Одбери

Боја :
 • Samsung Acoustic Beam
  Samsung Acoustic Beam
 • Професионален режим за играње
  Професионален режим за играње
 • Бескрајно HDR 10+ уживање
  Бескрајно HDR 10+ уживање
 • Слушај подобро со приспособен звук
  Приспособен звук

Нурни во звукот со технологијата Samsung Acoustic Beam

Samsung Acoustic Beam Samsung Acoustic Beam

Наука за звукот

Тестиран е и подесен во компанијата California Audio Lab, каде што инженерите за звук применуваат најнапредни акустични технологии и врвни компјутерски модели за да постигнат совршена рамнотежа на звук кој ја исполнува просторијата.

Наука за звукот Наука за звукот

Уживај во акцијата со панорамски звук

За забава во живот. Samsung Soundbar звучникот го исполнува секој агол во просторијата со богат и динамичен звук кој навистина го трансформира твојот дом.

Уживај во акцијата со панорамски звук Уживај во акцијата со панорамски звук

Звук кој е во движење. Технологија Samsung Acoustic Beam

Не дозволува звукот да мирува. Технологијата Samsung Acoustic Beam испорачува звук што се чини дека потекнува токму од местото каде се одвива дејството на екранот. Совршен за филмови и игри, овој звук навистина ќе те придвижи.

Samsung Acoustic Beam Samsung Acoustic Beam

Ќе слушаш подобро. Ќе играш подобро.

Спреми се за моќно и најинтензивно гејминг искуство со сабвуфери кој го надополнуваат амбиентот и громогласните звучници, и кои овозможуваат неверојатен surround звук. Soundbar звучникот автоматски се префрлува на режим на играње кога ќе се поврзе со Samsung телевизорот па така ти можеш да се фокусираш на играње а не на подесување.

Ќе слушаш подобро. Ќе играш подобро. Ќе слушаш подобро. Ќе играш подобро.

*Поддршката за оваа функција постои само кога е конзолата за игри поврзана со индивидуален Samsung телевизор за 2019. преку HDMI(сите QLED телевизори, серија RU7400 и понови верзии.) Поддржани конзоли се PlayStation 4 и Xbox. Компатибилноста на телевизорите и конзолите за игри е предмет на промени. ** Конзолата за игри се продава одделно.

Слушај подобро со приспособен звук

Samsung Soundbar звучникот ја анализира содржината која се емитува и го приспособува звукот со оптималните нагодувања за било која сцена. Функцијата приспособен звук овозможува појасно да се слушаат гласовите и кога тонот е намален, што значи дека сега можеш кристално јасно да слушаш и тивки разговори.

Слушај подобро со приспособен звук Слушај подобро со приспособен звук

Бескрајно HDR 10+ уживање

Благодарение на вградениот 4K Pass-Through, лесно се поврзува 4K видео-извор како UBD или конзола за игри. Дури и функционира и со извори на HDR 10+ и ти овозможува да уживаш во оригиналниот квалитет на звукот кој е совршено синхронизиран со она што го гледаш на екранот. Само една HDMI врска и сè е подготвено.

Бескрајно HDR 10+ уживање Бескрајно HDR 10+ уживање

* Излезниот квалитет на сликата во HDR 10+ резолуција е достапен само со еквивалентен влез.

Со канал во средината за појасен дијалог

Слушај кристално чист дијалог благодарение на наменскиот звучник со среден канал. Тој обезбедува балансиран звук од едниот до другиот крај на просторијата и прекрасно се вклопува во твојата гарнитура за забава во домот.

Со канал во средината за појасен дијалог Со канал во средината за појасен дијалог

Моќен бас таму каде што ти треба

Не дозволувај каблите да му пречат на твојот бас. Постави soundbar звучник со безжичен сабвуфер било каде во просторијата и опкружи се со помоќен, подлабок бас.

Моќен бас таму каде што ти треба Моќен бас таму каде што ти треба

Звук за кој се заслужни мајстори

Иновативните решенија за совршена забава во домот на компанијата Samsung во соработка со стручното знаење на компанијата Harman Kardon која има 65 години искуство во аудио технологиите: овие два брендови и понатаму поставуваат нови граници носејќи го врвниот звук во домот.

Звук за кој се заслужни мајстори Звук за кој се заслужни мајстори

Безжично поврзување со телевизорот

Поврзи го Soundbar звучникот со својот Samsung телевизор* без многу труд и без испреплетени кабли користејќи само Bluetooth или Wi-Fi врска. Веднаш ќе можеш да уживаш во сите содржини со чист и изразен звук.

Безжично поврзување со телевизорот Безжично поврзување со телевизорот

* Компатибилен со некои телевизори Samsung кои поддржуваат Wi-Fi или Bluetooth.

Контрола со само еден далечински управувач

Не ти требаат неколку далечински управувачи. Јачината, моќноста на звукот, па дури и звучните ефекти можеш да ги контролираш користејќи далечински управувач на Samsung телевизор и корисничкиот интерфејс на телевизорот.

* Вистинскиот производ може да се разликува од прикажаниот и зависи од ТВ-моделот и регионот. ** Компатибилен со некои телевизори на Samsung. Погледни во продавницата за повеќе информации.

Контрола со само еден далечински управувач Контрола со само еден далечински управувач

* Вистинскиот производ може да се разликува од прикажаниот и зависи од ТВ-моделот и регионот. ** Компатибилен со некои телевизори на Samsung. Погледни во продавницата за повеќе информации.

Безжичен стриминг на музика

Soundbar звучникот користи Bluetooth врска за полесно безжично поврзување со другите уреди. Уживај во музика од својот мобилен телефон со врвен квалитет на озвучување каде и да се и без никакви кабли.

Безжичен стриминг на музика Безжичен стриминг на музика

Апликација Samsung Audio Remote

Управувај со Soundbar звучникот преку апликацијата Samsung Audio Remote на својот мобилен телефон или таблет со оперативен систем Android™. Едноставно поврзи се со помош на Bluetooth за да ги контролираш сите функции на Soundbar звучникот и лесно репродуцирај ја својата листа на омилени песни на мобилниот уред, само преку една апликација.

* Андроид е регистрирана трговска марка на Google Inc. Bluetooth е регистрирана трговска марка на Bluetooth SIG Inc.

Апликација Samsung Audio Remote Апликација Samsung Audio Remote

* Андроид е регистрирана трговска марка на Google Inc. Bluetooth е регистрирана трговска марка на Bluetooth SIG Inc.

Безжичен surround звук

Wireless Surround Kit* ти овозможува лесно да го прошириш својот Soundbar звучник во систем од surround звуци и тоа без испреплетени кабли**. Заедно со Soundbar звучникот можеш да направиш систем со канали за вистинско уживање во surround звук.

Безжичен surround звук Безжичен surround звук

* Samsung Wireless Rear Speaker Kit е достапен во продажба како посебен производ (модел: SWA-9000S).** За безжичниот модул е потребен кабел за напојување. Задните звучници се поврзуваат со модулот со помош на кабел.

Спецификации

 • Вкупна моќност 360W
 • Број на канали 5.1 Ch
 • Бруто димензии (ШxВxД): Едно пакување 1167.0 x 481.0 x 277.0 mm
 • Бруто тежина (едно пакување) 12.8 kg

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелни елементи на производот се предмет на промена.