HW-T650 3.1ch 340W Soundbar звучник (2020)

HW-T650/EN

 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 140ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;

Одбери

Боја :
 • Звук кој те опколува
  3D surround звук
 • Center channel for clear dialogue
  Вграден централен звучник
 • A world of sound with one remote
  Контролирање со еден далечински управувач
 • Оптимизиран звук за различни содржини
  Паметен звук

Воздигни го доживувањето на звукот.

Samsung Soundbar T450 (Проверете го локалниот код на моделот со локалниот ПМ.)

Воздигни го доживувањето на звукот. Воздигни го доживувањето на звукот.

* Сликите се симулирани и служат само за илустрација. Спецификациите на изгледот, дизајнот и GUI (Графички кориснички интерфејс), кои не влијаат на перформансот на производот, подлежат на промени без известување.* Телевизорот се продава посебно.* Години на примена (2014-2019) ⓒ2020 Futuresource Consulting

Звук кој те опколува

3D surround звук

Звук кој те опколува Звук кој те опколува

Моќ која го оживува surround звукот. Soundbar звучникот на Samsung поддржува DTS Virtual: X кој го репродуцира звукот така што тој достигнува нови височини и го претвора во 3D.

Централен канал за јасен дијалог

Вграден централен звучник

Уживај во кристално јасен дијалог со специјално наменет звучник со централен канал. Каналот обезбедува балансиран звук од почеток до крај и прекрасно го комплетира твоето доживување на домашната забава.

Централен канал за јасен дијалог Централен канал за јасен дијалог

Свет на звук каде контролираш со само еден далечински управувач

Контролирање со еден далечински управувач

Не ти требаат неколку далечински управувачи. Контролирај ги клучните функции на soundbar-звучникот, како вклучување, јачина на звук, па дури и звучни ефекти, со далечински управувач на Samsung телевизор — директно преку телевизорот.

* Функциите и дизајнот на далечинскиот управувач може да се разликуваат од прикажаниот и зависат од моделот на телевизор и регионот.* Компатибилен само со одредени телевизори на Samsung. Проверете ги спецификациите за Samsung телевизорот.
Свет на звук каде контролираш со само еден далечински управувач Свет на звук каде контролираш со само еден далечински управувач

Оптимизиран звук за различни содржини

Паметен звук

Саундбарот автоматски ги анализира изворите на звукот со цел оптимизирање на аудио записот за конкретната содржина. Без разлика дали станува збор за гласен спортски натпревар или драма со тивок дијалог, биди сигурен дека најдобриот саундбар ќе ти овозможи јасни звуци за оптимизирано гледање телевизија.

Оптимизиран звук за играње видеоигри. Достапен сега

Режим на игри

Вклучи ја конзолата и веднаш слушни ги одличните звучни ефекти, баш како што очекуваш. Автоматските поставки го оптимизираат звукот на играта којашто ја играш, додека технологијата за придушување звук ги отстранува звуците кои се мешаат од страна, така што ќе слушаш јасен аудио звук од вистинската насока за да ти помогне да добиеш предност.

* Само со компатибилни телевизори и конзоли за играње. (преку Xbox one, PS4, Nintendo Switch)* Конзолата за играње се продава посебно.
Оптимизиран звук за играње видеоигри. Достапен сега Оптимизиран звук за играње видеоигри. Достапен сега

Побогат звук

Моќен бас

Со 3,1 ch soundbar и 6,5-инчен нискотонски звучник можеш да го почувствуваш интензитетот на моќниот, подлабок бас додека те опкружува побогат спектар на звук.

Побогат звук Побогат звук

Повеќе звук, без никакви жици

Подготвен за безжичен surround звук

Комплетот за безжичен surround звук, Wireless Surround Kit*, ти дозволува лесно да го прошириш твојот систем за surround звук без заплеткани жици**. Заедно со твојот Soundbar, можеш да креираш систем на канали за вистинско доживување на surround звук.

Повеќе звук, без никакви жици Повеќе звук, без никакви жици

* Комплетот Samsung Wireless Rear Speaker се продава посебно. (Модел на додатокот: SWA-8500S). * Потребен е кабел за да функционира безжичниот модул, како и кабли за да се поврзат задните звучници.

Спецификации

 • Општи карактеристики 340W
 • Број на канали 3.1
 • Бруто димензии (ШxВxД): Едно пакување 1036.0 x 460.0 x 252.0 mm
 • Бруто тежина (едно пакување) 10.8 kg
 • Потрошувачка на енергија при работа (главна) 35 W

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелни елементи на производот се предмет на промена.