5,1,2Ch Soundbar звучници HW-Q80R

HW-Q80R/EN

 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 114ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;

Одбери

Боја :
 • вистински 5.1.2- канален опкружувачки звук.
  вистински 5.1.2- канален опкружувачки звук.
 • Звучници со интегрирани up-firing драјвери
  звучници со интегрирани up-firing драјвери
 • Звучници со интегрирани side-firing драјвери
  Звучници со интегрирани side-firing драјвери
 • Приспособен звук
  Приспособен звук

Нурни во звукот со вистински 5.1.2- канален опкружувачки звук.

вистински 5.1.2- канален опкружувачки звук. вистински 5.1.2- канален опкружувачки звук.

Нурни во звукот со вистински 5.1.2- канален опкружувачки звук.

Уживај во совршеното аудио опкружување со 5.1.2 - канален Soundbar звучник кој ти овозможува громогласен surround звук благодарејќи на интегрираните up-firing и side-firing драјвери. Користејќи ги најмодерните достигнувања со "object-based" технологијата, во која секој звук има доделена позиција односно точка во тридимензионалниот простор, репродукцијата на звукот со Dolby Atmos DTS: X ти овозможува да уживаш во забавата која потполно ќе те обземи.

Нурни во звукот со вистински 5.1.2- канален опкружувачки звук. Нурни во звукот со вистински 5.1.2- канален опкружувачки звук.

Звучници со интегрирани up-firing драјвери

Силни и моќни звучни бранови кои се репродуцираат во горниот дел од просторијата ти даваат чувство како звукот да доаѓа директно од таванот. Неверојатен опкружувачки звук од горниот дел на просторијата за вистинско кинематско уживање во твојот дом.

Звучници со интегрирани up-firing драјвери Звучници со интегрирани up-firing драјвери

Звучници со интегрирани side-firing драјвери

Благодарејќи на интегрираните side-firing драјвери на двата краеви на Soundbar звучникот ќе можеш целосно да уживаш во опкружувачкиот звук. Сеопфатен опкружувачки звук: од страна, од напред, и од назад. Звук од секој агол.

Звучници со интегрирани side-firing драјвери Звучници со интегрирани side-firing драјвери

Слушај подобро со приспособен звук

Samsung Soundbar звучникот ја анализира содржината која се емитува и го приспособува звукот со оптималните нагодувања за било која сцена. Функцијата приспособен звук овозможува појасно да се слушаат гласовите и кога тонот е намален, што значи дека сега можеш кристално јасно да слушаш и тивки разговори.

Приспособен звук Приспособен звук

Звук за кој се заслужни мајстори

Иновативните решенија за совршена забава во домот на компанијата Samsung во соработка со стручното знаење на компанијата Harman Kardon која има 65 години искуство во аудио технологиите: овие два брендови и понатаму поставуваат нови граници носејќи го врвниот звук во домот.

Звук за кој се заслужни мајстори Звук за кој се заслужни мајстори

ќе слушаш подобро. ќе играш подобро.

Спреми се за моќно и најинтензивно гејминг искуство со сабвуфери кој го надополнуваат амбиентот и громогласните звучници, и кои овозможуваат неверојатен surround звук. Soundbar звучникот автоматски се префрлува на режим на играње кога ќе се поврзе со Samsung телевизорот па така ти можеш да се фокусираш на играње а не на подесување.

ќе слушаш подобро. ќе играш подобро. ќе слушаш подобро. ќе играш подобро.

*Поддршката за оваа функција постои само кога е конзолата за игри поврзана со индивидуален Samsung телевизор за 2019. преку HDMI(сите QLED телевизори, серија RU7400 и понови верзии.) Поддржани конзоли се PlayStation 4 и Xbox. Компатибилноста на телевизорите и конзолите за игри е предмет на промени. ** Конзолата за игри се продава одделно.

Одличен звук без разлика каде се наоѓаш во просторијата

Одличен звук на секое место. Секогаш слушај извонреден звук во целата просторија со врвниот Soundbar високо-тонец со широк опсег.

