Welcome to the
!
Please enjoy our special offers for you

Ви ја претставуваме моќноста од повисоко ниво

Со Galaxy Note10 и Note10+ дизајниравме мобилно искуство слично на компјутер, конзола за игри, камера за филмска технологија и интелигентно пенкало – сѐ во еден уред.

-->

ДИЗАЈН

Поголем екран, помалку прекини

Анимацијата на Galaxy Note10 плус видена многу одблиску од страната на копчињата за јачина на звук и вклучување. Се повлекува наназад за да ја прикаже целосната големина и беспрекорниот екран Infinity-O

Отсега доаѓа во две големини: моќен и моќен

За прв пат досега, може да ја изберете големината на Note што најдобро Ви одговара.

Galaxy Note10 и Galaxy Note10 плус видени под агол од три четвртини со апстрактна графика на екранот. Веднаш до Galaxy Note10 и Note10 плус пишува екран од 6.3 инчи, а веднаш до Galaxy Note10 плус пишува екран од 6.8 инчи

Неверојатно тенок дизајн

Висококвалитетниот метал и стаклото се спојуваат беспрекорно – сето тоа во неверојатно тенок дизајн.

 • ШИРИНА 7.9 мм
Горната половина на Galaxy Note10 плус гледан од страната без копчиња за да се прикаже неговиот тенок дизајн. Се врти за да го открие екранот Infinity-O виден под агол од три четвртини.

Кинематографски екран Infinity-O

Со малечки леќи од предната камера, екранот е Dynamic AMOLED којшто е сјаен при секакви услови.

Крупен кадар на кинематографскиот екран Infinity-O на Galaxy Note10 со цвеќиња на екранот

ИЗВЕДБА

Поголема моќност. Поголема брзина. Поголем простор за складирање

Брзо значи веднаш сега

Нашиот неверојатно брз чип со 5G и моќниот процесор од 7 nm Ви овозможуваат да преземате датотеки, игри во живо и да пренесувате содржина, дури и во местата со најголема гужва.2

 • ПРОЦЕСОР 7 nm
 • RAM3 12 GB НА Galaxy Note10+
 • RAM3 8 GB НА Galaxy Note10
Жена седи во автомобил и држи Galaxy Note10 плус во режим на пејзаж. Се појавуваат известувања од „Управникот со преземања“ и прикажуваат три големи датотеки што се преземаат во исто време благодарение на способностите за брз мобилен интернет

Простор за складирање како на лаптоп, а не е лаптоп

Galaxy Note10 и Note10+ достигнуваат нови нивоа во мобилната меморија со 512 GB простор за складирање којшто може да се прошири до дополнителен 1 TB.3

 • ДО 512 GB ВНАТРЕШНА
 • ПЛУС ДО 1 TB ПРЕКУ MICROSD
Galaxy Note10 плус виден во режим на пејзаж со сенка и рака што го допира врвот како да е лаптоп

Напојување што ќе Ви трае цел ден

Нашата најсовремена интелигентна батерија ќе се погрижи 4300 mAh (вообичаено) на Galaxy Note10+ да траат подолго од Вашиот ден.4, 5

СУПЕР БРЗО ПОЛНЕЊЕ
 • 30 МИН. ПОЛНЕЊЕ ВИ ДАВА
 • Целодневно НАПОЈУВАЊЕ6
Galaxy Note10 плус во средината на бројчаник со испружена сенка како да е сончев часовник. Се врти додека заднината се претвора во црно за да означи дека батеријата трае од ден до ноќ

КАМЕРА

Ги прави видеата исто толку епски колку и фотографиите на предметите во движење

Горната половина на Galaxy Note10 плус гледана однапред и притоа покажувајќи ја централната положба на предната камера, веднаш до горната половина на Galaxy Note10 плус гледана од задната страна и притоа покажувајќи ги четирите камери

*Фотографија снимена со Galaxy Note10+.

Видео со замаглена заднина („боке“)

Приспособете го замаглувањето и додајте „боке“ и специјални ефекти за да направите видеата да изгледаат исто толку прекрасно како и Вашите фотографии.7

Жена во работилница за грнчарство, која носи престилка и полира глинено парче. Замаглена позадина со bokeh ефект и видео со фокус во живо со графичкиот кориснички интерфејс (GUI) кој го преклопува врвот.

*Видео снимено со Galaxy Note10+.

Супер стабилност

Напредната технологија го отстранува тресењето од вашата снимка за супер мирно видео.

