Сè е подобро со Galaxy

Сите посакуваме да го правиме тоа што го сакаме, и тоа подобро, секој ден. Без оглед дали си на работа, дома или работиш од дома, ти треба најдобрата технологија за да го дадеш најдоброто од себе. Иновациите на Galaxy во моќноста и перформансите на батеријата значат дека ја имаш единствената алатка која ти е потребна, целосно под твоја контрола.

Im Display eines Galaxy S10 Na Galaxy S10 vidi se ilustracija poslovnog čoveka sa crvenim sunčanim naočarima kako drži plavi telefon Galaxy.ist eine Illustration eines Geschäftsmannes zu sehen, der ein blaues Galaxy Smartphone hält. Im Display eines Galaxy S10 Na Galaxy S10 vidi se ilustracija poslovnog čoveka sa crvenim sunčanim naočarima kako drži plavi telefon Galaxy.ist eine Illustration eines Geschäftsmannes zu sehen, der ein blaues Galaxy Smartphone hält.

„Неверојатни карактеристики, одлични за бизнис и за слободно време!“

Млада жена седи на кауч и гледа во нејзиниот телефон. Млада жена седи на кауч и гледа во нејзиниот телефон.

Батерија која се
прилагодува на
твоите навики

24-часовната интелигентна батерија на Galaxy1 е прилагодлива. Тоа значи дека таа ги учи твоите дневни рутини и го оптимизира траењето врз основа на начинот на кој го користиш телефонот. А кога е потребно дополнително засилување, Qi безжичното полнење те враќа на 100% со помош на телефонот на твојот пријател2.

Млада жена гледа во нејзиниот Galaxy S10, кој го држи со двете раце. Во далечината, сонцето заоѓа над замаглени облакодери и градски светла. „67%“ се појавува со два круга и над нашата слика, што го означува траењето на батеријата. Млада жена гледа во нејзиниот Galaxy S10, кој го држи со двете раце. Во далечината, сонцето заоѓа над замаглени облакодери и градски светла. „67%“ се појавува со два круга и над нашата слика, што го означува траењето на батеријата.

Процесор кој се
движи со иста брзина
како тебе

За најбрзите денови, потребен ти е телефон кој ќе го држи твоето темпо. Со 12GB RAM меморија3 може да се потпреш на Galaxy дека ќе ја одржува брзината - дури и кога праќаш е-пошта, уредуваш, правиш конференциски видео повик или кога ги правиш сите во исто време.

Колеги се состануваат на маса во минималистички уреден дрвен простор. Колеги се состануваат на маса во минималистички уреден дрвен простор.

Екран кој одговара на
твоите потреби

Infinity-O екранот на Galaxy, кој е речиси без рамка,4 ти овозможува да ја гледаш целата слика, непрекинато. Што значи, повеќе простор за да го усовршиш твоето следно ремек-дело. А со Dynamic AMOLED5 екранот, ќе добиеш сјајна боја и контраст на секаква светлина.

Жена танцува на зајдисонце. Жена танцува на зајдисонце.

Повеќе простор, кога
и да ти затреба

Збогувај се со бришењето работи од меморијата за да ослободиш место на телефонот. Со повеќе внатрешна меморија3 од кога било досега, ќе имаш доволно меморија да ги зачуваш твоите најголеми идеи. А со слотот за microSD6 картичка, добиваш меморија што може да се прошири, која ти овозможува да префрлаш податоци и да правиш резервни копии од истите, така што нема да губиш време бришејќи ги.

Преку Infinite екранот на телефонот Galaxy гледаме архива на живописни слики. Преку Infinite екранот на телефонот Galaxy гледаме архива на живописни слики.

Врвна безбедност во
твојот џеб

Твојот телефон знае сѐ за тебе, затоа направи го твој приватен сеф. Samsung Knox создава врвна заштита на податоците, за да можеш да правиш повеќе, а да се грижиш помалку. Со напредниот сензор за отпечаток од прст7 и со технологијата за препознавање лице,8 имаш двојна придобивка од засилената приватност, а плус го заштедуваш и времето кое го трошиш на внесување лозинки за да се најавиш на твоите омилени сајтови.

Зборот „Secure“ се појавува во долниот дел на екранот, со големи, задебелени букви. Буквите „C“ и „U“ од зборот „Secure“ се протегаат преку екранот на Galaxy S10, во долниот средишен дел на нашиот веб-сајт. Над двете букви на екранот гледаме безбедносен амблем. Зборот „Secure“ се појавува во долниот дел на екранот, со големи, задебелени букви. Буквите „C“ и „U“ од зборот „Secure“ се протегаат преку екранот на Galaxy S10, во долниот средишен дел на нашиот веб-сајт. Над двете букви на екранот гледаме безбедносен амблем.

Што е соодветно за тебе?

1Достапно на Galaxy S10+. Проценето според профилот на употреба на просечен/типичен корисник. Независно оценето од „Strategy Analytics“ во периодот помеѓу 7 и 25 јануари во САД и Обединетото Кралство со верзии за пред-издавање на моделите SM-G970, SM-G973, SM-G975 (128GB). Вистинскиот век на траење на батеријата се разликува во зависност од мрежната средина, користените опции и апликации, фреквенцијата на повици и пораки, бројот на полнења на батеријата и многу други фактори.
2Wireless PowerShare е ограничено на Samsung или други брендови на смарт телефони со WPC Qi безжично полнење, како Galaxy S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE, Note5 и носиви електронски уреди како Galaxy Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch и Galaxy Buds. Може да не работи со одредена дополнителна опрема, маски или уреди на други брендови. Може да влијае на приемот на повици или на податочните услуги, во зависност од мрежната средина. Потребно е батеријата да биде над 30% за користење на PowerShare додека си во движење, без да бидеш приклучен на струја.
3До 12GB RAM достапни само на керамичките модели Galaxy S10+ Performance Edition (12GB RAM со 1TB внатрешна меморија). Капацитетот на RAM меморијата може да се разликува во зависност од моделот, бојата и земјата.
4Достапно на Galaxy S10e, S10, S10+ и S10 5G
5Екранот на Galaxy S10e, S10, S10+ и S10 5G доби сертификат од VDE Германија за Јачина на бои на мобилен телефон 100% од покриеноста со DCI-P3 (Иницијативи за дигитално кино) со сооднос на контраст од 2.000.000:1.
6MicroSD се продава посебно. Достапноста може да се разликува во зависност од земјата и производителот.
7Достапно на Galaxy S10e, S10, S10+, S10 5G, A70 и Galaxy Note9
8Достапно на Galaxy S10e, S10, S10+, S10 5G, A70 и Galaxy Note92Available on Note10 and S10 models. Wireless charge compatible (QI standard) devices only. Battery charge above 30% required to PowerShare on the move without being plugged into mains charge.
3Up to 12GB RAM only available on ceramic Galaxy S10+ Performance Edition models (12GB RAM with 1TB internal stroage). RAM capacity may vary depending on model.
4Available on Galaxy S10e, S10, S10+, and S10 5G
5Micro SD card sold separately. External memory can be used to store media (photos, video and music files), but not applications. Not available on Galaxy Note10.
6Available on Galaxy S10e, S10, S10+, A80, A70 and Galaxy Note9
7Available on Galaxy S10e, S10, S10+, A70 and Galaxy Note9
8Purchase from Samsung Shop Online by 15/11/2019. Selected trade-in smartphones only. Values will vary based on model and condition of trade-in. £400 value based on highest value trade-ins, which are Galaxy S10, S10+ and Note9. T&Cs apply.