RB7300T Фрижидер со долен замрзнувач и SpaceMax™ технологија

RB7300T Фрижидер со долен замрзнувач и SpaceMax™ технологија

RB34T602EB1/EK

Одбери боја

Боја :

Одбери капацитет

Повеќе простор одвнатре - иста длабочина однадвор

Технологија SpaceMax™

Складирај повеќе храна во екстра големиот 385 литарски* фрижидер со стандарден дизајн со длабочина од 600 mm, кој беспрекорно се порамнува со плакарите. Високоефикасната изолација на технологијата SpaceMax™ ги прави ѕидовите многу потенки. Така, се создава поголем простор за складирање, без да се изделува од работната површина.

* Капацитетот е различен кај секој модел.

Лади подеднакво од еден агол до друг

Сеопфатно ладење

Погрижи се храната да се лади соодветно – без разлика каде е. Системот за сеопфатно ладење подеднакво го лади секој дел од еден агол до друг. Постојано ја проверува температурата и циркулира ладен воздух низ стратешки поставените отвори. Така, секој предмет на секоја полица ефективно се лади и останува посвеж.

Не мора да трошиш време и труд за одмрзнување

No Frost

Не троши време и енергија одмрзнувајќи го фрижидерот. Технологијата No Frost ја подобрува циркулацијата на воздухот за да одржи постојана температура, што спречува наталожување мраз. Исто така, многу побрзо ја постигнува посакуваната температура. А и многу помалку го заморува системот за ладење, па така тој трае подолго.

Брзо ладење и замрзнување по потреба

Power Cool / Power Freeze

Уживај во брзо ладење. Со само еден допир на копчето, Power Cool интензивно дува ладен воздух во фрижидерот за брзо да ги излади намирниците или омилените пијалаци. Power Freeze овозможува брз бран ладен воздух во замрзнувачот. Одличен е за замрзнување или чување замрзната храна и создавање мраз.

Совршено хармоничен и модерен дизајн

Совршен и елегантен дизајн

Дај му совршено модерен изглед на твојот дом. Стандардната длабочина од 600 mm целосно се порамнува со плакарите. Има преубави рамни врати со вграден диспензер за вода*, како и Clean Back. Минималистичкиот ентериер има скриен дисплеј, рамна полица за вино и садови и кутии* за храна во сива боја.

* Опционално. Достапно само кај одредени модели.

Многу пофлексибилно складирање вино и храна

Rack & Shelf

Користи го попаметно просторот во фрижидерот со мултифункционалната полица за вино. Поширокиот дизајн значи дека може да се складираат шишиња, не само со стандардна големина, туку и подебели шишиња, како што е шишето за шампањ. Благодарение на порамната форма, полицата е соодветна за повеќе намени, така што на неа може да се чува и друга храна, како што е пица или табли за јајца.

Постави уште повеќе и поголеми шишиња на вратата

Голем сад на вратата

Чувај поголеми шишиња и до 2,2 литри на вратата, за да не трошиш простор на полиците. Големиот сад на вратата кој е поширок и подлабок, помага безбедно да складираш големи шишиња, крупни картони и други пијалоци. Одличен е ако сакаш да имаш лесен пристап до ладни напитоци и до твоите омилени пијалaци во секое време.

Заштитен и долготраен заден дел кој е лесен за чистење

Clean Back

Исчисти го задниот дел од фрижидерот многу полесно. Clean Back е целосно мазна безбедносна прекривка за клучните жици и кабли. Изгледа навистина педантно и лесно може да се избрише, а и овозможува дополнителна трајност. Спречува наталожување нечистотија околу деловите и ги штити од удари.

Спецификации

 • Бруто Вкупно (литри) 344 ℓ
 • Нето ширина (cm) 595 mm
 • Нето висина на куќиштето со шарка (cm) 1853 mm
 • Нето тежина (кг) 66 kg
 • Тип на ладење Mono Cooling
 • Класа на енергетска ефикасност E

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање
 • Упатство за корисниците (SEAD)
  МАКЕДОНСКИ, СРПСКИ
 • Упатство за корисниците (SEAD)
  ХРВАТСКИ
Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелните прикази се предмет на промена