Моќта на 10

Galaxy S10 plus и Galaxy Note10 plus со сино S пенкало кои се потпираат на Galaxy Note10 plus. Двата телефона имаат тапет на екранот што се прелева.

Одбери го најдобриот телефон за тебе

Види ги сите мобилни телефони

Galaxy S10+

Преземи ја контролата со новиот Galaxy S10+. О живеј ги своите визии со помош на пет камери од висока класа, биди сведок на тоа како секое видео е оптимизирано на филмскиот Infinity-O екран. Ги репродуцира видео клиповите во 4K UHD, а потоа ја дели батеријата. Живеј по интелегентно со индивидуализирани перформанси и прилагодливи навики.

Два бели Galaxy S10 телефони, едниот прикажан од задната страна, а другиот од предната страна. Телефонот кој се гледа од предната страна има апстрактна корална графика и плава боја на екранот.

Премини на новиот Galaxy A

Уште подобра, нова Galaxy A генерација.

Ти ја претставуваме серијата на мобилни телефони која овозможува денешната генерација да прави тоа што другите не го можат.
Со поголем број на леќи на ултра широка камера со која можеш да видиш многу повеќе. Infinity дисплејот ти овозможува кристално јасни детали, длабочина и живописни бои за интензивно визуелно уживање на поголем и посветол екран.

Samsung телефони- Откри ги Samsung Galaxy A7 (2018) и Galaxy A9 (2018) мобилните телефони.

Galaxy
Note10 |
Note10+

Моќта сега доаѓа во две големини. Избери го кинематскиот Infinity-O дисплеј што најмногу ти одговара. Со моќна батерија, складирање на ниво на лаптоп и камери на про-ниво за кои не треба да си професионалец. И прецизно, моќно S Pen пенкало кое овозможува да контролираш се без да го допреш телефонот.

"Galaxy Note10 и Galaxy Note10 плус во Аура сјајна боја гледани од напред со сино S Pen пенкало кое се потпира врз Galaxy Note10 плус. И двата телефони имаат графички апстракт на екранот."