HW-S41T 2.0Ch Soundbar звучници (2020)

HW-S41T/EN

 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 104ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;

Одбери боја

Боја :
 • Звук кој ја исполнува просторијата во дизајн од типот сѐ-во-едно
  Сѐ-во-едно
 • Craftsmanship beyond sound
  Текстил од Kvadrat
 • Оптимизиран звук за различни содржини
  Паметен звук

Создаден за природен звук од каде било во просторијата

(Проверете го локалниот код на моделот и неговите карактеристики кај локалниот ПМ.) * Сликите се симулирани и служат само за илустрација. Спецификациите за изгледот, дизајнот и GUI (Графички кориснички интерфејс), кои не влијаат на перформансот на производот, подлежат на промени без известување.* Вистинскиот производ може да се разликува од оној на сликата. Погледни ја нашата галерија на производи.* Телевизорот се продава одделно.
Создаден за природен звук од каде било во просторијата Создаден за природен звук од каде било во просторијата

Звук кој ја исполнува просторијата во дизајн од типот сѐ-во-едно

Сѐ-во-едно

Сѐ-во-едно Сѐ-во-едно

За холистички звук, сѐ што ти е потребно имаш на еден soundbar-звучник. Системот сѐ-во-едно има два вуфера и високотонци вградени во тенката рамка, така што можеш да го поставиш каде било во просторијата и да уживаш во чистиот звук.

Изработка која го надминува звукот

Текстил од Kvadrat

Звучен систем дизајниран да биде дел од домот. Безвременскиот изглед на soundbar-звучникот, усовршен од Kvadrat, е комбинација од природен израз на димензија и издржливост. Текстурата и заоблениот дизајн, заедно со врвната технологија, одговараат на неверојатното чувство на звук кој ја исполнува просторијата.

Изработка која го надминува звукот Изработка која го надминува звукот

Слушни ја музиката како што треба да биде слушната

Режим за музика

Слушни ја музиката онака како што нејзините креатори сакаат да биде слушната. Балансирајќи ја звучната иновативност со креативниот придонес од продуцентите и изведувачите, режимот за музика ти овозможува да го поврзеш мобилниот со soundbar-звучникот за да го препознае и оптимизира она што го слушаш, за да го одржува квалитетот додека забавата трае.

Слушни ја музиката како што треба да биде слушната Слушни ја музиката како што треба да биде слушната

Оптимизиран звук за различни содржини

Паметен звук

Soundbar-звучникот автоматски ги анализира изворите на звукот со цел оптимизирање на аудиозаписот за конкретната содржина. Без разлика дали станува збор за гласен спортски натпревар или драма со тивок дијалог, биди сигурен дека најдобриот soundbar-звучник ќе ти овозможи јасни звуци за оптимизирано гледање телевизија.

Спецификации

 • Општи карактеристики 100W
 • Број на канали 2.0ch
 • Бруто димензии (ШxВxД): Едно пакување 938.0 x 138.0 x 220.0 mm
 • Бруто тежина (едно пакување) 3.1 kg
 • Потрошувачка на енергија при работа (главна) 25 W

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелни елементи на производот се предмет на промена.