Soundbar звучници HW-Q60RS

HW-Q60RS/EN

 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 103ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;

Одбери

Боја :
 • Samsung Acoustic Beam
  Samsung Acoustic Beam
 • Слушај подобро. Играј подобро.
  Слушај подобро. Играј подобро.
 • Беспрекорно HDR 10 искуство
  Беспрекорно HDR 10 искуство

Величествен звук со технологијата Samsung Acoustic Beam

Величествен звук со технологијата Samsung Acoustic Beam Величествен звук со технологијата Samsung Acoustic Beam

Наука за звукот

Тестирано и приспособено во California Audio Lab, каде што нашите аудио инженери ги применуваат најнапредните акустични технологии и врвното компјутерско моделирање за да обезбедат совршено избалансиран звук што ја исполнува просторијата.

Наука за звукот Наука за звукот

Впушти се во акција со панорамски звук

Оживеј ја твојата забава. Samsung Soundbar го исполнува секој агол од собата со динамичен и богат звук што вистински го трансформира твојот дом.

Впушти се во акција со панорамски звук Впушти се во акција со панорамски звук

Звук што се движи. Samsung Acoustic Beam

Не дозволувај звукот да стои во место. Технологијата Samsung Acoustic Beam го комбинира и испорачува звукот таа што делува дека доаѓа точно од местото на дејство на екранот. Совршен за филмови и играње игри, овој звук навистина те движи.

Samsung Acoustic Beam Samsung Acoustic Beam

Слушај подобро. Играј подобро.

Подготви се за моќно гејмерско искуство со нискотонските звучници кои го дополнуваат амбиентот и со громогласните звучници што овозможуваат неверојатен surround звук. Soundbar-от автоматски се префрла на Режим за игри кога ќе се поврзе на твојот Samsung телевизор за да можеш да се фокусираш на играње, не на поставување.

Слушај подобро. Играј подобро. Слушај подобро. Играј подобро.

* Оваа карактеристика е поддржана само кога конзолата за игри е поврзана на одредени Samsung телевизори од 2019 година преку HDMI (сите QLED телевизори, серија RU7400 и повисоки). Конзолите за игри што се поддржани ги вклучуваат PlayStation 4 и Xbox. Компатибилните телевизори и конзоли за игри може да се променат. **Конзолите за игри се купуваат одделно.

Опцијата за прилагодување на звукот ти помага да слушаш подобро

Samsung soundbar го анализира звучниот сигнал за автоматски да испорача оптимален звук во зависност од опкружувањето. Опцијата за прилагодување на звук ти овозможува јасно да слушаш гласови дури и при ниска јачина на звукот, така што се слушаат дури и тивките разговори.

Опцијата за прилагодување на звукот ти помага да слушаш подобро Опцијата за прилагодување на звукот ти помага да слушаш подобро

Беспрекорно HDR 10 искуство

Со вграден 4K пренос, лесно се поврзува на 4K извори на видео како твојот UBD или конзола за игри. Работи дури и со HDR 10 извори, со што ти овозможува да уживаш во звук со беспрекорен квалитет што одговара на квалитетот на видеото. Едно поврзување на HDMI и готово.

Беспрекорно HDR 10 искуство Беспрекорно HDR 10 искуство

* Приказ на слика со HDR 10 квалитет е достапен со еквивалентен влез.

Централен канал за јасен дијалог

Уживај во кристално јасен дијалог со посветен централен канал. Каналот обезбедува балансиран звук од почеток до крај и прекрасно го комплетира твоето доживување во домашната забава.

Централен канал за јасен дијалог Централен канал за јасен дијалог

Моќен бас каде што ти треба

Не дозволувај жиците да му пречат на басот. Постави го безжичниот нискотонски звучник каде било во просторот и опкружи се со моќен, подлабок бас.

Моќен бас каде што ти треба Моќен бас каде што ти треба

Звук, комплетиран од аудио мајстори

Комбинирајќи го мајсторството за иновации на Samsung во решенијата за домашна забава, со 65-годишното аудио техничко искуство на Harman Kardon, двата бренда продолжуваат да ги поместуваат технолошките граници со цел да испорачаат врвен звук во доживувањата на уредите за домашна забава.

Звук, комплетиран од аудио мајстори Звук, комплетиран од аудио мајстори

Безжично поврзување со ТВ

Поврзи го Soundbar со твојот Samsung ТВ* лесно и без заплеткани кабли преку Bluetooth или Wi-Fi. Ќе можеш веднаш да уживаш во својата содржина со појасен, поефективен звук.

Безжично поврзување со ТВ Безжично поврзување со ТВ

Контрола со само еден далечински управувач

Не ти требаат неколку далечински управувачи. За вклучување, јачината на звукот, па дури и звучните ефекти, можеш да ги контролираш клучните функции на Soundbar со далечински управувач на Samsung телевизор и корисничкиот интерфејс на телевизорот.

* Производот може да се разликува од прикажаниот и зависи од ТВ-моделот и регионот. * Компатибилен со определени Samsung телевизори. Погледни во продавницата за повеќе информации.

Контрола со само еден далечински управувач Контрола со само еден далечински управувач

* Производот може да се разликува од прикажаниот и зависи од ТВ-моделот и регионот. * Компатибилен со определени Samsung телевизори. Погледни во продавницата за повеќе информации.

Безжичен стриминг на музика

Samsung Soundbar звучникот користи Bluetooth врска за лесно безжично поврзување со другите уреди. Уживај во музиката од својот мобилен телефон со врвен аудио квалитет, каде и да си и без никакви кабли.

Безжичен стриминг на музика Безжичен стриминг на музика

Апликација Samsung Audio Remote

Контролирај го твојот Soundbar со Samsung апликацијата Audio Remote на твојот смартфон или таблет со Android™. Поврзи се едноставно со Bluetooth™ за да ги контролираш сите твои клучни Soundbar функции и да ги слушаш своите омилени песни на твојот мобилен уред преку една единствена апликација.

* Android е регистрирана трговска марка на Google Inc. Bluetooth е регистрирана трговска марка на Bluetooth SIG Inc.

Апликација Samsung Audio Remote Апликација Samsung Audio Remote

* Android е регистрирана трговска марка на Google Inc. Bluetooth е регистрирана трговска марка на Bluetooth SIG Inc.

Спремен за безжичен surround звук

Комплетот за безжичен surround звук* ти дозволува лесно да го прошириш твојот Soundbar на систем за surround звук без заплеткани жици**. Заедно со твојот Soundbar, можеш да креираш систем на канали за вистинско доживување на surround звукот.

Спремен за безжичен surround звук Спремен за безжичен surround звук

* Samsung Комплетот за безжични задни звучници се продава посебно (Модел на додатокот: SWA-8500S). ** Безжичниот модул се поврзува со кабел за напојување. Задните звучници се поврзани со модулот со кабел.

Спецификации

 • Вкупна моќност 360W
 • Број на канали 5.1 канали
 • Бруто димензии (ШxВxД): Едно пакување 1167.0 x 481.0 x 277.0 mm
 • Бруто тежина (едно пакување) 12.8 kg

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелни елементи на производот се предмет на промена.