450W 3Ch Soundbar звучници HW-MS650

HW-MS650/EN

 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 106ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;

Одбери

Боја :

Звукот како што треба да звучи

Звукот како што треба да звучи Звукот како што треба да звучи

Почуствувај го длабокиот бас

Слушни подлабок бас. Технологијата на Samsung за поништување на дисторзија ја предвидува и поништува дисторзијата пред да настане, што ви дава подлабок и подетален бас без потреба од посебен нискотонски звучник.

Почуствувај го длабокиот бас Почуствувај го длабокиот бас

Спремен за безжичен surround звук

Комплетот за безжичен surround звук* ти дозволува лесно да го прошириш твојот систем за surround звук без заплеткани жици**. Заедно со твојот Soundbar, можеш да креираш систем на повеќе канали за вистинско доживување на surround звук.

Спремен за безжичен surround звук Спремен за безжичен surround звук

* Samsung Комплетот за безжични задни звучници се продава посебно (Модел на додатокот: SWA-9000S). ** Безжичниот модул се поврзува со кабел за напојување. Задните звучници се поврзани со модулот со кабел.

Совршено место за слушање каде и да седиш

Секое место е совршено. Постојано уживај во неверојатен звук секаде во собата со најсовремениот високотонец со широк опсег.

Совршено место за слушање каде и да седиш Совршено место за слушање каде и да седиш

Слушај реален звук, со HD Audio

Почуствувај го звукот и впушти се во акција со восхитувачки реално HD Audio. Го зачувува квалитетот и раскошноста на оригиналниот звук преку 96kHz/24 bit без намалување на сигналот.

Слушај реален звук, со HD Audio Слушај реален звук, со HD Audio

9 вградени звучници

Soundbar е дизјаниран со 9 одделни звучници, секој со свој посебен засилувач. Конфигурацијата и усогласувањето на звучникот е дизајнирана и приспособена од Samsung Audio Lab во Калифорнија за да обезбеди јасен и точен звук.

9 вградени звучници 9 вградени звучници

Контрола на повеќе звучници

Врвно доживување на звукот. Поддржани од ексклузивна Samsung технологија, multi-array звучниците се движат истовремено за помоќен бас.

Контрола на повеќе звучници Контрола на повеќе звучници

Наука за звукот

Тестирано и приспособено во реномираната California Audio Lab, каде што нашите аудио инженери ги применуваат новите методи на трансдукција за да обезбедат совршено избалансиран звук што ја исполнува просторијата.

Наука за звукот Наука за звукот

Безжично поврзување со ТВ

Поврзи го Soundbar со твојот Samsung ТВ* лесно и без заплеткани кабли преку Bluetooth или Wi-Fi. Ќе можеш веднаш да уживаш во сета своја содржина со појасен, поефективен звук.

Безжично поврзување со ТВ Безжично поврзување со ТВ

* Компатибилен со одредени Samsung телевизори. Погледни во продавницата за повеќе информации.

Лесна монтажа

За се да е едноставно и чисто. Постави ги soundbar звучниците директно на телевизорот, без да правиш нови дупки во ѕидот. Потребен е само еден кабел за напојување на двата уреди. Нема повеќе неуредни кабли.

*Целосна монтажа (WMN300SB) се продава одвоено

Лесна монтажа Лесна монтажа

*Целосна монтажа (WMN300SB) се продава одвоено

За контрола потребен е само еден

Не ти се потребни повеќе далечински управувачи. Напојување, јачина на звук, па дури и звучни ефекти. Сите овие клучни функции на Soundbar системот можеш да ги контролираш со далечинскиот управувач за Samsung ТВ и преку корисничкиот интерфејс на телевизорот.

* Компатибилен со избрани Samsung телевизори. Проверете во продавницата за повеќе детали.

За контрола потребен е само еден За контрола потребен е само еден

* Компатибилен со избрани Samsung телевизори. Проверете во продавницата за повеќе детали.

Навистина совршено 4К искуство

Твојата содржина на UHD, UHD Blu-ray и Soundbar Sound ќе биде совршена комбинација за неверојатна забава со неверојатен квалитет на содржина. Благодарение на 4К Pass-Through, твојата 4К содржина ќе се репродуцира без прекин, со дополнителен динамичен опкружувачки звук

Навистина совршено 4К искуство Навистина совршено 4К искуство

Режим паметен звук

Избери режим на звук или остави го твојот Soundbar да избере за тебе. Автоматски го анализира звукот и ти пренесува најдобра звучна слика, оптимална за твојата содржина.

Режим паметен звук Режим паметен звук

Стриминг на музички содржини

Без оглед на тоа кои песни ти го забрзуваат пулсот, Soundbar Sound+ ќе ги стрима на твојот телефон или таблет. Само треба да користиш Bluetooth или да се поврзеш на Wi-Fi за да пуштиш музика.

Стриминг на музички содржини Стриминг на музички содржини

Апликација Samsung Multiroom

Благодарение на апликацијата Samsung Multiroom ќе ги пушташ своите омилени песни на нов, побрз и полесен начин.

Апликација Samsung Multiroom Апликација Samsung Multiroom

Спецификации

 • Број на канали 3
 • Бруто димензии (ШxВxД): Едно пакување 1278 x 148 x 212 mm
 • Бруто тежина (едно пакување) 8.30 kg

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелни елементи на производот се предмет на промена.