Одличен звук без разлика каде се наоѓаш во просторијата Одличен звук без разлика каде се наоѓаш во просторијата

Оригинален звук со оригинален квалитет

Слушај ја својата омилена музика со поголем и подинамичен квалитет на звукот. Подобри го звукот на твојата музичка колекција и уживај во квалитетна музика до 32 бита.

Оригинален звук со оригинален квалитет Оригинален звук со оригинален квалитет

Бескрајно HDR 10+ уживање

Благодарение на вградениот 4K Pass-Through, лесно се поврзува 4K видео-извор како UBD или конзола за игри. Дури и функционира и со извори на HDR 10+ и ти овозможува да уживаш во оригиналниот квалитет на звукот кој е совршено синхронизиран со она што го гледаш на екранот. Само една HDMI врска и сè е подготвено.

Бескрајно HDR 10+ уживање Бескрајно HDR 10+ уживање

* Излезниот квалитет на сликата во HDR 10+ резолуција е достапен само со еквивалентен влез.

Со твојот глас, музиката оживува

Не можеш да се сетиш на името на песната? Уживај во својот Soundbar звучник преку контролата за говор Alexa. Побарај од Alexa да пушти песна изговарајќи го името на песната или првите неколку стиха. За било кој вид на музика се работи, Alexa ќе ја пронајде.

Со твојот глас, музиката оживува Со твојот глас, музиката оживува

* За оваа функција да работи, потребно е Amazon Echo Device. Оваа услуга ја овозможува компанијата Amazon и може да ја прекине во секој момент.

Безжичен стриминг на музика

Soundbar звучникот користи Bluetooth врска за полесно безжично поврзување со другите уреди. Уживај во музика од својот мобилен телефон со врвен квалитет на озвучување каде и да се и без никакви кабли.

Безжичен стриминг на музика Безжичен стриминг на музика

Безжичен surround звук

Wireless Surround Kit* ти овозможува лесно да го прошириш својот Soundbar звучник во систем од surround звуци и тоа без испреплетени кабли**. Заедно со Soundbar звучникот можеш да направиш систем со канали за вистинско уживање во surround звук.

Безжичен surround звук Безжичен surround звук

* Samsung Wireless Rear Speaker Kit е достапен во продажба како посебен производ (модел: SWA-9000S).** За безжичниот модул е потребен кабел за напојување. Задните звучници се поврзуваат со модулот со помош на кабел.

Контрола со само еден далечински управувач

Не ти требаат неколку далечински управувачи. Јачината, моќноста на звукот, па дури и звучните ефекти можеш да ги контролираш користејќи далечински управувач на Samsung телевизор и корисничкиот интерфејс на телевизорот.

* Вистинскиот производ може да се разликува од прикажаниот и зависи од ТВ-моделот и регионот. ** Компатибилен со некои телевизори на Samsung. Погледни во продавницата за повеќе информации.

Контрола со само еден далечински управувач Контрола со само еден далечински управувач

* Вистинскиот производ може да се разликува од прикажаниот и зависи од ТВ-моделот и регионот. ** Компатибилен со некои телевизори на Samsung. Погледни во продавницата за повеќе информации.

Слушај попаметно со SmartThings

SmartThings ти овозможува да ги додадеш звучниците на твојата мрежа и да имаш повеќе контрола над звукот во целиот паметен дом. Крени го мрежениот живот на ново ниво.

Достапноста на уреди што се компатибилни со SmartThings варира во зависност од регионот. Оваа одлика зависи од твојот мобилен телефон и оперативниот систем (ОС). Преземете и инсталирајте ја апликацијата SmartThings по потреба.

Слушај попаметно со SmartThings Слушај попаметно со SmartThings

Достапноста на уреди што се компатибилни со SmartThings варира во зависност од регионот. Оваа одлика зависи од твојот мобилен телефон и оперативниот систем (ОС). Преземете и инсталирајте ја апликацијата SmartThings по потреба.

Спецификации

 • Вкупна моќност 372W
 • Број на канали 5.1.2 Ch
 • Бруто димензии (ШxВxД): Едно пакување 1292 x 606 x 262 mm
 • уто тежина (едно пакување) 23.3 kg

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелни елементи на производот се предмет на промена.