NK7000MM Аспиратор со моќен вентилациски систем

NK7000MM Аспиратор со моќен вентилациски систем

NK24N9804VB/UR

Одбери боја

Боја :

Одбери капацитет

  • Моќен систем на вентилација
    Моќен систем на вентилација
  • Автоматска поврзливост
    Автоматска поврзливост
  • Автоматски сензор
    Автоматски сензор
  • Беспрекорно и стилски
    Премиум дизајн

Тивко го освежува воздухот

Моќен систем на вентилација

Обезбеди удобна и здрава средина за готвење со соодветна вентилација. Речиси нечујниот моќен систем за вентилација го освежува воздухот за миг. Со помош на засилувачот, тој има неверојатен капацитет на вшмукување од 737 кубни метри на час. Па така, те ослободува од пареа, гасови и мириси исклучително брзо и тивко.

Упатство за инсталација:

Комбинирана контрола

Автоматска поврзливост

Заштеди време и напор за контролирање на аспираторот и готвењето одделно. Автоматска поврзливост* безжично го усогласува и го покажува нивниот статус. Овозможува да го контролираш аспираторот преку контролите со еден допир на плочата за готвење. Може веднаш да ги вклучиш и исклучиш заедно и да уживаш во неверојатната практичност.

* Достапно само кога се користи во комбинација со плоча за готвење од Samsung.

Контрола без напор

Автоматски сензор

Уживај во пријатна средина за готвење без да го контролираш аспираторот. Автоматскиот сензор* ја оптимизира брзината на вентилацијата преку откривање на пареата од шпоретот. Исто така, го одржува вентилаторот да работи 10 минути за да ги отстрани преостанатите гасови. Па така, никогаш не треба да се грижиш дали работи со вистинската брзина.

* Достапно само кога се користи во комбинација со плоча за готвење од Samsung.

Беспрекорно и стилски

Премиум дизајн

Надгради го твојот дом и создади елегантна и модерна кујна. Премиум дизајнот има тенок профил и впечатлива црна завршница од не’рѓосувачки челик. Добро ќе се усогласи со кујнскиот мебел и другите куќни апарати, вклучувајќи ги и производите на Samsung. Со тоа се создава беспрекорен и функционален изглед.

Останува многу чист

Филтер од алуминиум што се мие

Увери се дека твојот аспиратор ќе ти испорачува моќна вентилација подолго време. Издржлив и лесен за одржување алуминиумски филтер ги заробува маслото и прашината пред да го заглават моторот или да го спречат протокот на воздух. Чистење му е потребно само на секои 3 – 4 седмици. Може да се мие и е доволно мал за да го собере во машината за миење садови.

Контрола со врвот на прстот

Контрола на допир

Уживај во многу поедноставна контрола со контролата на допир. Светла LED-табла е јасна и лесна за читање. Ја има истата интуитивна контрола на екранот на допир како паметен телефон. Па така, може брзо да ги прилагодиш поставките со нежен допир. А неговиот стилски и ексклузивен изглед ќе ја разубави и твојата кујна.

Спецификации

  • Максимална екстракција 560 ㎥/h
  • Класа на енергетска ефикасност A+
  • Нето (ШxВxД) 598 x мин. 1,050~ макс. 1,486 x 386 mm
  • Тежина (нето) 22.8kg

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање
  • Упатство за корисниците
    АНГЛИСКИ, БУГАРСКИ, ХРВАТСКИ, ДАНСКИ, ХОЛАНДСКИ, ФИНСКИ, ФРАНЦУСКИ, ГЕРМАНСКИ, УНГАРСКИ, ИТАЛИЈАНСКИ, казахстански, НОРВЕШКИ, ПОЛСКИ, пенџапски, РОМАНСКИ, РУСКИ, СРПСКИ, СЛОВЕНЕЧКИ, ШПАНСКИ, ШВЕДСКИ, ТУРСКИ, УКРАИНСКИ
Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја : {{chip.displayName}}
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
  • {{summary.title}}

    {{summary.value}}{{summary.unit}}

  • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи на производот се предмет на промена.