување. Задните звучници се поврзани со модулот со кабел.

Спецификации

 • Вкупна моќност 320W
 • Број на канали 2.1 Ch
 • Бруто димензии 971.0 x 448.0 x 272.0 mm
 • Бруто тежина 9.8 kg

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелни елементи на производот се предмет на промена.