3,1,2Ch Soundbar звучници HW-Q70R

HW-Q70R/EN

 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 123ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;

Одбери

Боја :
 • Вистински 3.1.2-канален звук
  Вистински 3.1.2-канален звук
 • HDR 10+
  HDR 10+
 • Прилагодување на звукот
  Прилагодување на звукот
 • Безжичен стриминг на музика
  Безжичен стриминг на музика

Уживај во комплетно аудио опкружување со 3.1.2-каналниот Samsung Soundbar

Уживај во комплетно аудио опкружување со 3.1.2-каналниот Samsung Soundbar Уживај во комплетно аудио опкружување со 3.1.2-каналниот Samsung Soundbar

Наука за звукот

Тестирано и приспособено во California Audio Lab, каде што нашите аудио инженери ги применуваат најнапредните акустични технологии и врвното компјутерско моделирање за да обезбедат совршено избалансиран звук што ја исполнува просторијата.

Наука за звукот Наука за звукот

Вистински 3.1.2-канален звук

Уживај во комплетно аудио опкружување со 3.1.2-каналниот Samsung Soundbar, поддржан од технологијата Samsung Accoustic Beam. Со помош на „object-based“ технологија, репродукциите на звук со системи како Dolby Atmos, DTS: X ти овозможуваат да доживееш фасцинантно звучно опкружување.

Вистински 3.1.2-канален звук Вистински 3.1.2-канален звук

Беспрекорно HDR 10+ искуство

Со вграден 4K пренос, лесно се поврзува на 4K извори на видео како твојот UBD или конзола за игри. Работи дури и со HDR 10+ извори, со што ти овозможува да уживаш во звук со беспрекорен квалитет што одговара на квалитетот на видеото. Едно поврзување на HDMI и готово.

Беспрекорно HDR 10+ искуство Беспрекорно HDR 10+ искуство

* Приказ на слика со HDR 10+ квалитет е достапен со еквивалентен влез.

Опцијата за прилагодување на звукот ти помага да слушаш подобро

Samsung soundbar го анализира звучниот сигнал за автоматски да испорача оптимален звук во зависност од опкружувањето. Опцијата за прилагодување на звук ти овозможува јасно да слушаш гласови дури и при ниска јачина на звукот, така што се слушаат дури и тивките разговори.

Опцијата за прилагодување на звукот ти помага да слушаш подобро Опцијата за прилагодување на звукот ти помага да слушаш подобро

Слушај подобро. Играј подобро.

Подготви се за моќно гејмерско искуство со нискотонските звучници кои го дополнуваат амбиентот и со громогласните звучници што овозможуваат неверојатен surround звук. Soundbar-от автоматски се префрла на Режим за игри кога ќе се поврзе на твојот Samsung телевизор за да можеш да се фокусираш на играње, не на поставување.

Слушај подобро. Играј подобро. Слушај подобро. Играј подобро.

* Оваа карактеристика е поддржана само кога конзолата за игри е поврзана на одредени Samsung телевизори од 2019 година преку HDMI (сите QLED телевизори, серија RU7400 и повисоки). Конзолите за игри што се поддржани ги вклучуваат PlayStation 4 и Xbox. Компатабилните телевизори и конзоли за игри може да се променат.**Конзолите за игри се купуваат одделно.

Моќен бас каде што ти треба

Не дозволувај жиците да му пречат на басот. Постави го безжичниот нискотонски звучник каде било во просторот и опкружи се со моќен, подлабок бас.

Моќен бас каде што ти треба Моќен бас каде што ти треба

Звук, комплетиран од аудио мајстори

Комбинирајќи го мајсторството за иновации на Samsung† во решенијата за домашна забава, со 65-годишното аудио техничко искуство на Harman Kardon, двата бренда продолжуваат да ги поместуваат технолошките граници со цел да испорачаат врвен звук во доживувањата на уредите за домашна забава.

Звук, комплетиран од аудио мајстори Звук, комплетиран од аудио мајстори

Централен канал за јасен дијалог

Уживај во кристално јасен дијалог со посветен централен канал. Каналот обезбедува балансиран звук од почеток до крај и прекрасно го комплетира твоето доживување во домашната забава.

Централен канал за јасен дијалог Централен канал за јасен дијалог

Безжичен стриминг на музика

Soundbar звучникот користи Bluetooth врска за полесно безжично поврзување со другите уреди. Уживај во музиката од својот мобилен телефон со врвен аудио квалитет, каде и да си и без никакви кабли.

Безжичен стриминг на музика Безжичен стриминг на музика

Слушај попаметно со SmartThings

SmartThings ти овозможува да додадеш звучници во својата мрежа и ти дава поголема контрола над твојот звук низ целиот паметен дом. Подигни го поврзаниот живот на повисоко ниво.

* Уредите компатибилни со SmartThings може да се разликуваат во зависност од регионот. Оваа функција може да се разликува во зависност од мобилниот телефон и OS (Оперативниот систем). Потребно е да се преземе и инсталира апликацијата SmartThings.

Слушај попаметно со SmartThings Слушај попаметно со SmartThings

* Уредите компатибилни со SmartThings може да се разликуваат во зависност од регионот. Оваа функција може да се разликува во зависност од мобилниот телефон и OS (Оперативниот систем). Потребно е да се преземе и инсталира апликацијата SmartThings.

Контрола со само еден далечински управувач

Не ти требаат неколку далечински управувачи. За вклучување, јачината на звукот, па дури и звучните ефекти, можеш да ги контролираш клучните функции на Soundbar со далечински управувач на Samsung телевизор и корисничкиот интерфејс на телевизорот.

* Производот може да се разликува од прикажаниот и зависи од ТВ-моделот и регионот.** Компатибилен со некои телевизори на Samsung. Погледни во продавницата за повеќе информации.

Контрола со само еден далечински управувач Контрола со само еден далечински управувач

* Производот може да се разликува од прикажаниот и зависи од ТВ-моделот и регионот.** Компатибилен со некои телевизори на Samsung. Погледни во продавницата за повеќе информации.

Безжично поврзување со ТВ

Поврзи го Soundbar со твојот Samsung ТВ* лесно и без заплеткани кабли преку Bluetooth или Wi-Fi. Ќе можеш веднаш да уживаш во својата содржина со појасен, поефективен звук.

Безжично поврзување со ТВ Безжично поврзување со ТВ

* Компатибилен со одредени Samsung телевизори кои поддржуваат Bluetooth или Wi-Fi.

Спремен за безжичен surround звук

Комплетот за безжичен surround звук* ти дозволува лесно да го прошириш твојот Soundbar на систем за surround звук без заплеткани жици**. Заедно со твојот Soundbar, можеш да креираш систем на канали за вистинско доживување на surround звукот.

Спремен за безжичен surround звук Спремен за безжичен surround звук

Комплетот за безжичен surround звук* ти дозволува лесно да го прошириш твојот Soundbar на систем за surround звук без заплеткани жици**. Заедно со твојот Soundbar, можеш да креираш систем на канали за вистинско доживување на surround звукот.

Спецификации

 • Вкупна моќност 330W
 • Број на канали 3.1.2 Ch
 • Бруто димензии (ШxВxД): Едно пакување 1162 x 573 x 272 mm
 • Бруто тежина (едно пакување) 16.3 kg

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелни елементи на производот се предмет на промена.