Маж и две жени трчаат во парк со графички кориснички интерфејс на „Супер стабилност“ преклопен врз нив. Додека трчаат, видеото се тресе сѐ додека не светне иконата за „Супер стабилност“ за да прикаже дека е вклучена и видеото станува помирно
Пушти

*Видео снимено со Galaxy Note10+.

Видеомонтажер

Монтирајте ги видеата како добитник на награди благодарение на прецизноста на S Pen.

Маж во парк во самрак со графички кориснички интерфејс на „Видеомонтажерот“ преклопен врз него. Видеото започнува со камерата свртена надолу кон стапалата на друг човек, а потоа се крева и се врти околу мажот со голема брзина. Се прикажува како се менува графичкиот кориснички интерфејс на „Видеомонтажерот“ додека крајот на видеото се отсекува
Пушти

*Видео снимено со Galaxy Note10+.

Системот со повеќе камери фотографира на сосема ново ниво

Galaxy Note10 и Note10+ ги имаат сите основни работи за една камера, како што се леќи со двоен отвор и ултраширока камера, Live focus, па дури и оптимизатор на сцени.

*5 камери се достапни само на Galaxy Note10+ (1 предна и 4 задни). Galaxy Note10 има 4 камери (1 предна и 3 задни).

*Фотографии снимени со Galaxy Note10+.

Моментално претворете го ракописот во текст

Начкртајте ги белешките додека се возите во такси и допрете за да ги претворите во читлив текст што може да го споделите.8

*Фактичката функција за извоз на текст можеби ќе бара одредена обработка за претворање на ракописот во текст.

Повлечи за да видиш четири телефони на Galaxy Note10 плус легнати со екранот на горе на кои се гледаат најразлични белешки на Samsung Notes и две сини S Pen пенкала. Едниот од екраните покажува скицирано лице, другиот покажува извлечен текст, следниот телефон прикажува белешка со зум на Графичкиот кориснички интерфејс(GUI) на врвот, а последниот телефон покажува како се пишува со позадинска боја во менито за поставки.

Контролирајте го уредот со кликови и гестови

Воздушните дејства Ви овозможуваат да зумирате или да одзумирате со камерата, да ја промените јачината на звукот или да прелистувате низ фотографиите и друго со едноставно мавтање или кликнување.9

Крупен кадар од рака што држи S Pen. Жена стои пред екран за презентација и држи S Pen

Екран на којшто може да пишувате кога Ви е потребно

Запишувајте белешки и цртајте на екранот секогаш кога ќе добиете инспирација без отворање апликација.

Galaxy Note10 плус виден во режим на пејзаж со потсетник за исклучен екран на екранот

GLOBAL GOALS

Заедно може да создадеме промени во општеството

Samsung соработува со UNDP со цел да Ви овозможи да научите и да придонесете кон постигнување на глобалните цели на лесен начин.10

Galaxy Note10 плус со апликацијата „Глобални цели“ на екранот
Galaxy Note10
Galaxy Note10+

Бои

Galaxy Note10
 • Аура сјајна
 • Аура црна
 • Аура розова
Galaxy Note10+
 • Аура сјајна
 • Аура црна
 • Аура бела

Големина на екран

Galaxy Note10 6.3”
Galaxy Note10+ 6.8”

Предна камера

Galaxy Note10 „Селфи“ камера
Galaxy Note10+
 • „Селфи“ камера

Задна камера

Galaxy Note10
 • Телефото камера
 • Широкоаголна камера
 • Ултраширока камера
Galaxy Note10+
 • Телефото камера
 • Широкоаголна камера
 • Ултраширока камера
 • Камера DepthVision

Капацитет на батерија*

Galaxy Note10 3500 mAh (вообичаено)
Galaxy Note10+ 4300 mAh (вообичаено)

RAM

Galaxy Note10
 • 8 GB
Galaxy Note10+ 12 GB

Простор за складирање

Galaxy Note10
 • 256 GB
Galaxy Note10+
 • 256 GB
 • 512 GB
 • Достапноста на моделот и бојата може да се разликува во зависност од земјата и операторот.
 • 3500 mAh и 4300 mAh (вообичаено) се однесува на типичната вредност на капацитетот на батеријата според тестирањето во лабораториски услови од трета страна. Вообичаената вредност е проценета просечна вредност земајќи го предвид отстапувањето во капацитетот на батериите меѓу тестираните примероци на батерии според стандардот IEC 61960. Номинален (минимум) капацитет е 3400 mAh за Galaxy Note10 и 4170 mAh за Galaxy Note10+. Фактичкото времетраење на батеријата може да се разликува во зависност од мрежната средина, шемите на користењето и други фактори.

Проширете за да ги видите разликите помеѓу моделите на Galaxy Note10.